Na zdrowie

Świąteczne historie – moc bakalii

Wspólne ubieranie choinki, pieczenie ciasteczek, lepienie pierogów z przepisu babci… to tradycje, które zbliżają nas do siebie. Już za chwilę znów spotkamy się z naszymi bliskimi podczas Wigilii Bożego Narodzenia i będziemy wyczekiwać pierwszej gwiazdki, dzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy i delektować smakiem wspólnych chwil przy stole pełnym wyjątkowych potraw… z mocą bakalii, które zgodnie z tradycją zapewnią nam magiczne święta :-)

Owoce suszone, daktyle, morele i śliwki, orzechy laskowe, włoskie, masa makowa… Bogata kolekcja smakowitych, naturalnie zdrowych bakalii Helio jest niezastąpiona w okresie bożonarodzeniowym, gdyż jest gwarancją nie tylko udanych świątecznych wypieków, ale ich obecność na świątecznym stole wróży dobrobyt i zdrowie przez cały kolejny rok.

Według tradycji, tak jak 12 potraw na wigilijnym stole symbolizuje 12 apostołów, tak bakalie jako składniki świątecznego menu również mają wyjątkowe… magiczne znaczenie ;-) Przede wszystkim mak, jako roślina zawierająca w makówce tysiące nasion, jest symbolem dostatku, urodzaju i płodności, dlatego by zapewnić wszystkim domownikom szczęście i powodzenie w nadchodzącym roku, na naszym świątecznym stole na pewno nie może zabraknąć potraw z masą makową Helio, np. tradycyjnej kutii, pierogów czy strucli… Na uroczystą wieczerzę wigilijną należy także przyrządzić tradycyjny kompot z owoców suszonych. Początkowo podawany był przez naszych przodków tylko w zimowych miesiącach, a dzięki jego wyjątkowym składnikom, napojowi przypisywano… magiczne właściwości, bowiem zawarte w nim jabłka zapewniały zdrowie, miłość i pokój, daktyle – powodzenie, a gruszki były uważane za symbol dobrobytu i długiego życia. Wszystkie te owoce znajdziemy w wyjątkowej mieszance kompotowej Helio, łącznie z suszonymi śliwkami, które także są symbolem – długowieczności, a dzięki wyjątkowym walorom odżywczym, zadbają również o nasze zdrowie – m.in. o prawidłową pracę jelit, przyspieszając trawienie świątecznych potraw.

Podczas wigilijnej wieczerzy nie możemy także zapomnieć o innych darach natury – orzechach, których spożywanie w wigilię miało ochronić domowników przed bólem zębów przez cały rok. Dlatego na naszym świątecznym stole na pewno powinny się znaleźć orzechy włoskie, najlepiej pochodzące z upraw ekologicznych z gamy Helio Natura, gdyż już w starożytności orzechy włoskie uznawane były za symbol mądrości i szczęścia. Z kolei, by nadchodzący rok obfitował w miłość i narodziny dzieci, w naszych świątecznych wypiekach główną rolę powinny odgrywać… orzechy laskowe np. bez tłuszczu, soli i konserwantów od Helio Natura. W magiczne właściwości owoców krzewu leszczyny, jednej z najstarszych roślin uprawianych przez człowieka, wierzono bowiem już w dawnych czasach, gdyż kojarzona była z miejscem potajemnych schadzek kochanków, dzięki czemu jej owoc- orzech laskowy- stał się symbolem miłości. Dlatego dziś, tak jak świąteczny pocałunek pod jemiołą wróży miłość i szczęście, tak orzechowy upominek podarowany bliskiej osobie w święta będzie doskonałą okazją do wyznania miłosnych uczuć w tym szczególnym czasie…

Dom wypełniony cudownym zapachem bakaliowych specjałów, makowych wypieków czy aromatycznym kompotem z suszonych owoców… to sekret smakowitych świąt, ale też bożonarodzeniowa tradycja, w którą doskonale wpisują się bakalie Helio. Dlatego by wyczarować wyjątkową atmosferę podczas wigilijnej wieczerzy, zaproś do swojego domu owoce suszone, masę makową i orzechy Helio i… napisz swoją świąteczną historię, pełną magicznych, niezapomnianych chwil!

Możesz również polubić…