Dla mam

Miej oko na lato

Sterylna sól fizjologiczna w alergii i w podróżyPhysiodose Laboratoires Gilbert

Oczy pełnią ważną funkcję poznawczą, umożliwiają porozumiewanie się czy poruszanie. Są jednak bardzo delikatne i wrażliwe na czynniki zewnętrzne takie Letnie miesiące to ciążki czas dla oczu. Kontakt z alergenami, długotrwała ekspozycja na rażące słońce, przebywanie w przesuszonych klimatyzowanych pomieszczeniach czy korzystanie z basenu mogą zakłócić ich pracę. Wówczas pomoże odpowiednia higiena i nawilżanie. Dlatego warto wyposażyć wakacyjną apteczkę w sterylną solą fizjologiczną Physiodose.

Physiodose to sterylna sól fizjologiczna, zalecana do codziennej pielęgnacji oczu i nosa  noworodków, niemowląt, dzieci i dorosłych. Preparat zawiera roztwór chlorku sodu,o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim (0,9%) dzięki czemu może być stosowany do bardzo wrażliwych miejsc, takich jak okolice oczu czy błona śluzowa nosa.

Wakacje z alergią

Osoby cierpiące na alergię wziewną, oprócz alergicznego nieżytu nosa, mogą odczuwać również uciążliwe objawy ze strony oczu. Szacuje się, że zapalenie spojówek to najczęściej występująca choroba alergiczna na świecie. Najczęściej mamy do czynienia z tzw. wiosennym zapaleniem spojówek, czyli ich przewlekłym stanem zapalnym.  Pojawia się pieczenie i swędzenie, a niekiedy nawet światłowstręt. Kurację lekami alergicznymi warto wspomóc delikatnymi preparatami łagodzącymi podrażnienia, jak np. Physiodose, który wypłucze alergeny i nawilży śluzówkę.

O(cz)ko w głowie

Nie tylko alergie mogą negatywnie odbijać się na kondycji narządu wzroku. W przypadku niemowląt i małych dzieci, w ich oczach często dochodzi do nadprodukcji śluzu stanowiącego pożywką dla wirusów i bakterii. Nie w pełni wykształcony jeszcze układ odpornościowy małego dziecka reaguje wtedy pojawieniem się zapalenia spojówek. Objawia się ono zaczerwienieniem brzegów powiek i gałki ocznej. Oczom osób dorosłych zaszkodzić może przebywanie w zadymionym pomieszczeniu czy długotrwałe wpatrywanie się w ekran monitora. Błona śluzowa oka jest delikatna i łatwo ją uszkodzić. Osadzają się na niej zanieczyszczenia – bakterie, pyłki, substancje toksyczne.

Niezależnie od wieku, ulgę podrażnionym oczom przyniesie delikatna sól fizjologiczna zamknięta pod postacią sterylnych ampułek. Dodatkowo, Physiodose można stosować w pielęgnacji śluzówki nosa, do oczyszczania ran oraz do rozcieńczania produktów do inhalacji. Specjalny, wydłużony kształt ampułek Physiodose ułatwia dozowanie i umożliwia stosowanie preparatu nawet u niemowląt. Specjalna zatyczka pozwala na ponowne użycie otwartego opakowania, jednak raz otwarta ampułka musi zostać zużyta w ciągu 24 godzin.Physiodose Laboratoires Gilbert

Physiodose dostępny jest w aptekach, bez recepty
Opakowanie: 12 ampułek x 5 ml
Cena: ok. 11,9 PLN
Producent: Laboratoires Gilbert

Możesz również polubić…