Spełnianie marzeń o egzotycznych podróżach warto zacząć od tego, co dostępne na wyciągnięcie ręki. Warto więc spróbować koreańskiej pielęgnacji, w której zaawansowane technologicznie formuły czerpią z naturalnej medycyny wschodniej i bazują na naturalnych składnikach, znanych w Azji od lat.  Przedstawiamy trzy wyjątkowe orientalne składniki , które znajdziesz w szamponach i odżywkach Kerasys.

Wśród wielu orientalnych składników, stosowanych w oryginalnych azjatyckich recepturach swoimi niezwykłymi właściwościami wyróżniają się : czerwony żeń-szeń  zwany koreańskim, kamelia japońska i algi z gatunku Umibudo, nazywane także winogronami morskimi. Zawierają moc składników aktywnych o potwierdzonej skuteczności dla zdrowia i wyglądu. Zastosowane w kosmetykach do włosów zapewniają efekt gładkich, mocnych, błyszczących pasm oraz zdrowej skóry głowy.

Żeń-szeń to roślina znana medycynie Wschodu od tysięcy lat. Nazywany jest „królem ziół” ze względu na swoje niezwykle szerokie właściwości lecznicze. Stosowany w kosmetykach do pielęgnacji włosów i skóry  głowy usprawnia przepływ krwi i limfy, dzięki czemu poprawia stan macierzy włosa,  a także  pobudza procesy regeneracyjne. W ten sposób wzmacnia włosy oraz  zapobiega ich wypadaniu, a nawet łysieniu. Stąd jest głównym składnikiem szamponów i odżywek, których zadaniem jest  zahamowanie nadmiernej utraty włosów oraz pobudzenie ich porostu.

Ekstrakt z czerwonego żeń szenia (zwanego także koreańskim) wchodzi w skład receptury szamponu i odżywki Kerasys Fall Control, które przeznaczone są do codziennej pielęgnacji każdego rodzaju włosów z tendencją  do wypadania.

Cena : szampon 35 zł / 400 ml, odżywka 35 zł / 400 ml

Kamelia japońska to symbol młodości i piękna. Występuje naturalnie  m.in. w Korei, gdzie jest stosowana zarówno w kosmetykach jak i podczas tradycyjnych rytuałów piękna. W szamponach i odżywkach d włosów wykorzystywany jest ekstrakt z liści kamelii japońskiej, który ma silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu opóźnia proces starzenia się włosów. Ponadto wyciąg  ten chroni pasma przed uszkodzeniami mechanicznymi, promieniowaniem UV oraz wysoką temperaturą podczas zabiegów stylizacyjnych.

Ekstrakt z liści kamelii japońskiej jest składnikiem receptury kosmetyków z linii Kerasys Oriental Premium, która zapewnia odżywienie i wzmocnienie każdego rodzaju włosów, w tym także osłabionych i zniszczonych.

Ceny: szampon : 37 zł / 470 ml  lub 16 zł / 200 ml,

odżywka : 37 zł / 470 ml,  maska :     25 zł / 200 ml

Algi Umibudo  nazywane są także „zielonym kawiorem” lub „morskimi winogronami”. Te podwodne rośliny posiadają niezwykłą zdolność gromadzenia cennych makro i mikroelementów zawartych w wodzie morskiej, a stosowane w kosmetykach zapewniają doskonałe efekty pielęgnacyjne: wapń wzmacnia strukturę włosa, a  magnez dodaje pasmom sprężystości, jod wpływa na piękny połysk, żelazo zapobiega kruchości i wypadaniu włosów. Wyciąg z alg wykazuje działanie antyoksydacyjne i przeciwzapalne, widocznie poprawia nawilżenie skóry i włosów, a także opóźnia procesy starzenia.

Ekstrakt z alg Umibudo, wzmocniony dodatkowo wyciągiem z zielonych alg znajduje się w składzie szamponów i odżywek z linii Kerasys Naturing, których stosowanie efekt świeżych, pełnych witalności i błyszczących włosów.

Cena : szampon: 39 zł / 500 ml, odżywka : 39 zł / 500 ml