Nowości

Skuteczny sposób na przebarwienia? Odkryj właściwości roślinnego retinolu

Kultowy składnik przeciwzmarszczkowy, który odmłodzi wygląd skóry i zredukuje przebarwienia? Do tej pory odpowiedź była jedna – retinol, czyli aktywna postać witaminy A. Teraz poważną konkurencją dla niego staje się jego roślinna alternatywa, czyli Bakuchiol. Czym jest bakuchiol, jak działa i połączony z jakimi składnikami przynosi najlepsze rezultaty?

BAKUCHIOL z rośliny Babći

Medycyna chińska i ajurwedyjska znają go od wieków. Jego właściwości przeciwzapalne i łagodzące wykorzystywane było w leczeniu chorób skóry. Obecnie stał się prawdziwym hitem kosmetycznym, można go znaleźć w wielu produktach do pielęgnacji twarzy i z sezonowego trendu przeradza się w godnego następcę tradycyjnego retinolu.

Jest równie skuteczny w walce ze zmarszczkami, stymuluje włókna kolagenu i elastyny do regeneracji, dzięki czemu skóra staje się bardziej elastyczna i napięta. Jako składnik kremu i serum do twarzy, bakuchiol wyrównuje koloryt skóry, redukując widoczność przebarwień. Przy regularnym stosowaniu skóra staje się nie tylko wygładzona i jędrna, lecz także rozświetlona.

Bakuchiol, w przeciwieństwie do retinolu nie wykazuje szkodliwych skutków ubocznych: podrażnień, fotouczuleń, zaczerwienienia.

Jakie produkty z bakuchiolem wybrać?

W zależności od oczekiwanych rezultatów, możemy zdecydować się na różne formuły kosmetyków z bakuchiolem, jak również różne połączenia składników.

Najbardziej skoncentrowaną dawkę Bakuchiolu znajdziemy w produktach typu serum, jak na przykład w tym z serii Bakuchiol & Squalane od OnlyBio. Serum nawadniające z tej linii, doskonale nawilży i wypełni skórę, dodając jej blasku.

Aby pozbyć się przebarwień, warto postawić na aktywne złuszczanie. W tej samej serii dostępny jest innowacyjny peeling enzymatyczny z drobinkami złuszczającymi, który łączy w sobie złuszczanie mechaniczne (naturalnymi drobinkami z pestek moreli) oraz enzymatyczne (papaina + bakuchiol). W przypadku skóry wrażliwej możemy ten produkt zastosować wyłącznie jako produkt enzymatyczny: nałożyć na skórę, pozostawić na kilka minut i zmyć letnią wodą. W przypadku skóry normalnej przed zmyciem wykonujemy jeszcze peelingujący masaż twarzy.

Silniejsze działanie złuszczające można osiągnąć dzięki produktom łączącym bakuchiol z kwasami. Wtedy jednak rezygnujemy z łagodnego działania bakuchiolu na rzecz silnego, podrażniającego działania kwasów.

Bardzo ważna jest również codzienna pielęgnacja dostosowana do indywidualnych potrzeb skóry. Na rynku możemy znaleźć kremy z bakuchiolem o działaniu nawilżającym, ujędrniającym, przeciwzmarszczkowym czy nawet liftingującym. W połączeniu ze składnikami silnie nawilżającymi, takimi jak skwalan czy lewan, produkty te doskonale odżywiają, regenerują i uelastyczniają skórę, skutecznie poprawiając jej kondycję.

Możesz również polubić…