Dla mam

Stop zwisającym nogom w aucie!

Podróże w samochodzie są zazwyczaj męczące. Zwłaszcza dla dzieci, które nie mają świadomości czasu i droga dla nich wydaje się nie mieć końca. Fakt, że muszą siedzieć w jednej, nie zawsze wygodniej pozycji w fotelikach, nie sprzyja komfortowi jazdy. Co więc zrobić, by podróż dla dzieci była jak największą przyjemnością?

Pozycja w foteliku a bezpieczeństwo na drodze

Na początku warto wyjaśnić jak prawidłowo usadzić dziecko. Sylwetka powinna być wyprostowana, a ciało znajdować się w obrysie fotelika. Jeśli dodatkowo zależy nam na tym, by zapewnić dziecku maksymalny komfort podczas jazdy i zadbać o odpowiednią pozycję, warto podłożyć coś pod nogi, by siedziało naturalnie wyprostowane, a nogi nie zwisały bezwiednie. Takim sposobem zwiększamy także bezpieczeństwo w razie wypadku.

Wygodna ma znaczenie!

To w jakiej pozycji będzie podróżowało nasze dziecko ma ogromny wpływ na jego wygodę. To z kolei przekłada się na komfort jazdy innych pasażerów, ponieważ jeśli dziecku będzie wygodnie, będzie spokojniejsze i mniej marudzące. Podparcie pod nogami niweluje źródło negatywnych bodźców, które odczuwa się podczas jazdy samochodem. Dzięki odpowiedniej pozycji chronimy nóżki przed problemami z krążeniem krwi prowadzącymi do drętwienia. Dodatkowo, zapewniając oparcie dla stóp szkraba dbamy także o jego stawy, które nie są obciążone ciężarem własnym, siłą grawitacji czy przeciążeniami podczas manewrów drogowych.

Skupiony rodzic

Kierowcy z pewnością znają to uczucie, kiedy podróżując z dziećmi ciągle są kopani w oparcie fotela. To nie jest tylko dekoncentruje kierującego pojazdem, ale jest tez zwyczajnie irytujące. Jednak, gdy zapewnimy szkrabowi podnóżek, który będzie podtrzymywał nogi, unikniemy takich zachowań. dziecko będzie czuło się komfortowo, a kierujący pojazdem będzie mógł w pełni skupić się na jeździe samochodem. Oczywiście warto też wspomóc się ulubioną przytulanką czy książeczka naszej pociechy, która zajmie rączki i „głowę”, tak by jego uwaga była jak najbardziej skupiona na czymkolwiek innym, niż dłużąca się jazda samochodem.

Aby zapewnić dziecku komfort jazdy idealnie sprawdzi się podnóżek firmy KneeGuardKids, który z łatwością możemy zabrać ze sobą w każdą podróż. ma on dwa warianty montażu, dzięki czemu nada się zarówno dla małych dzieci do 3 lat, jak i dla większych, powyżej 4 roku życia. Jest kompatybilny ze wszystkimi fotelikami samochodowymi, które ustawione są przodem do kierunku jazdy. Pasuje też do każdego auta, w którym jest min. 22 cm wolnej przestrzeni za przednim fotelem. Instalacja jest intuicyjna, a zakres regulacji pozwala ustawić odpowiednią wysokość podnóżka, idealnie do długości nóg dziecka – 3 minuty i gotowe! Dla mniejszych dzieci producent przewidział nawet zmianę kąta podparcia stawu skokowego. Wszystko po to, by było wygodniej i nóżki odpoczywały w trakcie jazdy. podnóżek to proste w montażu wybawienie dla rodziców, którzy maja problem, by okiełznać samochodowych rozrabiaków.

Podróż z dzieckiem będzie dla wszystkich przyjemnym wspomnieniem, o ile zadbamy o to, by mały podróżnik czuł się w samochodzie dobrze tak samo jak rodzice. Warto poszukać rozwiązań, które pomogą kierującemu skupić się na drodze, a dziecku umilą podróż. Jeśli już uda się znaleźć złoty środek – miła wyprawa gwarantowana.

https://kneeguardkids.pl

Możesz również polubić…