Nowa limitowana kolekcja zapachów zainspirowana tęsknotą za tradycjami z przeszłości i konfiturowymi marzeniami.

Podczas wiejskiego festynu, na którym zgromadziły się całe rodziny, pogoda jest piękna, niezwykle słoneczna. Rozwieszone chorągiewki w jasnych barwach porusza delikatna bryza, a słoiczki z domowymi dżemami i konfiturami świetnie się prezentują na obrusach w kratę gingham. Ciepłe powietrze przepełniają zapachy lata: czarny bez, jeżyna i róża, a także fantastyczna zabawa, której oddają się wszyscy uczestnicy festynu.

Tangy Rhubarb Bardzo wyraźna nuta niesfornego rabarbaru zerwanego w dzikim ogrodzie. Wesołe i frapujące łodygi tej rośliny wypełniają tętniącą życiem kuchnię. Rabarbar wnosi do serca tego ekscentrycznego zapachu niesamowity charakter, który idealnie uzupełniają cierpka pomarańcza i elegancka nuta drzewa cedrowego.

Rose Blush Delikatne płatki róż zatopione w przepysznej galaretce. Urok rumieniących się różanych płatków jest inspiracją dla tego wysoce cenionego przysmaku. Pełna życia bazylia i soczysta nuta liczi wnoszą odrobinę zaskoczenia do tej pięknej, otulonej podnoszącym na duchu białym piżmem, kwiatowej kompozycji.

Orange Peel Przygotowywanie konfitur to jedna z najbardziej brytyjskich tradycji. Skórka pomarańczy gotuje się na wolnym ogniu, jej pełen życia aromat i cierpki smak kuszą zmysły. Ciepłe nuty drzewne łączą się z pomarańczą tworząc wyrafinowany, złocisty zapach. Ekscentryczny, naturalny rabarbar wnosi swoją kuszącą osobowość do tej świeżej odsłony klasycznych konfitur.

Elderflower Cordial Delikatne pączki czarnego bzu zerwane z krzewu w bezchmurny poranek. Subtelny, pudrowy urok tych drobniutkich, białych kwiatków zainspirował niesamowicie brytyjską w charakterze formułę. Jej kwiatowe nuty uzupełnia głóg, a całość została połączona z cierpkością letniego agrestu.

Wszystkie cztery zapachy idealnie łączą się z Blackberry & Bay Cologne – niezwykle popularną, owocową kompozycją Jo Malone London.

Blackberry & Bay Wspomnienie z dzieciństwa – zbieranie jeżyn…. Eksplozja aromatu ciemnego, cierpkiego soku z jeżyn, połączona ze świeżością dopiero co zerwanych liści laurowych oraz jeżynowych krzewów. Zapach pełen życia i zielony.

„Przygotowywanie z sezonowych owoców domowych przetworów, które następnie można wręczyć w formie prezentu rodzinie i przyjaciołom, jest szalenie typową brytyjską tradycją.” Celine Roux, Global Head of Fragrance

Naturalne ekstrakty z owoców zostały stworzone specjalnie dla The Marmalade Collection przez jeden z wiodących brytyjskich zakładów przetwórstwa owoców miękkich z Blairgowrie w Szkocji. Pozyskiwane od lokalnych plantatorów owoce i jagody, które zazwyczaj wykorzystuje się w przemyśle spożywczym, są poddawane destylacji z parą wodną, a uzyskany w ten sposób ekstrakt jest bezpośrednio dodawany do kompozycji zapachowej. Dzięki temu byliśmy w stanie uchwycić prawdziwe, pełne życia nuty cierpkiego rabarbaru i soczystej jeżyny.

Nowe projekty flakonów powstały specjalnie z myślą o tej kolekcji, a ich inspiracją był kształt i ozdobne elementy widniejące na słoiczkach do konfitur w stylu vintage.

W ramach kolekcji oferujemy:

  • Tangy Rhubarb Cologne 30 ml, cena: 270 pln
  • Rose Blush Cologne 30 ml, cena: 270 pln
  • Orange Peel Cologne 30ml, cena: 270 pln
  • Elderflower Cordial Cologne 30 ml, cena: 270 pln
  • Blackberry & Bay Cologne 30 ml cena: 270 pln

Kolekcja dostępna w sprzedaży od maja 2021 roku.