Nowości

PureDKNY A Drop of Rose

pureDKNY A Drop of Rose

Tak jak jego poprzednicy – pureDKNY Vanilla i pureDKNY Verbena – zapach pureDKNY Rose powstał w mało standardowy sposób, ponieważ w przypadku wszystkich trzech zapachów kluczem jest ich główny składnik.

Żyzna ziemia, deszcz i słońce w dolinie Isparta to najlepszy zestaw do stworzenia róży doskonałej. To właśnie w tym miejscu, rodzi się historia zapachu pureDKNY a drop of Rose i zaczyna się kolejny rozdział…

W dolinie Isparta w Turcji na kwiatowych polach Anatolii delikatne różowe kwiaty róży odmiany damasceńskiej są zbierane na początku każdego lata. Następnie kwiaty poddawane są procesom tak tradycyjnym, że od pokoleń obyły się praktycznie bez wpływu nowoczesnych technologii.

  • Zbiory odbywają się każdego roku w czerwcu, a każdy kwiat jest zbierany ręcznie, jeden po drugim, podczas chłodnych godzin przed świtem.
  • Pod koniec sezonu, 2500 ton płatków jest pakowanych, ważonych i transportowanych do destylarni gdzie są następnie łagodnie walcowane.
  • Produkt końcowy to olejek z róży, surowy składnik, który później staje się częścią zapachu.

Dzięki temu otrzymujemy zapach róży w najprostszym wcieleniu. Zapach jest bezpośredni, ale miękki, czytelny i bardzo prawdziwie przedstawiający woń różanego ogrodu bez ciężkości staromodnej różanej woni. pureDKNY A Drop of Rose

OPAKOWANIE

Opakowanie pureDKNY Verbena odzwierciedla czyste i proste intencje zapachu. Zapach zamknięto w przezroczystym flakonie inspirowanym kroplą deszczu. Flakon wykonano ze szkła, które ulega całkowitemu recyklingowi, podobnie jak wytworzona z wysokiej jakości aluminium nakrętka. Opakowanie zewnętrzne wyprodukowano z papieru pochodzącego z certyfikowanych lasów i nadrukowano specjalnymi tuszami o niskiej zawartości lotnych związków organicznych, wyprodukowanymi w zakładach zasilanych energią wiatrową. Kartonik owinięty jest w folię NatureFlex™, wytwarzaną z odnawialnej masy drzewnej pozyskiwanej ze specjalnie zarządzanych plantacji.  PureDKNY A Drop of Rose

WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJĄ CARE

pureDKNY kontynuuje współpracę z CARE – główną światową organizacją pomagającą kobietom wyjść z ubóstwa. Aby uchonorować powstanie już trzeciego zapachu pureDKNY marka DKNY przeznaczy dodatkową sumę na rzecz organizacji.

Współpraca pomiędzy pureDKNY oraz organizacją CARE rozpoczęła się w 2010 roku wraz z wprowadzeniem na rynek pureDKNY Vanilla. Współpraca ta pomogła w edukacji uprawiających wanilię Ugandyjczyków poprzez mikrofinansowy program oszczędności organizacji CARE – Village Savings & Loan Associations (VSLA) [Wiejskie Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe]. Doświadczenie CARE pokazuje, że kiedy ludzie zamieszkujący najbiedniejsze na świecie społeczności mają dostęp do podstawowych usług finansowych, takich jak kasy oszczędnościowe, kredyty, ubezpieczenia oraz inne produkty, mogą sami wyjść z biedy.

Zakupując różę od lokalnych rolników z Turcji, z których większość stanowią kobiety, marka pureDKNY podjęła działanie mające na celu zabezpieczenie długoterminowej produkcji wanilii w Isparcie.

To więcej niż zapach, pureDKNY to stan umysłu, styl bycia i życia w bardziej odpowiedzialny sposób. Zmysłowy i delikatny pureDKNY jest symbolem prostego luksusu. PureDKNY A Drop of Rose

Ceny:

pureDKNY Rose Scent Spray 30 ml – 179 zł
pureDKNY Rose Scent Spray 50 ml – 259 zł
pureDKNY Rose Scent Spray 100 ml – 350 zł

Możesz również polubić…