Nowości

Zabezpiecz tyły. Zapewnij sobie komfort siedzenia

Badania profilaktyczne to twoja polisa ubezpieczeniowa na zdrowie. Dzięki nim monitorujesz kondycję swojego organizmu i możesz zadziałać wcześniej, gdy coś odbiega od normy. Nadchodzi jesień, a to dobry czas, aby bliżej przyjrzeć się swojemu zdrowiu. Morfologia, poziom glukozy, cholesterol, mocz, ciśnienie krwi, RTG klatki piersiowej, kontrola stomatologiczna, wizyta u ginekologa to podstawy. Ale czy pamiętasz o swoim „siedzeniu”? Choć hemoroidy są tematem drażliwym, to bardzo istotnym. Dlatego już dziś wpisz do kalendarza wizytę u  specjalisty proktologa. Nie ryzykuj. Okres wzmożonej profilaktyki to szansa na wczesne wykrycie choroby.

 

Problem choroby hemoroidalnej dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn. To choroba cywilizacyjna. Obecnie każdy z nas jest w grupie ryzyka i może zachorować na żylaki odbytu. Najczęściej chorują pracownicy biurowi, zawodowi kierowcy, zapaleni gracze komputerowi. Choroba przytrafia się również osobom aktywnym np. jeżdżącym konno czy kolarzom. Szczególnie zagrożone są osoby otyłe, kobiety, które przeszły kilka porodów. Problem bolących hemoroidów dotyka coraz młodsze osoby.

Przełam strach

Hemoroidy to wstydliwy problem i wielu z nas woli nie wiedzieć, że coś im dolega. Cierpieć  niż udać się do specjalisty. A to poważny błąd. Badanie per rectum  dla lekarza proktologa to codzienna praca. Doktor rozumie Twój wstyd i obawy, dlatego zawsze przeprowadza kontrolę szybko, dyskretnie i fachowo. Kilkunastominutowa wizyta naprawdę pomoże rozwiązać Twój problem. W pierwszym stadium choroby możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że masz żylaki odbytu. A im szybciej wykryta zostanie choroba, tym szybciej rozpoczniesz leczenie. Pamiętaj, że nie leczone mogą prowadzić do choroby nowotworowej. A tej z pewnością chciałbyś uniknąć.

 Pomóż sobie

Jeśli już podjąłeś wyzwanie i w końcu udałeś się do lekarza, a on niestety wykrył u Ciebie chorobę może zaproponować Ci kilka sposobów leczenia. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania hemoroidów. Podstawą skutecznej terapii są środki farmakologiczne. Dostępne bez recepty w postaci czopków i maści możesz dostać w każdej aptece.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Ważne, aby wykazywały działanie przeciwzapalnie, ściągające i miejscowo znieczulające, korzystnie wpływały na stan błon śluzowych odbytu. Takie jak np. Ruskorex. Gdy guzki znajdują się wewnątrz kanału odbytu, najlepiej sprawdzą się czopki, jeśli zaś wysuwają się na zewnątrz odpowiednia będzie maść. Oczywiście lek można stosować naprzemiennie i wg własnych preferencji. Lekarz może zalecić Ci również wykonanie zabiegów takich jak: krioterapia, gumkowanie czy laseroterapia. W przypadku bardzo zaawansowanej choroby wymagana jest operacja.

 

Do grupy nowoczesnych leków dostępnych bez recepty stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy: Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krwionośne) i chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki takim składnikom Ruskorex łagodzi objawy choroby hemoroidalnej.

Substancje czynne:

Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco  na śródbłonek naczyń krwionośnych , przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja otrzymywana z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.

Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy o bardzo silnym działaniu znieczulającym, przynoszącym ulgę. Substancja ta nie podrażnia tkanek. Ruskorex jest lekiem dostosowanym do potrzeb pacjenta, występuje w postaci czopków oraz maści.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

RUSKOREX:

  • Silne miejscowe znieczulenie;
  • Nie podrażnia tkanek;
  • W postaci czopków i maści;

Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 sztuk – 30,50 zł; Ruskorex maść 40g – 30,40 zł

Podmiot odpowiedzialny: Angelini Pharma Polska

Możesz również polubić…