Nowości

Z miłości do matki w trosce o dziecko

Gdy na teście ciążowym pojawiają się dwie kreski ogarnia Cię lawina skrajnych uczuć. Od paniki po euforię. Początkowe niedowierzanie, lęk i pytania czy sobie poradzę? Czy będę dobra mamą? Stopniowo zastępuje radość. Uświadamiasz sobie, że już za 9 miesięcy spełni się twoje największe marzenie i zostaniesz najszczęśliwszą osobą na świecie, a twoje życie na zawsze się zmieni. To maleństwo, które nosisz pod sercem będzie od teraz najważniejszą istotą, o którą będziesz się troszczyć i kochać najmocniej jak to możliwe.

Odżywiaj się zdrowo, ćwicz i uzupełniaj dietę odpowiednią suplementacją

Aby przywitać na świecie zdrowego i radosnego maluszka już teraz powinnaś o to zadbać. To, jak będzie rozwijało się twoje maleństwo w dużej mierze zależy od tego, jak będziesz dbała o siebie w czasie ciąży. Przez najbliższe miesiące będziecie stanowić jedno ciało. Musisz więc pamiętać, że to, co dostarczasz do swojego organizmu trafia również do twojego dziecka.   W czasie ciąży powinnaś zatem w szczególności zadbać o zdrową, odpowiednio zbilansowaną dietę. Postaraj się komponować posiłki tak, aby były pełnowartościowe i dostarczały jak najwięcej niezbędnych witamin i mikroelementów.

Zadbaj o ruch adekwatny do swoich możliwości. Eksperci podkreślają, że odpowiednio dopasowany wysiłek fizyczny w ciąży przynosi wiele korzyści. Kobiety, które są aktywne rzadziej narzekają na bezsenność czy rozdrażnienie, mniej dokuczają im bóle pleców oraz obrzęki. Są również lepiej przygotowane do porodu, dzięki czemu łatwiej znoszą jego trudy.

Nie zapominaj też o suplementacji jest ona bardzo istotnym elementem wpływającym na prawidłowy rozwój maluszka. Oczywiście idealnie byłoby, gdyby większość witamin i składników odżywczych pochodziło z diety. Niestety w okresie ciąży zapotrzebowanie i to na kluczowe dla prawidłowego rozwoju ciąży substancje wzrasta nawet kilkukrotnie. Dostarczenie ich w odpowiednich ilościach wraz z jedzeniem jest praktycznie niemożliwe. Bo czy jesteś w stanie zjeść ponad kilogram szpinaku, brukselki czy brokułów dziennie, aby dostarczyć wymaganą ilość kwasu foliowego?

Dlaczego tak ważny jest podział na trzy trymestry?

Każdy trymestr ciąży jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Liczne badania wykazały, że wraz ze zmianami zachodzącymi w organizmie przyszłej mamy jak i rozwijającego się dzidziusia, zmienia się także zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze.

I TRYMESTR

Jest to kluczowy czas dla prawidłowego rozwoju dziecka – w tym okresie kształtują się wszystkie najważniejsze układy i narządy, w tym cewa nerwowa, zaczyna bić serce. Komórki płodu intensywnie się dzielą i dlatego są szczególnie wrażliwe na wszelkie niekorzystne czynniki. Twoje dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje teraz dużo wartościowych substancji. Kluczowy w tym okresie jest  kwas foliowy. Jest on bowiem jedną z najważniejszych witamin, niezbędną dla prawidłowego rozwoju płodu. Bierze udział m.in. w prawidłowym podziale komórek a także odgrywa istotną rolę w procesach krwiotwórczych. Przyjmowanie kwasu foliowego zmniejsza również ryzyko powstania wad cewy nerwowej. Witamina D3 –  zwana witaminą słońca, którego w naszej strefie klimatycznie brakuje, oznacza powszechne jej deficyty. Warto o tym pamiętać w trakcie ciąży, gdyż jej niedobór może wpłynąć na większą podatność na infekcje, osłabić funkcjonowanie mięśni oraz wytrzymałość kości i zębów.

II TRYMESTR

U dziecka rozwinęły się najważniejsze narządy, a twoje ciało przyzwyczaiło się do „odmiennego” stanu. W tym okresie maleństwo intensywnie rośnie. Zaczynasz odczuwać pierwsze ruchy, które są wynikiem intensywnych ćwiczeń jego mięśni. Te harce mogą powodować u Ciebie ucisk na przewód pokarmowy i wywoływać dolegliwości trawienne. Wyciąg z kwiatu rumianku będzie wsparciem w sytuacjach dyskomfortu trawiennego. W tym okresie niezbędne są również witaminy z grupy B, które pomagają w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek, przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia a także odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Tiamina zaś pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych i funkcjonowaniu układu nerwowego.

III TRYMESTR

To czas kiedy oboje z dzieckiem intensywnie przygotowujecie się do porodu. Te ostatnie miesiące to momenty ekscytacji, ale i zniecierpliwienia. Coraz większy brzuch staje się obciążeniem dla twojego kręgosłupa. Powiększająca się macica powoduje ucisk na naczynia krwionośne. U maleństwa intensywnie rozwijają się oskrzela i płuca, wzrasta także jego świadomość. Na finiszu potrzebujecie więcej magnezu, który pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej oraz wspiera funkcjonowanie mięśni w tym mięśnia sercowego, które na tym etapie jest mocno obciążone. Ważne jest również żelazo, które odgrywa istotną rolę w procesie podziału komórek, a także pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek i hemoglobiny. Witamina K z kolei pomaga w utrzymaniu zdrowych i mocnych kości oraz przyczynia się do prawidłowego krzepnięcia krwi. Jej odpowiedni poziom w organizmie może uchronić przed krwotokiem podczas porodu. Jod kolejny bardzo ważny pierwiastek wspiera prawidłowe funkcjonowanie tarczycy. Jego niedobór może zaburzyć prawidłowy rozwój płodu.

TRIMiD to PIERWSZA i JEDYNA  linia suplementów diety przeznaczona dla kobiet w ciąży, której skład jakościowy oraz ilościowy został dopasowany do potrzeb każdego z trymestrów ciąży.

Jest wynikiem prac badawczych ekspertów z Instytutu Matki i Dziecka, którzy przeanalizowali potrzeby i niedobory kobiet w okresie ciąży. Na tej podstawie opracowali najbardziej optymalną formułę zapewniającą najkorzystniejszą suplementację, która stanowić ma uzupełnienie zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety w poszczególnych trymestrach ciąży.

Miesięczna kuracja 56 kaps. (28 kapsułek żelowych zawierających DHA z alg morskich i witaminę D3, 28 kapsułek białych zawierających witaminy i składniki mineralne) – 98 zł

Stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety + suplementacja Trimid zapewnia korzystny  i optymalny efekt dla zdrowia zarówno matki jak i dziecka.

Możesz również polubić…