Dla mam

Rodzić świadomie

Portrait of the young pregnant woman

Nie ma takiej ciężarnej, która nie obawiałaby się porodu. Strach przed tym, co nieznane, lęk przed bólem, obawa przed tym, jak nasz organizm poradzi sobie w chwili próby, jaką niewątpliwie jest rodzenie dziecka, bywa demotywujący i przerażający. A tymczasem wystarczy systematyczne przygotowywanie i ciała, i psychiki do porodu, by nie dać się zaskoczyć na sali porodowej i po prostu dobrze sobie poradzić.

Aniball

Grunt to dobre przygotowanie

Czy do porodu da się przygotować? Oczywiście, że tak. I im lepiej to uczynimy, tym łatwiej będzie nam się rodzić. Wiedzą o tym nowoczesne ciężarne, wiedzą i specjaliści. Stąd tak wiele miejsca poświęca się informacjom o porodzie w prasie i w internecie, stąd taka popularność szkół rodzenia, stąd tak wiele mówi się o roli masażu krocza, o jodze czy innych sposobach wzmacniających mięśni ciała i przygotowywania go do porodu. Ale masaż krocza, joga czy ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy to przede wszystkim trening ciała. A sprawne ciało, choć to ważne, nie jest dla powodzenia porodu najważniejsze. Dla dobrego przebiegu porodu psychika ma tak samo ważne, o ile nawet nie ważniejsze znaczenie. Pozytywne nastawienie, świadomość tego, jak poród może wyglądać, jak działa nasz organizm, jakie mechanizmy są uruchamiane w trakcie rodzenia dziecka, sprawiają, że w sytuacji prawdziwego porodu nie jesteśmy zaskoczone. A to działa wyłącznie pozytywnie: pozwala zapanować nad stresem, poradzić sobie z emocjami, działać zadaniowo, w pełni koncentrując się na sobie, wsłuchując się w swoje ciało, współpracując z położnymi. Pozostaje tylko jedno pytanie – jak dobrze przygotować ciało, nie zapominając o psychice? Specjaliści rekomendują stosowanie specjalnego balonika przedporodowego Aniball. Aniball to produkt medyczny, który ma za zadanie przygotować kobietę do porodu poprzez właściwe wyćwiczenie mięśni dna miednicy i przygotowanie dróg rodnych do wypchnięcia dziecka. Efekty stosowania Aniball są zaskakujące. Kobiety, które korzystały z urządzenia, szybciej rodziły dziecko (znacznemu skróceniu ulegała druga faza porodu, szybciej dziecko przechodziło przez kanał rodny), zwykle nie miały wykonywanego zabiegu nacinania krocza, właściwie nie dotyczył ich także problem pęknięcia krocza w trakcie wypychania dziecka.

Aniball

Po porodzie

Urodzenie dziecka rozpoczyna długi proces powrotu ciała kobiety do stanu sprzed ciąży. Mamy, które dobrze przygotowały się do porodu, m.in. poprzez ćwiczenia mięśni dna miednicy, szybciej wracają do formy, rzadko miewają problemy związane m.in. z nietrzymaniem moczu czy powrotem do współżycia. Po raz kolejny okazuje się więc, że świadomy poród to same korzyści. Warto o tym pamiętać.

Aniball

Możesz również polubić…