Nowości

Pierwszy kosmetyk z probiotycznym ekstraktem w Laboratorium Kosmetycznym AVA

Skóra sucha to skóra, która wytwarza zbyt mało sebum, przez co występuje w niej niedobór lipidów odpowiedzialnych za jej prawidłowe nawilżenie i ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Dlatego, kiedy dochodzi do uszkodzenia ochronnego płaszcza lipidowego naskórka, z warstwy rogowej skóry w szybkim tempie ucieka wilgoć. Z wiekiem, w wyniku wpływu hormonów, aktywność gruczołów łojowych słabnie, w konsekwencji czego płaszcz hydrolipidowy gorzej chroni skórę przed utratą wilgoci. Skóra szybciej się starzeje- wiotczeje, staje się szara i pojawiają się na niej zmarszczki, które szybko się pogłębiają i są coraz bardziej widoczne…

Seria Relipidium® + to innowacyjne kosmetyki Laboratorium AVA, oparte na ekstrakcie drożdżowym pozyskiwanym za pomocą probiotycznych bakterii Lactobacillus plantarum, które silnie nawilżają i uzupełniają brakujące suchej skórze ceramidy oraz aktywnie ją regenerują.

 

Unikalne składniki aktywne kosmetyków z serii Relipidium® + w walce z ultra suchą i atopową skórą, to:

RELIPIDIUM™- ekstrakt drożdżowy uzyskany za pomocą probiotycznych bakterii Lactobacillus plantarum, który uzupełnienia niedobór ceramidów oraz stymuluje produkcję lipidów.

HYDRANOV™- dociera głęboko do wszystkich warstw skóry zapewniając intensywne nawilżenie i wypełnienie zmarszczek od wewnątrz.

Fosfolipidy z ogórecznika- aktywują produkcję substancji wchodzących w skład płaszcza lipidowego, zapobiegają utracie wody, spłycają zmarszczki i wygładzają.

Wyselekcjonowane oleje i masła roślinne- olej awokado, z nasion bawełny i masło shea, bogate w NNKT, zapewniają natłuszczenie naskórka bez odczucia tłustego filmu.

Beta glukan i prowitamina B5- redukują zaczerwienienia i podrażnienia.

Łagodne substancje myjące- nie naruszają naturalnego pH skóry, nie pozostawiają efektu ściągniętej skóry.

W skład serii Relipidium® + wchodzą 4 produkty: pasta do mycia twarzy, krem na dzień, krem na noc i emulsja do przesuszonych partii twarzy i ciała.

Aksamitna pasta do mycia twarzy

 • Doskonałe oczyszczenie
 • Ochrona przed wysuszeniem

Innowacyjna formuła pasty myjącej w połączeniu z wodą zmienia się w lekką aksamitną piankę. Łagodne substancje myjące nie naruszają funkcji fizjologicznych skóry, doskonale oczyszczają pozostawiając ją miękką i nawilżoną. Pasta delikatnie, lecz intensywnie myje, łagodzi podrażnienia, pozostawiając skórę czystą, gładką i miękką w dotyku.

Cena: 24,40 zł/ 50 ml

Krem – Dzienna stymulacja

 • Ochrona płaszcza lipidowego
 • Skuteczne wygładzenie

Nowoczesna formuła kremu o szerokim spektrum działania uzupełnia niedobór ceramidów w suchej skórze oraz zapewnia poprawę struktury płaszcza lipidowego i chroni go przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Ponadto, krem zapobiega utracie wody, spłyca zmarszczki i wygładza skórę. Z kolei Hydranov™ z czerwonych alg dociera głęboko do wszystkich warstw skóry zapewniając intensywne nawilżenie i wypełnienie zmarszczek od wewnątrz. W efekcie krem likwiduje suchość skóry, nadając cerze zdrowy i świeży wygląd.

Cena: 33,40 zł/ 50 ml

Krem – Nocna rekonstrukcja

 • Głębokie nawilżenie
 • Aktywne odmłodzenie

Nowoczesna technologia Gel Trap niczym kremowy kompres daje ulgę suchej skórze. Mimo natłuszczenia skóry, krem dobrze się wchłania, głęboko nawilża pozostawiając przyjemny, nietłusty film chroniący przed parowaniem wody. Składniki najnowszej generacji  regenerują, wygładzają naskórek, uzupełniają niedobór ceramidów w suchej skórze oraz stymulują produkcję lipidów. Krem działa przeciwzmarszczkowo, tworzy szczelną barierę ochronną. Ponadto, zapobiega odczuciu ściągania się skóry oraz redukuje zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

Cena: 30,25 zł/ 50 ml

Aktywna emulsja natłuszczająca do twarzy i ciała

 • Regeneracja i ochrona naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry

Emulsja o ukierunkowanym działaniu do codziennej pielęgnacji skóry ultra suchej. Zaawansowane technologicznie składniki- RELIPIDIUM®, regenerujące fosfolipidy, stymulują odbudowę warstwy lipidowej odpowiedzialnej za prawidłowe nawilżenie skóry. Z kolei wyselekcjonowane oleje i masła roślinne, bogate w NNKT, zapewniają optymalne natłuszczenie naskórka bez odczucia tłustego filmu, a wnikająca głęboko w naskórek prowitamina B5 zatrzymuje w nim wilgoć i przyspiesza jego regenerację. Efekt? Znika uczucie dyskomfortu spowodowane nadmierną suchością partii ciała najbardziej skłonnych do podrażnień: twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, łokci, kolan, a także całego ciała.

Cena: 31,95 zł/ 100 ml

Skuteczność Relipidium® + została potwierdzona badaniami in vivo*.

 • 85% redukcji zaczerwienienia i podrażnień
 • 90% spowolnienie starzenia
 • 90% ochrony przed czynnikami zewnętrznymi
 • 100% głębokiego nawilżenia
 • 100% przyspieszonej regeneracji

* Testy przeprowadzone na grupie 15 wybranych ochotniczek przez 4 tygodnie, pod nadzorem dermatologów. Testowany kosmetyk: Relipidium® Krem Dzienna Stymulacja.

 

Kosmetyki Laboratorium Kosmetycznego AVA dostępne są w drogeriach, a także w sklepie online ava- laboratorium.pl

Możesz również polubić…