Nowości

Sesderma Azelac Ru – Piękno bez przebarwień dla potrzeb skóry z zaburzeniami pigmentacji oraz objawem fotostarzenia

Czasem pokazuje, czego jej brak wprost i dobitnie. Innym razem robi to w zakamuflowany sposób i musisz pogłówkować, żeby zrozumieć, o co jej chodzi. Skóra to niesłychanie ważny narząd, a jej zdrowie wpływa nie tylko na twój wygląd, ale i na samopoczucie, a nawet stan psychiczny. Dlatego jej potrzeby muszą być zaspokojone. I to: im szybciej – tym lepiej.

Przebarwienia to powszechna przypadłość, która dotyczy praktycznie każdego typu skóry. Mogą one pojawiać się w każdym wieku, ale też niemal zawsze towarzyszą starzeniu się skóry. Co próbuje powiedzieć nam skóra, na której pojawiają się ciemniejsze plamy?

Przebarwienia mogą sygnalizować różne rzeczy i mieć wiele przyczyn: najczęściej są efektem nadmiernej ekspozycji na słońce albo różnego typu zakłóceń hormonalnych. Mogą być też oznaką problemów z tarczycą czy chorób ogólnoustrojowych. Często pojawiają się również jako niepożądany efekt uboczny działania niektórych leków albo są reakcją związaną ze stanami zapalnymi, bo wszystko, co powoduje stan zapalny w skórze, może potencjalnie wysłać sygnał do naszych melanocytów (komórek wytwarzających brązowy pigment melaniny w ramach odpowiedzi immunologicznej).

Punktem wyjścia jest więc ustalenie, z jakim rodzajem problemu boryka się nasza skóra i wyeliminowanie przyczyny powstawania przebarwień. Oczywiście, podobnie jak w przypadku większości problemów ze skórą najlepszym sposobem jest zapobieganie powstawaniu hiperpigmentacji. Wysoka ochrona przeciwsłoneczna (ale też przeciw promieniowaniu HEV czy IR) i produkty do pielęgnacji delikatnie rozjaśniające i wyrównujące odcień naskórka spełnią swoje zadanie, jeśli będziemy używać ich regularnie. Ale kiedy przebarwienia już się pojawią także można sobie z nimi poradzić. Zajmie to trochę czasu, ale jak mówi przysłowie: co się odwlecze, to nie uciecze. Jeśli dostarczymy skórze kosmetyki do pielęgnacji z odpowiednio dobranymi, aktywnymi składnikami i otoczymy ją troskliwą, czułą opieką – powróci do formy i znowu będzie idealnie piękna.

Hiszpańska marka Sesderma do problemu przebarwień i hiperpigmentacji podchodzi wielopoziomowo. Chodzi tu nie tylko o zredukowanie lub całkowite usunięcie przebarwień, ale także zapobieganie tworzeniu się kolejnych w przyszłości – bez podrażniania czy dodatkowego uwrażliwiania skóry. Linią, do domowej pielęgnacji, która najlepiej „słyszy” potrzeby skóry z przebarwieniami jest AZELAC RU.

Linia AZELAC RU od marki Sesderma nie tylko rozjaśnia i redukuje przebarwienia różnego pochodzenia, ale także zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Linia została opracowana specjalnie dla potrzeb skóry z zaburzeniami pigmentacji, objawami fotostarzenia. Rekomendowana jest również w przypadku hiperpigmentacji pozapalnej, występującej w miejscach, gdzie wcześniej były umiejscowione zmiany trądzikowe. Może być stosowana przez cały rok, również w okresach zwiększonego nasłonecznienia − pod warunkiem regularnego korzystania z fotoochrony.

POSŁUCHAJ SWOJEJ SKÓRY I PODARUJ JEJ PIELĘGNACJĘ, KTÓRA SPEŁNI JEJ POTRZEBY!

Sesderma AZELAC RU
Serum Liposomowe
 30 ml, 181 zł

Skóra mówi: Chcę się pozbyć przebarwień i piegów jak złego snu. Chcę się budzić jednolita, gładka i rozjaśniona. I lubię retinol.

