Nowości

Letnie S.O.S. – odpraw infekcje intymne na wakacyjny urlop!

Nastał błogi czas. Słońce, ciepła woda, wiatr, piasek pod stopami. Jednak okres beztroskiego urlopowania mogą przerwać przykre kobiece dolegliwości. Pamiętaj, zwłaszcza teraz przestrzeganie zasad higieny intymnej jest niezwykle ważne! W przeciwnym razie możesz przywieźć z urlopu niechciane, wakacyjne pamiątki.

Gdy jesteś z dala od domu, nie zawsze masz warunki, by właściwie zadbać o strefę okolic intymnych. Długie podróżowanie, wysoka temperatura, częste kąpiele na basenie czy w morzu, korzystanie z publicznych toalet, pośpiech i nieuwaga – wszystko to sprzyja rozwojowi bakterii i drobnoustrojów. Jak się uchronić przed tego typu infekcjami?

Przedstawiamy 10 podstawowych zasad, od których nie obowiązuje urlop!

 1. 1. Nie zapominaj o prysznicu po fitnessie, bieganiu czy kąpielach w basenie, morzu, jeziorze. Każde publiczne kąpielisko, nawet to dezynfekowane staje się w ciągu dnia siedliskiem ogromnej ilości
 2. Pamiętaj o zmianie mokrego stroju kąpielowego na suchy. Kostium jest obcisły, wykonany z materiałów syntetycznych, a w dodatku wilgotny. W połączeniu z wysoką temperaturą powietrza mamy gotowy zestaw czynników silnie sprzyjających pojawieniu się infekcji.
 3. Nie używaj przypadkowych kosmetyków. Do wakacyjnej kosmetyczki spakuj koniecznie mydło bądź najlepiej sprawdzony płyn do higieny intymnej.
 4. Zadbaj o właściwą bieliznę – najlepsza będzie bawełniana, która nie spowoduje otarć ani mikrouszkodzeń. Pamiętaj, każdą nową najlepiej przeprać. Jeśli nie masz takiej możliwości koniecznie włóż wkładkę higieniczną. Wybieraj te „oddychające”, by w okolicy narządów płciowych nie było zbyt wilgotno i ciepło (zwłaszcza podczas upałów).
 5. Nie zostawiaj ręcznika bezpośrednio na publicznych ławkach, wieszakach itp. Wskazane jest branie ze sobą zawsze, co najmniej dwóch ręczników, z których jeden będzie przeznaczony do wycierania wyłącznie okolic intymnych.
 6. Korzystając z toalet publicznych, nie zapominaj o jednorazowych nakładkach, aby uniknąć siadania bezpośrednio na desce.
 7. Jeżeli miesiączkujesz podczas urlopu, pamiętaj, że w warunkach podwyższonej temperatury
  i częstszego kontaktu z wodą, dużo częściej (najlepiej co 2-3 godziny) należy wymieniać środki higieniczne.
 8. Nie zapomnij o zapakowaniu do wakacyjnej apteczki preparatu antybakteryjnego
  np. Tantum Rosa
  na wypadek infekcji. Ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk
  – to pierwsze objawy, na które musimy zadziałać jak najszybciej. Taką pomoc warto mieć zawsze przy sobie! Podczas podwyższonego ryzyka infekcji, szybka reakcja może uchronić nas przed uciążliwymi dolegliwościami.
 9. Do depilacji okolic bikini używaj środków jedynie przeznaczonych w tym celu, unikaj zwykłego mydła i stosowania tej samej maszynki, której używasz do depilacji pozostałych części ciała.
 10. Nie bądź niefrasobliwa. Podczas letniego urlopu spontaniczność sprzyja przypadkowym kontaktom seksualnym. Mogą one przynieść niebezpieczne zakażenia, takie jak: chlamydioza, rzeżączka, rzęsistkowica, grzybica, waginoza bakteryjna a nawet HIV. Czasami choroby te które mogą mieć charakter bezobjawowy. Dlatego pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu!

Ciesz się wakacjami wolnymi od nieprzyjemnych, kobiecych dolegliwości. Na straży miej ze sobą zawsze saszetkę Tantum Rosa.

Tantum Rosa to lek OTC. Zawiera chlorowodorek benzydaminy. Dzięki jego obecności lek posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające     i odkażające. Preparat szybko się wchłania, gromadząc się w tkankach objętych procesem zapalnym oraz łagodzi objawy infekcji. Zmniejsza obrzęk, przekrwienie śluzówki pochwy  i sromu.

Tantum Rosa można stosować na dwa sposoby:

 • wewnętrzne, do przepłukiwania pochwy (przy pomocy specjalnego irygatora);
 • zewnętrznie do przemywań okolic krocza, okładów lub nasiadówek;

 

Dystrybutor – Angelini Pharma Polska

Cena: 10 saszetek 25 zł nowa niższa cena!

OTC – Produkt leczniczy wydawany bez recepty.

Możesz również polubić…