Nowości

Trądzik pospolity – Pharmaceris T

Trądzik pospolity, czyli acne vulgaris, jest jedną z najczęściej występujących chorób dermatologicznych. Zmiany o podłożu trądzikowym występują u 80% młodych ludzi w wieku od 11 do 30 lat. Gdy problem nie ustępuje  – mówimy o trądziku wieku dojrzałego.

Co to jest trądzik?

Proces powstawania zmian skórnych zaczyna się od nadreaktywności androgenów. W wyniku ich działania gruczoły łojowe ulegają powiększeniu i wydzielają więcej sebum. Jednocześnie zmienia się skład łoju oraz dochodzi do nadmiernego rogowacenia ujść mieszków włosowych, co skutkuje ich zaczopowaniem przez mieszaninę łoju i martwych komórek skóry. W ten sposób powstaje mikrozaskórnik, czyli pierwotna zmiana chorobowa w przebiegu trądziku pospolitego. Takie zamknięte mikrozaskórniki są idealnym miejscem do rozwoju bakterii beztlenowych, głównie Propionibacterium acnes. Bakterie te pod wpływem enzymów, rozkładają składniki łoju do kwasów tłuszczowych, które drażnią okoliczne tkanki i prowokują powstanie stanów zapalnych.

Pharmaceris T

 

Zmiany chorobowe w przebiegu trądziku lokalizują się w miejscach bogatych w gruczoły łojowe, czyli na twarzy (głównie czoło, nos i broda), skórze pleców i dekolcie.

W linii Pharmaceris T, specjalistycznej serii opartej na innowacyjnych substancjach antybakteryjnych , redukującej istniejące zmiany trądzikowe i niedoskonałości oraz zapobiegającej powstawaniu nowych zmian, pojawiły się 2 nowe preparaty oczyszczające.

Nowości w linii Pharmaceris T SEBO-ALMOND-CLARIS Bakteriostatyczny płyn do twarzy, dekoltu i pleców 2% kwasu migdałowego

Oczyszczający płyn bakteriostatyczny do twarzy, dekoltu i pleców SEBO-ALMOND-CLARIS z 2% kwasem migdałowym.

Posiada innowacyjną formułę eliminującą i hamującą namnażanie bakterii pałeczek ropy błękitnej odpowiedzialnych za powstawanie stanów zapalnych oraz Propionibacterium acnes wywołujących zmiany trądzikowe. Badania przeprowadzone w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris oraz niezależnym Instytucie Badawczym, które potwierdzają, że już po 5 minutach od zastosowania preparatu namnażanie chorobotwórczych szczepów bakterii zostało całkowicie zahamowane. SEBO-ALMOND-CLARIS zapobiega rozprzestrzenianiu się zmian trądzikowych, ponadto rozjaśnia przebarwienia i wyrównuje koloryt cery. 2% kwas migdałowy, ekstrakt z cytryny i kompleks Fruit Peel  zastosowane w płynie  –  oczyszczają skórę, regulują wydzielanie sebum oraz złuszczają martwe komórki naskórka.

Preparat nie zawiera alkoholu, więc nie przesusza skóry. Pozbawiony jest również parabenów, alergenów, SLS, SLES, mydła oraz barwników.

Aby w pełni wykorzystać jego możliwości należy stosować go dwukrotnie w ciągu dnia na oczyszczoną skórę miejsc najbardziej narażonych na rozwój trądziku: twarzy, dekoltu i pleców.

Pharmaceris T

Dermo-peeling do twarzy PURI-SEBOPEEL.

Ma postać krystalicznego żelu, w którym zawieszone są drobinki peelingujące. Złuszcza zrogowaciałe komórki naskórka, zmniejsza widoczność śladów po niedoskonałościach i wyrównuje strukturę skóry. Witamina B3 zastosowana w składzie Dermo-peelingu – ma stymulować skórę do procesów odnowy komórkowej, a formuła Pore-Diminish wzmacniać włókna kolagenowe wokół porów, by zwężać ich ujścia, a tym samym zminimalizować ich widoczność.

Skuteczność stosowania preparatu potwierdziły badania in vivo przeprowadzone w Centrum Naukowo-Badawczym Dr Irena Eris. Po 2 tygodniach użytkowania Dermo-peeling PURI-SEBOPEEL stwierdzono:

 • 97% – wygładzenia,
 • 90% – odblokowania porów,
 • 79% – złuszczenia naskórka,
 • 59% – zwężenia ujść gruczołów łojowych.

Preparat, podobnie jak inne produkty z tej serii, ma właściwości hypoalergiczne, nie zawiera parabenów, alergenów, mydła, SLS, SLES, ani barwników. Polecany jest do głębokiego oczyszczania skóry trądzikowej o umiarkowanych zmianach z tendencją do błyszczenia. Nie zaleca się go jedynie przy ostrych ropnych zmianach zapalnych.

PURI-SEBOPEEL Oczyszczający dermo-peeling do twarzy zwężający pory

 

W linii Pharmaceris T znajdziemy produkty do kompleksowej pielęgnacji skóry trądzikowej.

Oczyszczanie

 • Antybakteryjny płyn micelarny do oczyszczania i demakijażu twarzy i oczu, SEBO-MICELLAR. 26,90 zł/200 ml.
 • Pianka głęboko oczyszczająca do mycia twarzy, PURI-SEBOSTATIC. W składzie: wyciąg z tamaryndy, łopianu i cynk PCA. 28,50 zł/150 ml.
 • Antybakteryjny żel myjący do twarzy, PURI-SEBOGEL. 25,90 zł/190 ml.
 • Tonik normalizujący do twarzy, PURI-SEBOTONIQUE. 26,50 zł/200 ml.
 • Oczyszczający płyn bakteriostatyczny do twarzy, dekoltu i pleców, SEBO-ALMOND-CLARIS z 2% kwasem migdałowym. 28,90 zł/190 ml
 • Oczyszczający dermo-peeling do twarzy zwężający pory, PURI-SEBOPEEL. 24,90 zł/50 ml
 • Antybakteryjny żel do mycia ciała, BODY-SEBOSTATIC. 27,50 zł/225 ml

Pielęgnacja

 • Kojący krem do twarzy SPF 15 dla skóry łojotokowej, zaczerwienionej, skłonnej do łuszczenia, OCTOPIROX. 39,50 zł/ 30 ml
 • Krem nawilżająco-kojący do twarzy SPF 30 w trakcie i po kuracjach przeciwtrądzikowych, SEBO-MOISTATIC. 38,90 zł/ 50 ml
 • Przeciwtrądzikowy krem normalizujący do twarzy SPF 20 zwężający pory, SEBOSTATIC DZIEŃ. 39,90 zł/ 50 ml
 • Intensywnie matująca emulsja do twarzy, SEBOSTATIC MATT. 39,90 zł/ 50 ml
 • Krem z 5% kwasem migdałowym na noc – I stopień złuszczania, SEBO-ALMOND PEEL 5%. 38,90 zł/ 50 ml
 • Krem z 10% kwasem migdałowym na noc – II stopień złuszczania,SEBO-ALMOND PEEL 10%. 39,90 zł/ 50 ml

Seria Pharmaceris T, jak wszystkie 14 specjalistycznych linii Pharmaceris , dostępna jest w aptekach i Kosmetycznych Instytutach Dr Irena Eris.

Możesz również polubić…