Na zdrowie

Życie w Biegu a Zdrowe Odżywianie

Szybkie tempo życia , natłok codziennych obowiązków i wyzwań powodują, że zdrowe nawyki żywieniowe często ulegają zapomnieniu. Stawianie na karierę zawodową, dbanie o rodzinę i bliskich, niekończąca się lista “to do” sprawia, że nie wystarcza Ci czasu na zaspokojenie swoich własnych potrzeb, nie wspominając już o przyjemnościach. Paradoksalnie to właśnie czas staje się naszym największym luksusem.

Ograniczona “przestrzeń” na spokojne zaplanowanie i przygotowanie domowych posiłków powoduje, że wiele osób zaniedbuje zdrowe nawyki żywieniowe. A przecież są one tak istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz dobrego samopoczucia. 

Sprawdzone “lifehacki”, które pomogą utrzymać równowagę między zdrowiem, a pędem codzienności

  • Jednym z nich jest planowanie posiłków z wyprzedzeniem. Poświęć kilka minut wieczorem lub w weekend na przygotowanie harmonogramu posiłków na nadchodzące dni. Wybierz przepisy, które są łatwe i szybkie w przygotowaniu, a jednocześnie pełne wartości odżywczych.To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, a dodatkowo uniknąć pokusy sięgnięcia po niezdrowe przekąski kupione w pośpiechu.
  • Gotuj większe porcje, kilka dań jednocześnie, a następnie zamrażaj je lub przechowuj w lodówce. Dzięki temu będziesz mieć zdrowe, domowe jedzenie na wyciągnięcie ręki. A w razie nieplanowanej, nagłej potrzeby wystarczy rozmrozić i podgrzać wybraną porcję.
  • Pamiętaj o regularnym piciu wody i zawsze miej ją przy sobie, aby uniknąć uczucia głodu spowodowanego pragnieniem.
  • Warto także korzystać z gotowych półproduktów na przykład gotowych mieszanek sałat, mrożonych warzyw, obranych i pokrojonych owoców, czy protein w postaci mięsa lub roślin strączkowych. Dzięki nim zaoszczędzisz czas podczas gotowania. Ponadto, warto eksperymentować z szybkimi i łatwymi przepisami na dania, jak smoothie, sałatki czy omlety, które można zrobić w kilka chwil.
  • Jeśli wiesz, że w ciągu dnia nie będziesz mieć wystarczająco czasu na spokojne zjedzenie pełnowartościowego posiłku, zabierz ze sobą zdrowe przekąski, takie jak: owoce, orzechy, jogurt grecki czy warzywa. Unikniesz sięgania po przetworzone i ubogie w wartości odżywcze produkty.
  • Zainwestuj w sprzęt AGD typu garnek “wolnogotujący” lub  multicooker. Jest to świetne rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych osób. Możesz przygotować zdrowe dania, wrzucając składniki do urządzenia, a one będą gotować się  przez kilka godzin, np. dzień wcześniej, podczas gdy Ty zajmujesz się innymi sprawami.

Przyszłość żywienia w wygodnej formie!

Kolejnym, szybkim i wygodnym sposobem na dostarczenie sobie energii i odżywienia w pośpiechu, gdy nie ma czasu na ciepły obiad, śniadanie lub kolację jest nowy produkt od Bakomy. Maxi Meal to pełnowartościowy posiłek w wygodnej butelce, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Dostępny jest w trzech wariantach smakowych: waniliowym, bananowym oraz słonego karmelu. Dostarcza aż 500 kcal, dzięki czemu stanowi praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy pragną zachować zdrowy tryb życia pomimo natłoku obowiązków. W jednej porcji znajduje się 26 niezbędnych witamin i składników mineralnych. Produkt nie zawiera glutenu, jest bogaty w błonnik oraz zawiera aż 34g białka. Ponadto nie znajdziesz w nim dodanego cukru. Sięgając po Bakoma Maxi Meal możemy być pewni, że dostarczamy swojemu organizmowi wszystko, czego potrzebujemy.

Najważniejszy jest BALANS

W pędzie codzienności, nie zapominajmy jednak o tym jak ważne są prawdziwe, pełnowartościowe posiłki. Nic nie zastąpi ciepłego dania, przygotowanego ze świeżych produktów w domu. Chociaż nowoczesne rozwiązania, jak Maxi Meal od Bakomy, czy inne wyżej wymienione propozycje, mogą być przydatne w zabiega, nie zapominajmy, że kluczową rolę w naszym zdrowiu odgrywa to, co i jak jemy. Dlatego starajmy się traktować tego typu alternatywy jako zdrowe wyjście z sytuacji, a nie jako stały element naszego życia!

Możesz również polubić…