Nowości

Zadbaj o swój aparat z Curaprox!

Podejmując decyzję o leczeniu ortodontycznym, musimy mieć świadomość o konieczności dokonania wielu zmian, zwłaszcza tych w nawykach higienicznych. Utrzymanie jamy ustnej oraz aparatu w idealnej czystości, bez wątpienia stanowi niemałe wyzwanie. Jednak dzięki kilku krokom i praktycznym poradom od marki Curaprox, zanim się obejrzysz, będziesz cieszyć się czystością oraz zdrowiem jamy ustnej na najwyższym poziomie zarówno w trakcie, jak i po leczeniu.

Krok 1 – Szczotkuj, jak należy

Korzystaj ze szczoteczki zaprojektowanej do czyszczenia zębów dla osób noszących aparaty ortodontyczne. Curaprox CS 5460 ortho, dzięki wyprofilowanym włóknom i specjalnemu „wcięciu” zapewnia idealne czyszczenie zewnętrznych powierzchni zamków, pierścieni i łuku, a 5460 włókien Curen® gwarantuje utrzymanie perfekcyjnej higieny aparatu i całej jamy ustnej. Kluczem do skutecznego usuwania płytki bakteryjnej i osiągnięcia radości, jaką dają zdrowe zęby i dziąsła jest delikatne szczotkowanie właściwą techniką. Najlepszą metodą jest robienie małych kolistych ruchów szczoteczką CS 5460 ortho wokół zamków i pod kątem 45 stopni do krawędzi dziąsła.

Jeśli preferujesz szczoteczki soniczne, wybierz Curaprox Hydrosonic pro, która daje poczucie profesjonalnie wyczyszczonych zębów w sposób bezpieczny i łatwy, usuwając płytkę bakteryjną zarówno z zębów i dziąseł, jak i drutów i zamków. To wszystko przy wykorzystaniu efektu hydrodynamicznego. Posiada siedem różnych trybów czyszczenia, trzy innowacyjne główki – z uwzględnieniem opcji „single”, niezwykle małej główki, która czyści przestrzeń pomiędzy zębami a dziąsłami, klamrami czy retainerami w sposób idealny, bez żadnego wysiłku. Jak stosować Hydrosonic pro? Przesuń szczoteczkę hydrosoniczną ząb po zębie – najpierw powyżej zamków, potem poniżej – trzymaj w tej pozycji przez 2-3 sekundy.

Krok 2 – Stosuj delikatną pastę do zębów

Z pastami Curaprox Be you, poprawisz jakość rutynowej pielęgnacji jamy ustnej. To one zapewnią Ci delikatne, codzienne wybielanie, a przy tym świeże, energetyzujące, wyjątkowe czyszczenie i długotrwałe poczucie komfortu. Do wyboru mamy aż sześć niesamowitych smaków, które wprawią w świetny nastrój każdego dnia! Ponadto w pastach nie znajdziemy składników szkodliwych – SLS, Triclosanu czy mikrogranulek z tworzywa sztucznego.

Krok 3 – Użyj specjalistycznej szczoteczki

Wszystkie aparaty, klamry, druty, retainery, są idealnym miejscem do namnażania się bakterii, prowadząc tym samym do powstawania płytki bakteryjnej. Dlatego w uzupełnieniu kroku nr 1 pomogą Ci specjalistyczne szczoteczki do zębów, które wprost uwielbiają docierać właśnie w te miejsca. Wykorzystaj szczoteczkę jednopęczkową Curaprox CS 1006 lub CS 708 do implantów i aparatów. W przypadku pierwszej propozycji, włókna Curen® zostały zebrane w pięknie zaokrąglony pęczek, dzięki czemu dopasowują się idealnie do anatomii linii dziąseł. Z kolei ta druga, bez żadnych problemów dociera tam, gdzie „nie można sięgnąć” – posiada zgięcie w uchwycie i czyści pod właściwym kątem. Siedem pęczków cienkich włókien Curen® usuwa płytkę bakteryjną z miejsc, w których łatwo narasta: na drutach, aparatach, aparatach lingwalnych.

Krok 3 – Czyść przestrzenie międzyzębowe

W celu zachowania czystości drutów, stosuj szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Sprawdzą się one doskonale również w przypadku drucianych retainerów, kiedy czyszczenie nicią dentystyczną jest niemożliwe! Szczoteczka do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych Curaprox CPS perio 405 czyści retainery od zewnątrz i od środka, jak również miejsca między drutami. Z kolei CPS perio 408 – obszary pod drutami aparatu od zewnętrznej strony. Wystarczy przesunąć raz do góry, raz w dół – i gotowe! Do wyboru mamy także szczoteczki z linii CPS prime, które są dostępne w 5 różnych rozmiarach i doskonale sprawdzą się w przypadku ciasnych przestrzeni międzyzębowych. Teraz, dzięki praktycznemu zestawowi, w którym znajdziemy uchwyt oraz pięć szczoteczek międzyzębowych, możesz mieć je zawsze przy sobie. Pocket Set sprawdzi się w domu, jak i w podróży.

  • Curaprox CS 5460 ortho: 30,80 zł/ szt.
  • Curaprox Hydrosonic pro: 945,00 zł/ szt.
  • Curaprox Be you: 51,70 zł/ 60 ml
  • Curaprox CS 1006: 30,80 zł/ szt.
  • Curaprox CS 708: 30,80 zł/ szt.
  • Curaprox CPS 405: 37,90 zł/ szt.
  • Curaprox CPS 408: 37,90 zł/ szt.
  • Curaprox CPS 457 Pocket Set: 46,90 zł/ szt.

Możesz również polubić…