Coraz łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju upiększających procedur sprawia, że poddajemy się im chętniej. I nic w tym dziwnego, bo medycyna estetyczna często daje nam możliwość pozbycia się towarzyszących od lat kompleksów już podczas jednej wizyty. Czasami wystarczy jeden zabieg, aby efekt był naprawdę spektakularny! Poprosiłyśmy lekarki medycyny estetycznej z Medispa YONELLE Beauty Institute o wskazanie, które zabiegi cieszą się popularnością zwłaszcza teraz w wakacje!

Usta jak marzenie!

Łatwo się domyśleć, że jedną z najczęściej padających odpowiedzi kobiet pytanych o to, co chciałyby poprawić w swoim wyglądzie, są usta. Bardzo często nie chodzi o samo powiększanie, a o poprawę kształtu, symetrii lub nawilżenia czy też podniesienie opadających kącików będących przyczyną smutnego wyrazu twarzy. – Zabieg polega na miejscowym ostrzyknięciu ust za pomocą preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Procedura jest bezpieczna, a sam kwas hialuronowy jest substancją naturalnie wytwarzaną przez organizm. Efekty zabiegu utrzymują się średnio od 6 do 12 miesięcy – wyjaśnia dr Barbara Gelo z Medispa Yonelle Beauty Institute. Efekty są widoczne od razu po zabiegu, bezpośrednio po nim może pojawić się opuchlizna i niewielkie siniaczki, jednak nie ma się co nimi przejmować, bo wszystkie efekty uboczne znikają po kilku dniach. Sam zabieg jest raczej bezbolesny – niektóre preparaty zawierają środek znieczulający w postaci lidokainy, inne wymagają zastosowania kremu znieczulającego. Podczas zabiegu może być odczuwalne lekkie rozpieranie. – Są oczywiście przeciwwskazania do wykonania zabiegu – wśród nich znajdują się m.in. ciąża i okres karmienia piersią, miesiączka, opryszczka, blizny w obrębie ust – dodaje dr Barbara Gelo.

LIFT ME UP!

Każda kobieta (z resztą nie tylko kobiety, bo panowie również przykładają do tego coraz większą wagę) chce jak najdłużej zachować młody wygląd. Oznakami młodości są m.in. piękna, napięta i rozświetlona skóra. – Zabiegiem zdobywającym coraz większą popularność jest LIFT ME UP, nowy zabieg biodermorewitalizacji skóry łączący działanie wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego z preparatem antyoksydacyjnym. Nazwa zabiegu podkreśla biozgodność preparatów z naszą skórą, obszar działania na głębszą warstwę skóry właściwej i rewitalizację, czyli przywrócenie młodszego wyglądu – wyjaśnia dr Beata Kosiorek-Nalewajek z Yonelle Beauty Institute. LIFT ME UP to świetny zabieg, który można wykonać o każdej porze roku, nie tylko latem – na twarz, dekolt i ręce. Pacjentki szczególnie doceniają niesamowity efekt liftingu połączony z poprawą wyglądu i jakości skóry. Technika pozwala na indywidualne dostosowanie składników do potrzeb każdej skóry w każdym wieku. – Innych preparatów używamy w przypadku skóry suchej, cienkiej, wiotkiej, innych dla skóry tłustej z rozszerzonymi porami i tendencją do zmian trądzikowych – dodaje dr Kosiorek-Nalewajek. Możemy uzyskać również efekt uniesienia, liftingu i jednocześnie – co najważniejsze – regeneracji skóry. Efekt utrzymuje się dłużej niż po zwykłej mezoterapii.

Lifting bez skalpela

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym i nieuniknionym. Skóra z upływem czasu staje się wiotka i przesuszona, owal twarzy opada, pojawiają się zmarszczki. Czy można temu zaradzić? Oczywiście, że tak! Kilkanaście lat temu lifting kojarzył się ze skomplikowaną ingerencją chirurgiczną, dzisiaj nie potrzebujemy aż tak inwazyjnych rozwiązań. – Z pomocą przychodzi SonoQueen HIFU THERAPY. Jest to lifting bez skalpela, innowacyjny zabieg pozwalający uzyskać efekt wielowymiarowego, trwałego napięcia i wygładzenia skóry, zarówno twarzy, jak i ciała. To także doskonały zabieg ujędrniający – wyjaśnia dr n. med. Monika Kuźmińska z Medispa Yonelle Beauty Institute. HIFU to skupiona energia ultradźwiękowa, która dociera do głębokich warstw skóry wywołując kontrolowane mikrouszkodzenia bez pozostawiania śladów na jej powierzchni. Emitowana energia pobudza głęboką przebudowę wewnętrznych struktur uzyskując napięcie skóry oraz uniesienie, zapewniając spektakularny i trwały efekt liftingu. Zabieg jest bezbolesny, niekiedy może występować delikatne miejscowe uczucie ciepła. – SonoQueen działa głęboko bez uszkadzania zewnętrznej warstwy skóry. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji ani też specjalnego przygotowania. Pierwszy efekt napięcia jest widoczny już po zabiegu, jednak jest to tylko wstęp do spektakularnego efektu liftingu. Skóra potrzebuje czasu, aby dokonały się w niej zmiany odpowiadające za jędrność i gęstość. Finalny rezultat widoczny jest po około 3 miesiącach – wyjaśnia dr Kuźmińska.

Wakacyjna metamorfoza? Czemu nie!

Chociaż często powielanym mitem jest to, że lato nie jest dobrym momentem na wizyty w klinikach medycyny estetycznej, uspokajamy – każdy z wymienionych zabiegów śmiało może być wykonywany latem. Co w takim razie powiecie na wakacyjną metamorfozę?