Nowości

Błękitna nadzieja – nowa książka National Geographic we współracy z marką La Mer

Każdą wypitą kroplą wody, każdym oddechem jesteś związany z Oceanem, niezależnie od tego,
w którym miejscu na ziemi mieszkasz.

Dr Sylvia Earle

 BH_DJ_PRE_SA.indd

 

We współpracy z National Geographic, La Mer przedstawia książkę Błękitna Nadzieja:  Eksploracja
i troska o najwspanialszą rzecz na Ziemi – Ocean, będącą
wzruszającym hołdem  dla piękna i magii oceanu. Stały członek Towarzystwa National Geographic, Dr Sylvia Earle oraz inni ważni rzecznicy, specjaliści i poszukiwacze przygód z oceanem, dzielą się swoimi ciekawymi spostrzeżeniami
i historiami.

 

Wielkie dzięki dla National Geographic i La Mer za udostępnienie Błękitnej Nadziei, pięknego hołdu dla błękitnego serca naszej planety – mówi dr Earle. Nie ma nic wspanialszego, niż umożliwienie innym przeniesienia się nad morze poprzez lekturę wspaniałej książki, wypełnionej obrazami prawdziwych miejsc
i wieloma rozmyślaniami na temat naszych powiązań z morzem.

Poprzez połączenie esejów i zapierających dech w piersiach fotografii najpiękniejszych raf koralowych, plaż
i podwodnego życia, znana na całym świecie oceanograf i wizjonerka Dr Sylvia Earle wspomina etapy swojego  życia spędzonego na odkrywaniu i ochronie oceanów.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z National Geographic i Dr Sylvią Earle przy wydawaniu Błękitnej nadziei – powiedziała Sandra Main, przewodnicząca światowego oddziału La Mer. Działalność
Dr Earle może być inspiracją dla badań oceanu. Ocean jest integralną częścią dziedzictwa La Mer,
a postawa Dr Earle odzwierciedla naszą pasję i zaangażowanie na rzecz zachowania zdrowia naszych oceanów.

Błękitna Nadzieja łączy olśniewające zdjęcia z ciekawymi spostrzeżeniami Dr Earle i takich obrońców oceanu, jak prezydent Bill Clinton, ekolog Jean-Michel Cousteau, była pierwsza dama Laura Bush, aktorka Daryl Hannah, ekolog i fotograf National Geographic Bryan Skerry,  czy muzyk Jason Mraz. Wszyscy oni potwierdzają żarliwe nawoływanie Dr Earle: Życie zależy od oceanu, aby je ocalić, musimy go kochać.

60 lat po swym pierwszym nurkowaniu Dr Sylvia Earle wciąż jest liderem w dziedzinie badań i ochrony oceanu.  Nazwana przez Time pierwszą „Bohaterką Planety”, założyła Mission Blue i SEAlliance i otrzymała ponad 100 krajowych i międzynarodowych wyróżnień, m.in. zaproszenia od trzech amerykańskich prezydentów.

Żywa Legenda

W ciągu swojej kariery Dr Earle prowadziła ponad 100 wypraw morskich i spędziła ponad 7000 godzin pod wodą, wliczając w to przewodniczenie pierwszemu zespołowi kobiet – nurków podczas Projektu Tektite
w roku 1970 i ustanawiając rekord w samotnym nurkowaniu na 1000 metrów. Jest jednym z najbardziej wpływowych współczesnych ekspertów w sprawach oceanu.

La Mer znaczy Morze

Założyciel La Mer, Dr Max Huber, uznał wartości żywego oceanu, gdy jako pierwszy wykorzystał wodorosty morskie jako składnik kremu- dla regeneracji i poprawienia wyglądu swojej skóry. W hołdzie dla jego dziedzictwa La Mer wspiera naturalne środowisko, używając wyłącznie wodorostów zebranych ręcznie.

Książki National Geographic

National Geographic wydaje i sprzedaje książki, które informują  odbiorców o wydarzeniach i problemach
z różnych dziedzin na całym świecie. Co roku grupa wydaje ponad 125 nowych tytułów przeznaczonych dla dorosłych, rodzin i dzieci. Więcej informacji można uzyskać na stronach: facebook.com/NatGeoBooks  i nationalgeographic.com/books.

Możesz również polubić…