Nowości

Fundacja K.I.D.S. wraca z drugą edycją konkursu “Dziecięcy Szpital Przyszłości”

Kontynuując sukces zeszłorocznego konkursu “Dziecięcy Szpital Przyszłości’, Fundacja K.I.D.S. pragnie znowu wyróżnić oraz nagrodzić najbardziej pomysłowe, nowatorskie i śmiałe inicjatywy wdrażane w  dziecięcych placówkach szpitalnych. 

Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali już od trzech lat odmienia dziecięce szpitale, wprowadzając do nich nowe technologie oraz odrobinę magii. Dzięki ciężkiej pracy wolontariuszy, szpitale nie tylko stają się najnowocześniejszymi placówkami w kraju, ale również stale poprawiają doświadczenia najmłodszych pacjentów. Nie udałoby się to jednak bez wielkiego zaangażowania ze strony szpitali oraz innowatorów, którzy nieprzerwanie wspierają placówki wdrażając nowe rozwiązania i innowacje, poprawiające proces leczenia najmłodszych pacjentów, jak również wpływające na warunki pracy kadry medycznej i pracowników szpitala. 

Dlatego fundacja, kontynuując zeszłoroczne wydarzenie, pragnie wyróżnić i nagrodzić twórców oraz placówki, które wdrożyły nowoczesne i kreatywne rozwiązania, służące dobru najmłodszych pacjentów.

– Jako Fundacja już od 3 lat wspieramy szpitale pediatryczne w Polsce we wprowadzaniu zmian, które mają na celu poprawę doświadczeń małych pacjentów i ich rodziców. Dzięki tej współpracy, widzimy mnóstwo inicjatyw, których podejmują się pracownicy tych placówek oraz personel medyczny. Konkurs i Gala „Dziecięcy szpital przyszłości” jest formą podziękowania tym osobom, które inicjują zmiany oraz angażują innych do wspólnego działania na rzecz poprawy jakości hospitalizacji w dziecięcych szpitalach – mówi Karolina Sielska-Bielska, Członek Zarządu Fundacji K.I.D.S.

Tegoroczna wersja konkursu również składa się z 11 kategorii:

1. Pacjent/Rodzina W Centrum Uwagi (Family Centered Care)

2. Opieka Koordynowana

3. Bliżej Domu

4. Ceniony Pracodawca

5. Centrum Innowacji

6. Przyjaciel Szpitala 

7. Partner Transformacji / Dostawca Rozwiązań

8. Profilaktyka I Edukacja Prozdrowotna

9. Ambasador Pediatrii

10. Osobowość W Pediatrii

11. Nagroda Specjalna – Wsparcie Dla Pacjentów Z Ukrainy 

Aby zgłosić szpital do konkursu, należy wypełnić formularz online. Do konkursu można zgłosić projekty, zrealizowane w przeciągu ostatnich 3 lat. Może to zrobić każdy, kto odczuł lub dostrzegł pozytywne zmiany – zarówno personel szpitala, pacjenci i ich opiekunowie, a także postronni obserwatorzy. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 04.11.2022 roku. 

Regulamin konkursu dostępny jest pod linkiem. 

Finalistów wyłoni Jury, składające się z ekspertów z dziedziny medycyny oraz partnerów Fundacji K.I.D.S. Ostatecznych zwycięzców wybierze Kapituła, w skład której wejdą dyrektorzy dziecięcych szpitali w Polsce oraz przedstawiciele fundacji, organizacji i stowarzyszeń zrzeszających pacjentów. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 10 grudnia 2022 roku podczas gali wręczenia nagród.

Możesz również polubić…