Dla mam

Akcesoria do kąpieli dla noworodka

Zestaw kąpielowy Beaba

Pierwsze kąpiele nowo narodzonego dziecka to wielkie przeżycie, jednak z czasem stają się one codziennym rytuałem wprowadzającym określony porządek dnia w życiu rodziny. Aby ułatwić sobie codzienną pielęgnację maleństwa w tym zakresie warto dużo uwagi przyłożyć do wyboru akcesoriów kąpielowych. Można kupić każdy z przyrządów pielęgnacyjnych osobno lub zdecydować się na zestaw. Poniżej przedstawiamy na co zwrócić uwagę wybierając poszczególne akcesoria, które obowiązkowo powinny znaleźć się w „kosmetyczce” maleństwa:

Zestaw kąpielowy Beaba

  • nożyczki – powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najważniejsze jest to, by wybrać specjalne nożyczki przeznaczone do obcinania paznokci niemowlętom – posiadają one wyprofilowane końcówki minimalizujące możliwość zranienia dziecka. Na rynku dostępne są modele wykonane w całości z metalu lub z plastikowymi uchwytami. Tutaj wybór zależy od preferencji rodziców. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretny model, o ile mamy taką możliwość powinniśmy przetestować nożyczki. Istotne jest to, aby w czasie zamykania nie wykrzywiały się powodując nachodzenie na siebie uchwytów;
  • grzebyczek – najlepiej wybrać grzebyk o niewielkich rozmiarach z ząbkami zakończonymi niewielkimi kuleczkami. Takie rozwiązanie powoduje, że w czasie rozczesywania włosów po kąpieli nie podrapiemy delikatnej skóry na główce dziecka;
  • szczoteczka – szczoteczka nie służy do rozczesywania włosów a do masażu główki, dlatego powinna być wykonana z delikatnego włosia, które nie będzie podrażniało skóry.

Zestaw kąpielowy Beaba

Tak jak to zostało wcześniej wspomniane można zdecydować się na zakup zestawu składającego się z wyżej wymienionych akcesoriów. Jest to dobry pomysł na prezent dla nowonarodzonego maleństwa i jego rodziców. Szczególnie, jeśli wybierzemy taki, który zawiera dodatkowe akcesoria i posiada ciekawy design. Przykładem może być tutaj zestaw kąpielowy Beaba różowy, dostępny w sklepie www.babymama.pl. Zestaw ten oprócz wyżej wymienionych rzeczy zawiera ręcznik frotte i termometr kąpielowy. Dodatkowo wszystko umieszone jest w uroczym i praktycznym koszyku. Do produkcji akcesoriów wykorzystano materiały wolne od BPA, PCV oraz Phthalate.

Zestaw kąpielowy Beaba (kolor różowy lub zielowy)  – cena 139, 00 PLN, www.babymama.pl

Możesz również polubić…