Dla mam

Jak przygotować bezpieczną przestrzeń dla dziecka?

Gdy w domu pojawia się małe dziecko nowi rodzice często mają obawy, że zawładnie ono całym wnętrzem. Wizja porozrzucanych wszędzie zabawek, konieczności przemeblowania salonu, pozbycia się ulubionych dodatków może czasami przytłaczać. Największym wyzwaniem dla rodziców jest przygotowanie bezpiecznej do raczkowania przestrzeni, szczególnie jeśli nie jesteśmy fanami dywanów, a nasze mieszkanie wyłożone jest płytkami, panelami lub parkietem. Co w takiej sytuacji zrobić? Okazuje się, że można przygotować mieszkanie na pojawienie się malucha dobierając elementy tak, aby tworzyły z naszym wnętrzem całość. Odpowiedzią właśnie na takie potrzeby jest mata dla dziecka.

Minimalizm, który daje wiele możliwości

Mata Playspot Black Cream GEO Skip Hop to minimalistyczne wzornictwo dające ogromne możliwości aranżacji. Mata składa się z 40 trójkątnych puzzli i 32 elementów tworzących ramkę maty. Dzięki tej kombinacji matę można układać dowolnie i tworzyć z niej niepowtarzalne, geometryczne wzory. A wszystko w modnej, biało-czarnej kolorystyce. Taka mata świetnie wygląda w każdym wnętrzu, nie ingeruje dziecięcymi wzorami w kolorystykę naszego mieszkania, dlatego będzie dobrze wyglądać nawet w salonie. W ten sposób tworzymy dla niemowlaka miejsce do bezpiecznej zabawy i nauki poruszania się, utrzymując jednocześnie klimat naszego wystroju i pozostawiając efekt pokoju dorosłych.

Biało-czarne wzory maty mają również wymiar edukacyjny. Małe dzieci na początku widzą właśnie tylko te kolory – biel i czerń, a w późniejszym rozwoju kontrastowe zestawienia barw pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Mata zatem nie tylko będzie miejscem do bezpiecznej, ale też rozwojowej zabawy.

Mata stworzona jest z miękkiej pianki, dzięki czemu nawet upadki, które towarzyszą pierwszym próbom samodzielnego przemieszczania, nie będą dla dziecka niebezpieczne. Mata również doskonale izoluje, dlatego jest doskonałym rozwiązaniem do wnętrz, które mają zimną podłogę, np. wyłożoną płytkami ceramicznymi. Mata jest bardzo trwała. Jej wielokrotne składanie i ponowne układanie nie powoduje odkształceń, zagięć, ani zniszczeń. Dzięki temu możesz dowolnie zmieniać wzory, przenosić matę z jednego pomieszczenia do drugiego lub zwyczajnie złożyć ją, aby umyć pod nią podłogę. Miękkie tworzywo maty jest również łatwe w czyszczeniu. Matę można odkurzyć, zmyć mokrą szmatką lub też całkowicie zamoczyć i ręcznie wyprać. Nie spowoduje to jej zniszczenia, a tobie da pewność, że powierzchnia maty jest czysta i bezpieczna dla twojego maleństwa.

Wybierając rozwiązanie, jakim jest np. mata Playspot Black Cream GEO Skip Hop tworzysz swojemu maleństwo bezpieczne miejsce do zabawy i nauki. Jednocześnie wzór maty pozwala ci na zachowanie charakteru twojego wnętrza i pozwala na wydzielenie przestrzeni dziecięcej w salonie, kuchni czy innym pomieszczeniu. W ten sposób możesz zachować harmonię między potrzebami dziecka, a potrzebami dorosłych użytkowników domu.

 

Mata Playspot Black Cream GEO Skip Hop, cena: 365.00 PLN www.babymama.pl

Możesz również polubić…