Sesderma AZELAC RU Serum na noc jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem przebarwień, melazmy, wywołanych przez ekspozycję na słońce, ciążę, starzenie, kurację hormonalną czy piegi. AZELAC RU Serum liposomowe rozjaśnia i redukuje przebarwienia różnego pochodzenia oraz zapobiega ich powstawaniu. Może być stosowane jako uzupełnienie innych kuracji depigmentujących (peelingi chemiczne, zabiegi laserowe). Formuła AZELAC RU Serum opiera się na nanotechnologii, czyli transportowaniu składników aktywnych zamkniętych w liposomach w głębsze warstwy skóry, zwiększając działanie preparatu. Zawarty w AZELAC RU kwas azelainowy hamuje tyrozynazę, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, niacynamid zmniejsza rumień, działa łagodząco i antybakteryjnie. Dodatek retinolu pomaga rozjaśnić przebarwienia. Dzięki nanotechnologii, serum dociera aż do warstwy skóry właściwej, zapewniając intensywne działanie depigmentujące. Badanie skuteczności depigmentującej serum z linii AZELAC RU wykazało, że po 8 tygodniach stosowania badane osoby zaobserwowały ograniczenie wskaźnika melaniny o 38%. 95% użytkowników zaobserwowało efekt depigmentacji, 75% − ograniczenie rozmiaru przebarwień, 90% − rozjaśnienie przebarwień.

Skóra mówi: Nie dość, że męczą mnie plamy to jeszcze dokucza mi wiotkość. Chyba się starzeję! Poproszę o kosmetyk, który zadziała w nocy – rano chcę już być promienna i młoda!

Sesderma AZELAC RU
Krem-żel
 50 ml, 181 zł

Sesderma AZELAC RU Krem-żel zawiera substancje rozjaśniające przebarwienia, takie jak kwas azelainowy, 4-butylrezorcynol oraz najnowsze odkrycie, czynniki wzrostu pochodzenia roślinnego, które nie tylko redukują objawy fotostarzenia skóry, ale też zmarszczki. AZELAC RU Krem-żel to prawdziwa innowacja – produkt ma zarówno działanie depigmentujące, jak i przeciwstarzeniowe. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z problemem przebarwień, melazmy, wywołanych przez ekspozycję na słońce, ciążę, starzenie, kurację hormonalną czy piegi. Może być stosowany jako uzupełnienie innych kuracji depigmentujących (peelingi chemiczne, zabiegi laserowe). Formuła AZELAC RU Krem-żel opiera się na nanotechnologii, czyli transportowaniu składników aktywnych zamkniętych w liposomach w głębsze warstwy skóry, zwiększając działanie preparatu. Kwas azelainowy hamuje tyrozynazę, działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, niacynamid zmniejsza rumień, działa łagodząco i antybakteryjnie. Dodatek retinolu pomaga rozjaśnić przebarwienia. Czynniki wzrostu zwiększają poziom migracji keranocytów, namnażanie fibroblastów oraz naprawę i odnowę skóry, regulują pracę komórek barwnikowych, dzięki czemu ujednolicają koloryt skóry, zmniejszają utlenianie komórek i powstrzymują fotostarzenie.

Skóra mówi: Mam nierówny koloryt, czuję się matowa i poszarzała. Chcę odzyskać promienny blask i nie chcę już mieć żadnych plam po wyjściu na słońce!

Sesderma AZELAC RU
Emulsja rozświetlająca SPF50 na dzień
50 ml, 181 zł

Sesderma AZELAC RU Emulsja rozświetlająca SPF50 na dzień, łączy działanie depigmentujące i ochronę słoneczną SPF50. Zawiera składniki aktywne o działaniu depigmentującym. Jedną z kluczowych substancji jest kwas traneksamowy, niezwykle skuteczny składnik zwalczający przebarwienia, który dodatkowo poprawia funkcję barierową skóry i działa przeciwzapalnie. Oprócz tego, AZELAC RU Emulsja rozświetlająca zawiera filtry fizyczne i chemiczne SPF50, które chronią skórę przed promieniowaniem słonecznym. Rozświetlające pigmenty dodają skórze blasku. W składzie zawarte są także czynniki wzrostu TGF-BETA 2, które regenerują macierz skórną i wzmacniają rusztowanie skóry. Emulsja może być stosowana na dzień, nawet w lecie. Jest odpowiednia dla wszystkich fototypów skóry.

WIĘCEJ O DERMOKOSMETYKACH MARKI SESDERMA ZNAJDĄ PAŃSTWO NA STRONIE: WWW.SESDERMA.PL

O marce: Sesderma to renomowane hiszpańskie laboratorium dermatologiczne z 30-letnim doświadczeniem.  Założone przez doktora Gabriela Serrano,  koncentruje swoje wysiłki i zaangażowanie na badaniach, rozwoju i produkcji produktów dermokosmetycznych, z wysokim  poziomem specjalizacji w zakresie badań i rozwoju oraz nanotechnologii . Produkty Sesderma są obecnie dystrybuowane za pośrednictwem aptek, dermatologów, lekarzy medycyny estetycznej i ginekologów na  całym świecie, docierając do ponad  80 krajów.

Możesz również polubić…