Nowości

Kosmetyki kultowej marki The Body Shop produkowane w Avon Garwolin

Fabryka Avon w Garwolinie rozpoczęła współpracę z jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek kosmetycznych na świecie – The Body Shop. Produkty z kultowej linii Body Butters są już obecnie produkowane przez spółkę Avon Operations Polska. Kosmetyki wytworzone w Polsce będą dostępne w ponad 70 państwach.

Avon Operations Polska jest pierwszą na świecie fabryką z grupy Natura&Co, która rozpoczęła współpracę z siostrzaną firmą The Body Shop. Avon Garwolin pozyskał nowy, międzynarodowy kontrakt na produkcję kultowej linii Body Butters (maseł do ciała). Już od kwietnia bieżącego roku kosmetyki z garwolińskiej fabryki trafiają do sprzedaży w Azji, Ameryce, Europie, Afryce i Australii z Oceanią.

  • Nasza fabryka udowodniła, że jest w pełni konkurencyjna wobec zakładów z całego świata pod względem technologii, doświadczenia oraz efektywności produkcji. Jestem dumny ze wspaniałego zespołu Avon Garwolin i wierzę, że to nie jest nasze ostatnie słowo. Współpraca z The Body Shop to dla nas perspektywa na pozyskanie kolejnych międzynarodowych kontraktów w ramach grupy Natura&Co – mówi Piotr Mikołajski, Dyrektor fabryki Avon Operations Polska.

Przygotowania do uruchomienia produkcji Body Butters w Garwolinie ruszyły w listopadzie 2019 r. Ścisła współpraca pomiędzy zespołami Avon Operations Polska i The Body Shop zaowocowała wdrożeniem artykułów w całkowicie nowych opakowaniach i znacząco udoskonalonymi recepturami. Masła do ciała The Body Shop charakteryzują wyjątkowe właściwości nawilżające skórę i przynoszące jej ukojenie. W palecie produktów można znaleźć zapachy owocowe i nuty kwiatowe. Body Butters są w dużej mierze oparte na składnikach naturalnych i zawierają unikatowe, starannie wyselekcjonowane surowce z całego świata. W portfolio można też znaleźć produkty wegańskie.

Avon Garwolin jest obecnie jedną z największych i nowocześniejszych fabryk kosmetyków na świecie. Rocznie zakład produkuje blisko pół miliarda sztuk kosmetyków, które trafiają do 50 krajów. Kompleks wyposażony jest w liczne innowacyjne rozwiązania technologiczne. Na terenie trzech hal produkcyjnych tysiącu pracownikom towarzyszy 40 nowoczesnych robotów.

Więcej informacji o rozwoju Avon Garwolin znajduje się w video: https://youtu.be/BLUIQJil6os

Możesz również polubić…