Na zdrowie

Skuteczne wsparcie Twoich jelit!

Twój układ pokarmowy pracuje zbyt wolno? Dokuczają Ci zaparcia? Przyczyna to najczęściej nieprawidłowa perystaltyka jelit. Tę przykrą dolegliwość możesz pokonać naturalnie. Często wystarczy zmiana diety i więcej ruchu, by poradzić sobie z problemem. Pomocne będą też preparaty, które w delikatny sposób poruszą jelita do działania, takie jak Gastrolax.

Podstawa to błonnik i woda!

Wprowadź do diety więcej produktów pobudzających perystaltykę jelit. Są to: warzywa i owoce, razowe pieczywo, kasze, produkty ze sfermentowanego mleka – zsiadłe, kefiry, jogurty. Ogranicz spożycie produktów spowalniających opróżnianie jelita – m.in. biały ryż, kasza manna, białe pieczywo, czerwone wino, czekolada.

Pij ok. 1,5 l wody dziennie. Jedną z przyczyn powstawania zaparć jest zbyt mała ilość wypitej wody. Kiedy nie pijesz Twój organizm broni się przed odwodnieniem. Najpierw sięga po wodę, która znajduje się w jelitach. Pozostawiając w nich suchą, zbitą i twardą masę, którą Ty później nie jesteś w stanie bez bólu i problemów wydalić. Jak temu zaradzić? Pić, pić, i jeszcze raz pić!

Pobudź do pracy leniwe jelita poprzez brzuszki i skłony!

Brak regularnego ruchu osłabia mięśnie jamy brzusznej, a to sprzyja rozwojowi syndromu leniwego jelita. Gdy większą część dnia spędzasz w samochodzie, za biurkiem, przed telewizorem, twoje jelita są ściśnięte w jamie brzusznej, co utrudnia ich pracę. Recepta jest prosta – już 10-15 minut dziennie skłonów i brzuszków pobudzi do pracy nawet najbardziej oporne jelita. Ćwiczenia najlepiej wykonuj rano. Oprócz ćwiczeń mięśni brzucha dobra będzie każda aktywność fizyczną w pozycji wyprostowanej – marsz, jogging, pływanie, jazda na rolkach, czy gra w tenisa.

Gastrolax Owoce & Błonnik

Jeśli jelita nie funkcjonują prawidłowo musisz je wspomóc. Najlepiej do tego sprawdzą się naturalne preparaty, które możesz kupić w aptece. Do wyboru jest mnóstwo suplementów dostępnych bez recepty, jak wybrać ten najlepszy?

Zwróć uwagę na działanie. Preparaty bogate we włókna roślinne, pęcznieją w jelicie, zwiększają masę stolca. Działają wiatropędnie i mogą prowadzić do wzdęć. Środki drażniące jelito działają bardzo szybko, ale ich nadużywanie może prowadzić do uszkodzenia jelita grubego. Płynna parafina czy olej rycynowy wywołują przekrwienia jelita grubego. Najbezpieczniejsze są preparaty o złożonym składzie, które w naturalny sposób przywracają pracę jelit nie zakłócając ich prawidłowego funkcjonowania.

Do takich środków należy suplement diety Gastrolax Owoce & Błonnik. Oparty wyłącznie na naturalnym składzie wspomaga perystaltykę jelit: bogaty w figi, Calabacita, śliwki, tamaryndowiec, inulina, rabarbar. Nie zawiera senesu, nie powoduje biegunki. Produkt jest także przeznaczony dla osób odchudzających się. Gastrolax Owoce&Błonnik występuje w formie smacznych kostek do pogryzienia. Każda jest oddzielnie pakowana, dzięki Fresh Box System, po otwarciu opakowania gwarantuje, że produkt jest świeży.

Gastrolax Owoce & Błonnik

Dostępny w dwóch opakowaniach 6 i 18 szt.

Cena: ok. 9,90zł za 6 kostek

Cena: ok. 26,00zł za 18 kostek

Możesz również polubić…