Dla mam,Nowości

Niesamowite pluszaki

Nie ma chyba w naszym kraju dziecka, które nie miałoby chociaż jednego pluszowego misia, do jakiego przytula się lub z nim śpi. Jednakże obecnie coraz częściej możemy spotkać w sklepach misie – przytulanki, które posiadają dodatkowe opcje – wydają dźwięki, grają muzykę a nawet tańczą czy uczą języków obcych. Są to często zabawki edukacyjne i interaktywne, jakie mają zachęcić dzieci do odpowiedniej aktywności. Wiadomo, że tradycyjne misie pluszowe nie odejdą nigdy do lamusa, ale warto zwrócić uwagę na kilka nowości, które od jakiegoś czasu pojawiają się na rynku zabawkarskim.

Miś Maman Message Pioupiou

Zabawki edukacyjne

Coraz częściej producenci zabawek pluszowych starają się by niosły one ze sobą oprócz wielu możliwości zabawy także wartości edukacyjne. Takie pluszaki z reguły uczą dzieci pierwszych słów, literek, cyferek, części ciała a także prostych rymowanek. Wybierając tego typu zabawki trzeba zwrócić uwagę na to, by głos lektora był wyraźny, a głośnik ukryty dobrze w zabawce. W ofercie znajdują się również zabawki dwu, a nawet trzyjęzyczne, dzięki czemu maluch może zapoznać się z tzw. melodią danego języka, co w przyszłości ułatwia mu naukę w szkole lub na zajęciach dodatkowych.

Pluszaki z odgłosem bicia serca

Inną ciekawą propozycją są zabawki pluszowe, które zostały stworzone z myślą o noworodkach. Takie specjalne misie odtwarzają dźwięki przypominające bicie serca mamy, dzięki czemu maluch czuje się bezpiecznie i łatwiej ukoić go, gdy jest niespokojny. Położona w łóżeczku zabawka sprawia, że dziecko szybciej wycisza się i samodzielnie zasypia.

Miś Maman Message Pioupiou

Zabawki interaktywne

Tutaj wybór jest naprawdę duży i firmy produkujące zabawki prześcigają się w pomysłach. Propozycją dla nieco starszych dzieci jest Miś Maman Message Pioupiou, którego można znaleźć w sklepie www.babymama.pl. Jest to miś, który umożliwia wykonanie nagrania – do 60 sekund. Dziecko może nagrać na nim wierszyk czy piosenkę w swoim wykonaniu lub rodzić może nagrać dla niego wiadomość. Aby dokonać nagrania wystarczy nacisnąć łapkę z mikrofonem, a żeby odtworzyć wiadomość, łapkę z nutką. Zabawka doskonale się sprawdza, kiedy dziecko musi zostać dłużej pod opieką innej osoby niż jej rodzice.

Miś Maman Message Pioupiou – cena 145,00 PLN, www.babymama.pl

Możesz również polubić…