Nowości

Słoneczna witamina

Jeśli zastanawiasz się czy wiosną i latem warto jeszcze używać produktów z witaminą C – odpowiedź dermatologów jest jednoznaczna. Tak! Ekspozycja na słońce redukuje ilość tej substancji w skórze czasami nawet o połowę. Witamina C chroni nas przed działaniem wolnych rodników i minimalizuje szkody spowodowane promieniowaniem. Ponieważ jednak witamina C jest bardzo reaktywna i łatwo traci swoje właściwości przeciwutleniające pod wpływem ciepła, światła, powietrza i różnych związków chemicznych – aby naprawdę czerpać z niej korzyści trzeba sięgać wyłącznie po sprawdzone, przetestowane klinicznie produkty. Takie jak liposomowe serum C-VIT 5 marki Sesderma.

Witamina C nie ma właściwości fotouczulających. Trzeba nakładać na nią kosmetyk z filtrem, bo nie działa jak filtr przeciwsłoneczny, ale za to pomaga złagodzić rumień i niweluje negatywne działanie promieniowania UV. Kiedy robi się cieplej – podwójnie uważaj na to jak przechowujesz produkt z witaminą C – aby zapobiec utlenianiu sięgaj po kosmetyki hermetycznie zapakowane (najlepiej w nieprzejrzyste szkło) i przechowuj je w chłodnym, ciemnym miejscu. Jeśli produkt zbrązowieje – to znak, że stracił swoją skuteczność. Niezwykle ważna jest też forma witaminy C – powinna być stabilna. Jeśli formuła kosmetyku korzysta z różnych postaci witaminy C – to doskonale, bo każda z nich ma nieco inne właściwości i razem doskonale się uzupełniają. Sesderma C-VIT 5 Serum liposomowe łączy aż 5 różnych rodzajów witaminy C, stabilizowanych i zamkniętych w nanosomach. Dzięki nanotechnologii stosowanej w dermokosmetykach Sesderma składniki aktywne docierają do najgłębszych warstw skóry.

C kontra słońce

Nasze procesy komórkowe plus czynniki środowiskowe (takie jak na przykład promieniowanie ultrafioletowe emitowane przez słońce) powodują powstawanie w skórze uszkadzających komórek i zmieniających DNA skóry wolnych rodników. Wychwytując je – witamina C pomaga utrzymać poddaną promieniowaniu skórę w zdrowiu oraz niweluje oznaki starzenia się.
Po drugie – promieniowane UV powoduje degradację kolagenu – skóra staje się wiotka, pojawiają się zmarszczki i linie. Stosowanie codziennie kosmetyku z witaminą C (zawsze w połączeniu z filtrami UV)  – pomaga w syntezie tej substancji i stymuluje jej produkcję w naszej skórze. No i blask oraz jednolity odcień skóry – witamina C jest pomocna w rozjaśnianiu przebarwień, ponieważ blokuje szlak syntezy pigmentu melaniny.

C-VIT 5 Serum liposomowe to innowacyjny dermokosmetyk, który koncentruje całą moc antyoksydacyjną witaminy C w jednej formule. Wszystko po to, aby zmaksymalizować rozświetlenie cery, jednocześnie zapobiegając pierwszym oznakom starzenia się skóry i wspierając ją w neutralizowaniu szkodliwego działania promieni słonecznych.

LINK: https://serwisprasowy.platiniumcast.pl/serwisprasowy/1244/1264/c-vit-5-serum-liposomowe

Sesderma C-VIT 5 Serum liposomowe 218 zł/ 30 ml

Możesz również polubić…