Na zdrowie

Szczoteczki międzyzębowe Curaprox CPS Prime & Perio Skuteczna higiena jamy ustnej kluczem do zdrowia całego organizmu

Prawidłowa higiena jamy ustnej to klucz nie tylko do utrzymania zdrowego i pięknego uśmiechu, ale i prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Choć wielu trudno w to uwierzyć, próchnica czy krwawienia z dziąseł to nie tylko kwestia dyskomfortu w obrębie ust, ale potencjalne ryzyko, że kolonizujące jamę ustną bakterie dokonają ekspansji na inne organy. Warto mieć to na uwadze i zastanowić się nad wprowadzeniem do swojej rutyny pielęgnacyjnej szczoteczek międzyzębowych.

Higiena jamy ustnej a funkcjonowanie organizmu

Najbardziej kompleksowa higiena jamy ustnej rozpoczyna się od przestrzeni między zębami. To one są szczególnie narażone na osadzanie się płytki nazębnej i kolonizację bakteriami, a ich zaniedbanie może prowadzić nie tylko do próchnicy lub zapalenia dziąseł, ale do wielu poważniejszych dolegliwości.

„Ludzki organizm to najprościej mówiąc system naczyń połączonych, z których każde wpływa na pozostałe. W efekcie stan jamy ustnej to nie tylko kwestia zdrowych zębów, ale silnego serca czy wydolnych płuc” – tłumaczy higienistka Jagoda Weihönig. „Nieleczone choroby jamy ustnej mogą przyczyniać się do rozwoju różnych dolegliwości, takich jak np. zapalenie wsierdzia – generowanego m. in. przez bakterie z jamy ustnej rozprzestrzeniające się w krwiobiegu i przywierające do określonych obszarów w sercu. Bakterie zasiedlające jamę ustną mogą także wywołać zapalenie płuc i inne choroby układu oddechowego. Nie można zapomnieć także o powikłaniach poporodowych, bo zapalenie przyzębia zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu oraz o chorobie Alzheimera, z którą powiązana jest jedna z głównych bakterii odpowiedzialnych za ciężki przebieg choroby przyzębia” – precyzuje J. Weihönig.

Zapalenie przyzębia – choroba cywilizacyjna

O ile o regularnym czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych powinien pamiętać każdy z nas, to grupą której wręcz nie wolno o tym zapominać są osoby cierpiące na całe spektrum dolegliwości dziąseł.

„Skuteczność szczoteczek międzyzębowych w zmniejszaniu płytki nazębnej i zapalenia dziąseł u pacjentów z zapaleniem przyzębia potwierdzają niedawno opublikowane badania przeprowadzone przez dr Filippo Grazianiego, profesora periodontologii na Uniwersytecie w Pizie” – przypomina higienistka Jagoda Weihönig. I dodaje: „Chociaż same wyniki okazały się zgodne z oczekiwaniami, istotny jest fakt, że pierwszy raz obserwowano jedynie osoby dotknięte tą chorobą. Zapalenie przyzębia to jedna z współczesnych chorób cywilizacyjnych, na którą może cierpieć już nawet około 30% światowej populacji dorosłych w wieku powyżej 50 lat. Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych to kluczowy czynnik w utrzymaniu zdrowia przyzębia w trakcie i po leczeniu paradontozy, a najwyższy standard czyszczenia zapewniają szczoteczki międzyzębowe”.

Szczoteczki międzyzębowe Curaprox CPS Prime & Perio

Szczoteczki międzyzębowe Curaprox posiadają niezwykle cienkie, niezwykle długie i niezwykle elastyczne włókna. Można je nabywać w przyjaznych dla środowiska pakietach wymiennych, które pasują do wszystkich uchwytów szczoteczek. Te z serii CPS Perio doskonale sprawdzą się nie tylko w przypadku otwartych przestrzeni, ale także przy implantach, koronach, czy stałych aparatach ortodontycznych. Natomiast szczoteczki międzyzębowe CPS Prime stworzono do podstawowej profilaktyki przy zdrowych lub lekko uszkodzonych dziąsłach. Wszystkie zapewniają intensywne czyszczenie bez bólu, z zachowaniem skuteczności i delikatności. Użycie szczoteczek jest bardzo proste i przyjemne – wystarczy przesunąć między zębami, wyjąć… i gotowe!

Curaprox CPS Prime

Szczoteczki międzyzębowe CPS Prime zostały opracowane w trosce o zdrowe i tylko lekko uszkodzone brodawki międzyzębowe, które wypełniają przestrzeń między sąsiadującymi zębami. Są to najmniejsze szczoteczki na rynku. Posiadają cienki, ale bardzo wytrzymały, opatentowany rdzeń CURAL®. Ten bezniklowy drut chirurgiczny zapewnia 5-krotnie dłuższą trwałość. Skutecznie usuwają płytkę nazębną w miejscach, gdzie nić dentystyczna nie może dotrzeć. Szczoteczki są dostępne w 5 różnych rozmiarach.

Curaprox CPS Perio

Polecane są do większych lub nawet otwartych przestrzeni międzyzębowych u pacjentów periodontycznych, gdzie brodawki dziąsłowe są poważnie uszkodzone lub u osób, u których występują tzw. „czarne trójkąty” spowodowane leczeniem ortodontycznym czy recesją dziąseł. W takim przypadku CPS Perio będzie odpowiednim wyborem ze względu na ich wysoką efektywność czyszczenia. Dzięki jakości szczoteczek wystarczy pojedynczy ruch czyszczący. Doskonale sprawdzą się również przy wypełnieniach, mostach, między koronami metalowymi i porcelanowymi, implantami, czy stałymi aparatami. Dostępne w 4 rozmiarach.

  • Sugerowana cena szczoteczek międzyzębowych Curaprox CPS Prime: 37,40 PLN
  • Sugerowana cena szczoteczek międzyzębowych Curaprox CPS Perio:  37,40 PLN

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: https://curaprox.pl/shop/

Możesz również polubić…