Nowości

Balkon i Weranda po zimie

Wiosną dni stają się cieplejsze, a my już myślimy o wypoczynku na świeżym powietrzu. Balkon i weranda to miejsca, gdzie spędzamy dużo czasu z przyjaciółmi i rodziną. Aby móc w pełni zrelaksować się i cieszyć wypoczynkiem, należy o nie odpowiednio zadbać, posprzątać oraz uporządkować. Podpowiadamy, co należy zrobić i od jakich czynności rozpocząć porządki, aby przywrócić im  jeszcze nie tak dawny blask.

Krok pierwszy – Organizacja

Zanim weźmiemy się za porządki powinniśmy najpierw dobrze zorganizować swoją pracę oraz przygotować skuteczne środki do mycia.  Akcesoria, które są niezbędne podczas wiosennych porządków to: szczotka – warto sięgnąć po taką, która ma kilka zastosowań, idealnie sprawdzi się szczotka Supra marki Leifheit, przeznaczona do każdego rodzaju podłóg zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.  Posiada trzy funkcje: higienicznie zamiata, dokładnie wycierai ściąga wodę. Wystarczy zanurzyć szczotkę Supra w wodzie i usunąć ją za pomocą ściągaczki.  Dodatkowo warto zaopatrzyć się w miękkie szmatki do kurzu, mop oraz skuteczny płyn czyszczący np. Power marki Leifheit, który poradzi sobie z każdym brudem. Specjalna, skuteczna mieszanka usuwa silny brud z płytek i podłóg kamiennych, wewnątrz i na zewnątrz, a także stare warstwy środków czyszczących. Nie zapomnij  przygotować oraz wygospodarować miejsca w piwnicy bądź w innym pomieszczeniu, w którym będziemy przenosić niepotrzebne przedmioty zagracające przestrzeń. I na koniec, niemniej ważna kwestia, zarezerwuj odpowiednią ilość czasu na sprzątanie. Porządki na balkonie, to nie taka prosta sprawa.

Krok drugi – Sprzątanie na mokro i sucho
Kolejny krok to wyniesienie z balkonu, w jedno miejsce wszystkich przedmiotów, które wrócą po porządkach na swoje miejsce. Najpierw przetrzyjmy je wilgotną ścierką z płynem, aby pozbyć się nagromadzonego kurzu. Gdy przestrzeń będzie już wolna od różnych rzeczy możemy zabrać się za pozbycie zgromadzonych przez zimę śmieci m.in. pajęczyn oraz suchych liści.  Teraz czas na czyszczenie podłóg. W celu usunięcia brudu oraz piachu, który nagromadził się w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, w pierwszej kolejności należy zamieść podłogę. Na koniec pozostaje nam umycie podłogi. Posiadając  w domu mopa Clean Twist mycie podłogi pójdzie jak z płatka. Clean Twist umyje każdą podłogę, zarówno na mokro, jak i na wilgotno.  Mop wyposażony jest w mechanizm rotacyjny znajdujący się w drążku, co umożliwia indywidualne dostosowanie stopnia jego wilgotności. Wystarczy  włożyć głowicę mopa z mikrowłókien do sita i lekko nacisnąć by odwirować do wiadra wodę razem z brudem. Mop szybko się obraca dzięki opatentowanemu drążkowi, pozwalając na precyzyjne dostosowanie wilgotności mikrowłókien, które skutecznie usuwają brud.  Mechanizm rotacyjny Clean Twist wprawisz w ruch jedną ręką – bez balansowania, nachylania się i moczenia rąk w brudnej wodzie. Jeżeli zechcesz na chwilę przerwać sprzątanie,  możesz zostawić po prostu mopa w pozycji stojącej. Dzięki funkcji „parkowania” można go wszędzie postawić, bez konieczności uciążliwego opierania o ścianę. Niesamowicie chłonne mikrowłókna usuwają brud, włosy i kurz gruntownie oraz bez wysiłku.


Krok trzeci – Odświeżenie balustrady

Po zimie większość  balustrad nadaje się do ponownego odnowienia. Możemy wziąć się za jej pomalowanie bądź zasłonić specjalną osłonką, która w dużym stopniu odmieni jej wygląd. Przed rozpoczęciem malowania, należy usunąć starą warstwę farby. W tym celu najlepiej sprawdzi się papier ścierny. Pamiętaj także o zabezpieczeniu posadzki balkonowej przed ewentualnym zabrudzeniem farbą lub podkładem.
Krok czwarty – Oczyszczamy tekstylia i planujemy aranżację
Jak już mamy za sobą sprzątanie balkonu, w tym mebli oraz podłóg możemy zająć się bardzo przyjemną kwestią, czyli dekoracjami. To one nadadzą charakter temu miejscu. Chcąc zaaranżować w ciekawy oraz nietypowy sposób naszą werandę bądź balkon, niezbędne okażą się tekstylia. To od nich w dużej mierze zależy, jak będzie prezentowało się nasze miejsce w tym sezonie. Postaw na moc kolorów oraz dodatków dekoracyjnych takich, jak: poduszki, świece i doniczki z kwiatami. Dobrze urządzony i przede wszystkim czysty balkon, z całą pewnością będzie ozdobą każdego mieszkania.

www.leifheitsklep.pl

Możesz również polubić…