Dla domu

Zagłosuj i odmień jedno z miejsc w Twojej okolicy!

Masz dość widoku zaniedbanych kamienic i ulic? Weź sprawy w swoje ręce! Wejdź na stronę www.witajpieknapolsko.pl i zagłosuj na renowację miejsca w Twojej okolicy w ramach akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!”. Pospiesz się głosowanie trwa do 13.08.2019!

O akcji

Akcja „Cif. Witaj, piękna Polsko!” już kolejny rok odmienia ważne dla mieszkańców ulice, skwery czy place fundując im gruntowny remont. W tegorocznej edycji wyłonionych zostanie 8 miejsc, które zyskają drugie życie i odmienią swój wygląd. Kto wygra? O tym zdecyduje liczba zebranych głosów – a więc do dzieła, bo Twój głos i głosy lokalnych społeczności ma znaczenie! Wystarczy wejść na stronę www.witajpieknapolsko.pl, wybrać swojego faworyta i oddać głos.  Dodatkowo warto zmobilizować rodzinę i przyjaciół, którzy również przyłączą się do akcji i zagłosują. Uwaga – głosowanie trwa do 13 sierpnia, a więc warto się spieszyć!

Cif Witaj Piękna Polsko – zmiany widoczne gołym okiem

W zeszłym roku dzięki akcji marki Cif i  zaangażowaniu Polaków udało się odmienić 12 zaniedbanych miejsc w całej Polsce. Odnowiono m.in. elewację kamienicy na starym rynku w Brzezinach, widokowe miejsce nad Wisłą w Grudziądzu, zaniedbane zakątki na łódzkim osiedlu i w centrum Radomia, które stały się przyjazne dla mieszkańców, poprawiając samopoczucie ich rodzin i sąsiadów. Jeden z mieszkańców przyznaje otwarcie, że wielu ludzi wyprowadzilo się z jego osiedla, tak było nieprzyjazne. Po metamorfozie z akcją „Cif. Witaj, Piękna Polsko!”  chciałby aby jego syn mieszkał w takich właśnie przestrzeniach, gdzie jest harmonia i porządek. Inna osoba podkreśla, że takie akcje mają sens i warto je realizować, bo wzmacniają więzi sąsiedzkie i inspirują do działania. W Radomiu, zamiana fragmentu ulicy w placyk dla mieszkanców, zaowocowała wzmocnieniem relacji i spotkaniami – sąsiedzi mają się gdzie spotykać, rozmawiać i wspólnie spędzać czas – nie siedzą pozamykani w domach. Poprawie również uległo poczucie ich bezpieczeństwa, a metamorfoza utwiedziła ich w przekonaniu, że wiele rzeczy zaczyna się od małych zmian.

To ważne, ponieważ jak pokazują badania aż 80% Polaków deklaruje, iż im ładniejsze jest ich miasto, tym lepiej się w nim czują. Dodatkowo, to jak wygląda otoczenie w którym żyjemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, poprawia relacje z innymi, podnosi poczucie bezpieczeństwa i dodaje chęci do działania.

Niestety miejska rzeczywistość nie zawsze rozpieszcza nas widokiem zielonych zaułków, przyjaznych placów zabaw i zadbanych ulic oraz kamienic. Bywa, że na remont naszej okolicy możemy czekać latami. Na szczęście teraz nie musimy. Dzięki akcji „Cif. Witaj, piękna Polsko!” możemy wziąć sprawy w swoje ręce i sami zainicjować zmiany, które odmienią naszą dzielnicę.

Zagłosuj na renowację miejsca w swojej okolicy.
Wejdź na stronę www.witajpieknapolsko.pl Wej      

Możesz również polubić…