Dla mam

Zachować wspomnienia

Małe dzieci bardzo szybko rosną i nie wiadomo kiedy z małych, pyzatych bobasów stają się dorosłymi, poważnymi ludźmi. Warto, więc zachowywać ulotne chwile, które pozwolą nam po pewnym czasie wspominać najprzyjemniejsze momenty z naszego życia i przypomnieć sobie jak dawniej wyglądaliśmy my i nasze dzieci. Jest wiele sposobów na to, aby uchwycić wspomnienia i zatrzymać je na dłużej. Oto najciekawsze pomysły.

Magiczne pudełko kwadrat Taupe Baby ArtFotoobrazy

W dobie fotografii cyfrowej każdy z nas ma setki, jeśli nie tysiące zdjęć, które z reguły „lądują” na twardym dysku komputera, gdyż w takiej postaci nie zajmują nam dużo miejsca. Jednakże oglądanie zdjęć na komputerze nie daje takiej samej przyjemności jak oglądanie ich w albumie lub gdy są umieszczone w ozdobnych ramkach. Jeżeli nie chcemy wywoływać wszystkich zdjęć, ale jednocześnie pragniemy mieć ciekawą pamiątkę to warto zastanowić się nad zleceniem wykonania fotoobrazu. Taką usługę oferuje już większość renomowanych zakładów fotograficznych. Wybrane zdjęcie jest powiększane i nadrukowywane na wysokiej jakości płótnie przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Fotoobraz może być też doskonałym prezentem np. dla dziadków, którzy pragną mieć zdjęcia wnuczków u siebie w domu. Pamiętać jednak trzeba, że w przypadku, gdy ze zdjęcia będziemy chcieli zrobić foroobraz musi ono mieć wysoką jakość, gdyż w przeciwnym przypadku w powiększeniu będzie nieostre i obraz wyjdzie mało estetyczny.

Magiczne pudełko kwadrat Taupe Baby ArtSzkice, kolaże, fotoksiążki…

Jeżeli nie mamy fotografii o wystarczającej jakości, aby mogły z nich powstać obrazy na płótnie można je zagospodarować w zupełnie inny sposób. Ciekawym pomysłem jest stworzenie kolażu ze zdjęć np. z wakacji, który  będzie można powiesić na ścianie. Takie kolaże również sprawdzają się jako prezenty dla dziadków czy rodziców z okazji ich świąt. Zdjęcia z wakacji ciekawie będą wyglądały także w coraz popularniejszych fotoksiążkach, które można samemu skomponować i zlecić do wydrukowania w zakładzie fotograficznym. Innym rozwiązaniem, które pomoże zachować wspomnienia ze zdjęć jest zlecenie wprawionemu grafikowi wykonanie szkicu na ich podstawie. W takim przypadku zdjęcia nie muszą mieć dobrej jakości i można dowolnie modyfikować to co zostanie umieszczone na rysunku.

Odlewy gipsowe i gliniane odciski

Nie ma chyba osoby, która by się nie zachwycała małymi stópkami dziecka. Warto utrwalić to jak one wyglądają zanim urosną. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które to umożliwiają. Są to np. ramki lub pudełka, do których dołączona jest masa plastyczna, w jakiej wykonuje się odcisk. Przykładem może być tutaj Magiczne pudełko kwadrat Taupe Baby Art, które można nabyć w sklepie www.babymama.pl. Ale jak się okazuje nie tylko dziecięce stopy czy dłonie są utrwalane w taki sposób. Coraz częściej przyszłe mamy robią odlewy swoich ciążowych brzuszków, a następnie je ozdabiają w zabawny sposób.

Magiczne pudełko kwadrat Taupe Baby ArtPudełko z pamiątkami

W takim pudełku może znaleźć się dosłownie wszystko, co tylko wzbudza w nas pozytywne wspomnienia i myśli. Niektórzy umieszczają w nich pierwsze śpioszki dziecka, inni bucik, a jeszcze inne osoby pierwsze obrazki dziecka. Po latach otwarcie takiego pudełka może wywołać wiele wzruszeń i z pewnością będzie wspaniałą pamiątką zarówno dla rodziców jak i dla dziecka.

Magiczne pudełko kwadrat Taupe Baby Art – cena 37 PLN 

Możesz również polubić…