Nowości

Serum i lotion z bajkaliną. Sekret odmłodzonej skóry

Świat botanicznych kosmetyków LOVEM jest pełen niezwykłych roślinnych ekstraktów. Bajkalina to wśród nich prawdziwy eliksir młodości.  Ze względu na swoje odmładzające działanie stała się  głównym składnikiem esencji nawilżającej Bajkalina i Peptydy oraz wysokoskoncentrowanego dwufazowego Serum przeciwstarzeniowego Bajkalina & Cacay.

Autorskie receptury kosmetyków LOVEM są tworzone w oparciu o dawną wiedzę zielarzy i tradycyjną farmakopeę, a historia powstania lotionu i serum bajkalinowego to historia fascynacji tarczycą bajkalską – niepozorną roślinką o intensywnie fioletowych kwiatach, rosnącą w trudnych warunkach Syberii, Chin i Mongolii. Jej unikalne właściwości adaptogenne sprawiają, że ma ona niezwykłą moc wzmacniania skóry.

Bajkalina to zawarty w tarczycy bajkalskiej flawonoid, który wykazuje wszechstronny wpływ na skórę. Jest uznawana za jeden z najsilniejszych antyoksydantów, skutecznie neutralizujący negatywny wpływ wolnych rodników. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że bajkalina może cofnąć starzenie  i tym samym jego oznaki o 10 lat. Potwierdzają to liczne badania, które wykazują, że poprzez oddziaływanie na telomery fibroblastów  wyciąg z tarczycy bajkalskiej hamuje starzenie komórkowe, przedłuża aktywne życie fibroblastów i przywraca im aktywność typową dla komórek o 10 lat młodszych. To prawdziwy eliksir młodości, bo poprawia stan skóry, przywraca jej naturalną sprężystość i elastyczność, a także wyrównuje koloryt. Jest niezastąpiony w pielęgnacji anti-aging, dlatego zastosowałyśmy go w nawilżającej esencji oraz w dwufazowym serum przeciwstarzeniowym ” – wyjaśnia Magdalena Fangerog – Osipiak , współzałożycielka marki LOVEM:

Kosmetyki LOVEM są dostępne na stronie www.lovem.eu

LOVEM to wspólne dzieło dwóch pełnych pasji i miłości do natury kobiet. Twórczyniami konceptu marki są Magda Osipiak i Ewa Sienkiewicz, które tworzą  nowoczesne kosmetyki w oparciu o naturalne składniki i rzemieślnicze farmaceutyczne receptury. W ofercie LOVEM znajduje się 18 produktów, w tym: odżywcze, skoncentrowane kremy do twarzy, sera i boostery, nawilżające lotiony i esencje, a także tradycyjne, manufakturowe mydła.

Możesz również polubić…