Nowości

Szampony w kostce. Jak zredukować zużycie plastiku?

Szampony w kostce zyskują coraz większe grono fanów, szczególnie wśród osób, które redukują zużycie plastiku. Podobnie jak standardowe szampony w płynie, myją i pielęgnują włosy, ale różnią się od nich wyglądem, sposobem użycia i składnikami. Nadają się do różnych długości i rodzajów włosów, również do włosów farbowanych.

Właściwie dobrany szampon w kostce oczyści i uniesie Twoje włosy u nasady, dzięki czemu fryzura będzie wyglądała na pełniejszą. Składniki pielęgnujące zawarte w szamponie w kostce widocznie poprawią ich kondycję, dodadzą blasku i miękkości.

Sposób użycia szamponu w kostce jest bardzo zbliżony do mycia rąk mydłem, ale piana z szamponu w kostce jest delikatniejsza. Aby uniknąć splątania długich włosów, zalecane jest wytworzenie piany w dłoniach a następnie nałożenie jej na skórę i włosy. Po krótkim masażu należy dokładnie spłukać pianę. Jeśli włosy były silnie zabrudzone, można umyć je dwa razy.

Marka Love Beauty and Planet odpowiada na trend wprowadzając na rynek dwa szampony w kostce Blooming Colour z małem muru muru i olejkiem różanym oraz Volume and Bounty z wodą kokosową i kwiatem mimozy. Zostały stworzone dla wegan.

Kostka szamponu zamknięta jest w kartonik z papieru z recyklingu, który nadaje się do ponownego przetworzenia. Dzięki niej zdecydowanie zmiejszamy nasz ślad środowiskowy w porównaniu do konwencjonalnego szamponu. Szampon w kostce to mniejsze zużycie wody. Dodatkowo jest lżejszy niż klasyczny szampon, dzięki czemu do jego transportu potrzeba mniej paliwa.

Możesz również polubić…