Kosmetyka,Mężczyźni

Jaki zapach wybrać ??

Nuty zapachowe

Wybranie odpowiedniego zapachu nie jest proste. Przede wszystkim, dobrze jest wiedzieć, co się nam nie podoba to, że ktoś używa danych perfum nie znaczy, że powinniśmy je również mieć. Perfum jest naszą częścią, który określa naszą osobowość.

Nuty zapachowe ?

Zapach perfum rozwija się w trzech różnych etapach. Każdy zapach zawiera nuty głowy, serca i bazy.

Nuta głowy jest to zapach wyczuwalny zaraz po zaaplikowaniu. Nuta głowy tworzy pierwsze wrażenie perfum. Dlatego jest ona najważniejsza, ponieważ wiele osób podejmuje decyzje o kupnie zapachu opierając się tylko na tej nucie. Zazwyczaj wyczuwalna jest przez pierwsze 10-20 minut.

Nuta serca pojawia się gdy zanika intensywność nuty głowy. Ta nuta zanika do godziny od aplikacji. Ta nuta tworzy główną część zapachu, pozostaje aktywna przez pół godziny. Najlepszymi przedstawicielami nuty serca jest róża, lawenda i magnolia.

Nuta bazy zwana też nutą głębi. Jest ona odpowiedzialna za trwałość zapachu. Trwa około 3-6 godzin. Najlepszym przedstawicielem tej bazy jest piżmo, ambra, przyprawy drzewne, korzenne. Woń tej nuty może być wyczuwalna nawet przez kilka dni.

Drzewne

Zapachy drzewne z drewna cedrowego, drzewa sandałowego i paczuli. W tych zapachach można wyczuć las. Najlepszym przykładem tutaj będzie Elizabeth Arden Mediterranean.

Orientalne

Podstawowe składniki to piżmo, ambra, wanilia i egzotyczne rośliny. Najlepszym przykładem jest legendarny Dior Midnight Poison.

Kwiatowe

Róża, bez, kwiat jaśminu formuła zawiera wszystkie możliwe rodzaje kwiatów. Tutaj dobrymi przykładami są Estee Lauder Pleasures i Gucci Flora.

Owocowe

Bergamotka, cytryna, mandarynka, słodka pomarańcza, z nutami czerwonych owoców i grejpfruty, ponieważ są one bardzo modne są to lekkie perfumy. Idealnym przykładem jest DKNY Be Delicious.

Nuty zapachowe

Możesz również polubić…