Nowości

Woda ryżowa – sekret gładkich, miękkich i lśniących włosów.

Jeśli do tej pory sceptycznie podchodziłaś do informacji o magicznym wpływie naturalnych składników na kondycję włosów, a uzyskanie efektu gładkich i lśniących pasm, bez specjalistycznej pielęgnacji, wydawało Ci się niemożliwe, tym razem pewnie zmienisz zdanie! Mowa o wodzie ryżowej, uwielbianej przez Azjatki i włosomaniaczki na całym świecie!

Woda ryżowa – czym jest i w czym tkwi jej moc?

Woda ryżowa to nic innego, jak woda pozostała po namoczeniu lub ugotowaniu ryżu. Azjatki z powodzeniem stosują ją już od wieków w swojej pielęgnacji. Zawarte w niej proteiny, skrobia, witaminy, mikro- i makroelementy pomagają włosom odzyskać witalność, wpływając zarówno na poprawę kondycji, jak i wygląd włosów.

Zacznijmy od protein ryżowych. To dzięki nim ubytki w strukturze włosa zostają uzupełnione, a uszkodzenia odbudowane. Efekt? Włosy stają się bardziej mocne, gładkie i elastyczne, nabierają witalności i blasku. W przypadku włosów kręconych – proteiny wzmacniają dodatkowo skręt włosa. 

Zawarta w wodzie skrobia ryżowa działa łagodząco i regenerująco na skórę głowy. Badania dowodzą, że zawarte w niej związki koją podrażnienia i łagodzą miejscowe stany zapalne, w tym również wpływają na łagodzenie objawów AZS.

W wodzie ryżowej znajdziesz również inozytol. Ten wyjątkowy związek, potocznie zwany również witamina B8, przenika w głąb struktury włosa, odbudowując uszkodzenia, dzięki czemu włosy stają się bardziej elastyczne, gładkie i błyszczące. Dodatkowo inozytol wpływa na wzmocnienie cebulek.

Woda ryżowa bogata jest także witaminę E, która wpływając na wzmocnienie naczyń krwionośnych poprawia odżywienie mieszków włosowych oraz w żelazo i cynk – niezbędne w metabolizmie aminokwasów, w tym keratyny stanowiącej budulec włosa. Wpływają one na kondycję włosów, chronią przed nadmiernym ich wypadaniem i przeciwdziałają rozdwajaniu końcówek. Dzięki nim włosy stają się bardziej mocne i lśniące.

Dlaczego warto poddać wodę ryżową fermentacji?

Jeśli wierzyć powiedzeniom – lepsze jest wrogiem dobrego, ale nie w tym przypadku! Proces fermentacji sprawia, że woda ryżowa przyjmuje pH podobne do naturalnego pH włosa. Co więcej, dzięki fermentacji ilość antyoksydantów, walczących z wolnymi rodnikami, się zwiększa, a dodatkowo uwalniana jest substancja – pitera, która wspomaga regenerację komórek.

Fermentowana woda ryżowa w pielęgnacji włosów – efekty.

Wystarczy przyjrzeć się włosom Japonek, aby przekonać się co potrafi fermentowana woda ryżowa.

Jakich efektów możesz oczekiwać?

 • wygładzenie pasm włosów,
 • wzmocnienie i odbudowa uszkodzeń,
 • ograniczenie wypadania włosów, a przy regularnym stosowaniu – przyspieszenie wzrostu,
 • nawilżenie skóry głowy,
 • ukojenie podrażnień skóry głowy,
 • włosy staną się bardziej elastyczne i lśniące.

Warto dodać, że w przypadku włosów kręconych woda ryżowa dodatkowo podkreśla skręt włosa – będziesz mogła cieszyć się z efektu sprężystych, lśniących loków.

Następnym razem, gdy będziesz gotować ryż nie wylewaj pozostałej po ugotowaniu wody, ale wykorzystaj zawarte w niej dobroczynne składniki. Nie musisz jednak sama eksperymentować z tworzeniem płukanek – skorzystaj z gotowych rozwiązań, takich jak najnowsza linia kosmetyków do pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych – HairBoom Rice Rehab. To seria bazująca na fermentowanej wodzie ryżowej. Co w niej znajdziesz?

 • Ultralekki, ryżowy szampon w piance;
 • 4 w 1 multifunkcyjną ryżową maskę, którą możemy stosować na kilka sposobów w zależności od porowatości włosów;
 • Kondycjonującą wodę ryżową w mgiełcę, z formułą anti-frizz, idealną dla osób preferujących odżywienie bez spłukiwania; wydobywającą blask, nadającą lekkość i objętość Wygładzającą ryżową płukankę octowa;
 • Odżywczy olej z otrąb ryżowych, wzbogacony o witaminy, z formułą ułatwiającą spłukiwanie;
 • Enzymatyczny ryżowy peeling do skóry głowy i włosów, bogaty w składniki nawilżające i normalizujące skórę głowy.

HairBoom Rice Rehab to produkty, które zadbają o zachowanie równowagi PEH, zapewnią włosom optymalny poziom nawilżenia, poprawią ich elastyczność, wzmocnią i ujednolicą strukturę włosów. Sprawią, że staną się one sprężyste, miękkie, gładkie i bardziej lśniące, już po pierwszym użyciu.  A po każdym kolejnym zastosowaniu będzie jeszcze lepiej!

Więcej informacji o nowej linii HairBoom Rice Rehab znajdziesz na www.bodyboom.pl

Możesz również polubić…