Organizm kobiety wymaga szczególnego wsparcia już od pierwszych dni ciąży. Potrzeby przyszłej mamy zmieniają się w kolejnych trymestrach, ponieważ zmieniają się potrzeby dziecka. Co jest naważniejsze w kolejnych etapach macierzyństwa?

Wyjątkowy pierwszy trymestr

Pierwsze trzy miesiące ciąży to wyjątkowo ważny czas dla rozwoju małego człowieka i jego mamy. Dziecko bardzo szybko rośnie, tworzą się wszystkie narządy, zaczynają funkcjonować zmysły. Dzięki odpowiedniej ilości witamin, zwłaszcza kwasu foliowego, ten niezwykle skomplikowany proces, może przebiegać bez zakłóceń. Większe zapotrzebowanie na substancje odżwcze ma również mama. W organizmie zachodzi prawdziwa rewolucja, zatem musi dbać o siebie w sposób szczególny, słuchać swojego organizmu uważnie i odpowiednio reagować. W tych pierwszych trzech miesiącach powinna zrobić wszystko, by uniknąć niedoborów najważniejszych dla dziecka substancji odżywczych, takich jak kwas foliowy, jod czy kwas DHA, wspierających zwłaszcza rozwój mózgu i całego układu nerwowego. Dzięki temu dziecko będzie zdrowo rosnąć, a jego mama w kolejnych trymestrach ciąży nadal będzie czuła się znakomicie.

Folik Mama Pierwszy Trymestr to suplement diety dla kobiet do 13. tygodnia ciąży, zawierający składniki, które trudno uzupełnić za pomocą codziennej diety. Należą do nich: kwas foliowy, jod i kwas tłuszczowy DHA (nienasycony kwas tłuszczowy omega-3).

Producent: GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o., Cena: 60 kapsułek/ ok. 22 zł

Drugi i trzeci  trymestr oraz okres karmienia  – rosną potrzeby mamy i dziecka

W drugim i trzecim trymestrze szybko rozwijający się maluch nadal potrzebuje tego co najlepsze, ale rosną także potrzeby mamy. Cały jej organizm pracuje na coraz wyższych obrotach: szczególnie układ nerwowy, trawienny, a także kostny i mięśniowy potrzebują wsparcia, czyli dodatkowych porcji substancji odżywczych. Wciąż duże jest zapotrzebowanie na kwas foliowy, ale wzrasta również zapotrzebowanie na inne substancje, m.in. na magnez oraz witaminę D. To te składniki wspierają dobre samopoczucie mamy, dbają o jej zdrowy sen, niwelują dokuczliwe dolegliwości, takie jak skurcze, pękające naczynka, spowolnione trawienie.

Warto wiedzieć, że te potrzeby nie znikną z chwilą urodzenia dziecka. W pierwszych miesiącach po porodzie, młodej mamie dają się we znaki nieprzespane noce, karmienie piersią, a także stresy związane z nową rolą – wówczas nieocenione okazują się wszystkie te minerały, które pomagały jej w 2. i 3. trymestrze ciąży.

Folik Mama Drugi, Trzeci trymestr i laktacja to suplement diety dla kobiet w ciąży od 14. do 40. tygodnia ciąży
i w okresie karmienia piersią, zawierający składniki, które trudno uzupełnić za pomocą codziennej diety.

Należą do nich: kwas foliowy, jod, kwas tłuszczowy DHA (nienasycony kwas tłuszczowy omega-3), magnez i witamina D.

Producent: GEDEON RICHTER POLSKA Sp. z o.o., Cena: 60 kapsułek/ ok. 22 zł

Tylko to, co niezbędne!

Kwas foliowy pełni istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Jest on niezwykle ważnym elementem codziennej diety, który trudno uzupełniać z pożywienia.