Nowości

Barwa Cosmetics walczy z marnotrastwem i dołącza do aplikacji Foodsi

BARWA COSMETICS PRZYŁĄCZA SIĘ DO WALKI Z PROBLEMEM NADMIERNEGO MARNOWANIA
I NAWIĄZUJE WSPÓŁPRACĘ Z APLIKACJĄ FOODSI. TO DOWÓD, ŻE TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE JEST BLISKA IDEOM MARKI. JUŻ TERAZ MIESZKAŃCY KRAKOWA MOGĄ ODBIERAĆ
Z SIEDZIBY FIRMY BARWNE PACZKI W CENIE NIŻSZEJ O 50% OD CENY REGULARNEJ.

Problem marnowania dotyka także branżę kosmetyczną. Bardzo często produkty o dacie przydatności do kilku miesięcy, nie mogą być już wprowadzone do obrotu towarowego, a w dalszym ciągu mają jeszcze kilka miesięcy przydatności do użycia. Pozostając w duchu LESS WASTE i szeroko rozumianej trosce o ekosystem, marka Barwa postanowiła zminimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne poprzez eko-zarządzanie. Efektem jest nawiązanie współpracy z Foodsi.

Foodsi to aplikacja, która powstała, by pomóc zminimalizować skalę marnotrawstwa jedzenia. Jej celem jest spożytkowanie nadwyżek, które każdego dnia powstają w punktach gastronomicznych, piekarniach czy sklepach z żywnością. Teraz w aplikacji można uratować także kosmetyki Barwa.

„Marnowanie stało się problemem globalnym. Wyrzucamy nie tylko jedzenie, ale również kosmetyki. Wielokrotnie w naszych łazienkach znajdujemy produkty przeterminowane, które nie nadają się do użycia. To dotyczy również firm – w branży kosmetycznej pracujemy na minimalnych terminach przydatności, uwzględniając czas, jaki produkt może spędzić na sklepowej półce. Dlatego bardzo często produkty o dacie przydatności kilku miesięcy, nie nadają się już do wprowadzenia do obrotu towarowego, a w dalszym ciągu są w terminie przydatności do użycia. Nie chcemy marnować, nie chcemy wyrzucać, w Barwie wyznajemy ideę eko-zarządzania i dbamy o to, by minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Dlatego staliśmy się partnerami Foodsi”. – tłumaczy Natalia Czyrny, Kierownik Działu Marketingu Barwa Cosmetics.

Mieszkańcy Krakowa za pośrednictwem Foodsi mogą „polować” na atrakcyjne paczki-niespodzianki z produktami BARWA o nieco krótszej dacie ważności. Zestawy kosmetyków po wcześniejszej rezerwacji w aplikacji można odbierać z siedziby firmy w cenie o 50% niższej.

Możesz również polubić…