Nowości

Tatuaże

Zanim zrobisz sobie tatuaż, który będzie Ci towarzyszył przez resztę Twojego życia, może lepiej najpierw przeczytaj kilka rad.
Tatto1. Zamiast dowodu.
Ozdabianie tuszem części ciała wcale nie jest wymysłem tych czasów. Najstarsze tatuaże pochodzą z okresu neolitu, czyli parę tysięcy lat wstecz. Kiedyś rysunki na ciele nie miały ozdabiać. Były one bardziej w rodzaju dowodu osobistego. Świadczyły m.in. o przynależności danego plemienia, pełnionej funkcji, wieku, stanie cywilnym itd. Później tatuażami oznaczano więźniów, kryminalistów czy niewolników. Tak w wielu kulturach bywa do dzisiaj.
2. Kariera.
Dawniej ludzi wytatuowanych pokazywano w cyrkach. Dopiero później ta forma ozdabiania ciała stała się modna. Dzisiaj jest wiele studiów zajmujących się tatuowaniem. Nikogo nie szokują już rozległe, wielokolorowe i misterne obrazy na skórze. Dzięki temu wiele osób robi karierę.
Tatto3. Wstydliwa sprawa.
Ogromny problem może się pojawić jeżeli znienawidzisz kogoś lub przestaniesz się kochać czy rozstaniesz się z chłopakiem, którego imię lub symbole masz wytatuowane. Tego stempla nie łatwo się pozbyć. Można go usunąć laserowo, ale wiąże się to z ogromnymi kosztami i cierpieniem. Poza tym moda jest bardzo zmienna.  Jeszcze inna sprawa to ta, że w niektórych zawodach tatuaże są zabronione lub nie mile widziane. Trochę szkoda by było w przyszłości nie dostać wymarzonej pracy z powodu tatuażu. Poza tym z wiekiem nasza skóra traci elastyczność, a kolor tuszu blaknie.
4. Niebezpieczna gra.
Jeżeli zdecydowałaś się na tą ozdobę musisz jednak wiedzieć kilka rzeczy. Każdy porządny salon tatuaży wymaga zgodę rodziców od osób nieletnich. Najpierw więc musisz ich przekonać. Jeśli się zgodzą wybierzcie najlepszy salon w okolicy. Tatuażysta musi pracować w jednorazowych rękawiczkach oraz używać jednorazowych igieł. W salonie musi być sterylnie czysto. O zakażenie HIV czy żółtaczkę typu C łatwo przy takim zabiegu. Ważne byś nie zapominała, że zaraz po zrobieniu tatuaże wymagają bardzo starannej pielęgnacji. Jeśli wda się zakażenie czeka Cię bardzo długie leczenie, a rysunek na Twoim ciele zamiast ozdobą pozostanie kłopotem.Tatto

Materiał przyszykowała Martyna – smileejj

Możesz również polubić…