Dla mam

Wesoła kąpiel dziecka w wannie

Kąpiel nie musi być wcale przykrym codziennym obowiązkiem. Można z niej zrobić miły rytuał na zakończenie dnia. Warto w ten element pielęgnacji dziecka wpleść nieco radości i zabawy, szczególnie jeśli maluch niezbyt chętnie wchodzi do wanny w celu umycia się. Na rynku można dostać wiele zabawek stworzonych specjalnie z myślą o tym, żeby mogły towarzyszyć dzieciom podczas kąpieli. Dodatkowym atutem takich zabawek jest to, że wiele z nich zawiera elementy edukacyjne, pozwalające na naukę kolorów, dźwięków, cyfr, liczb, a nawet praw fizyki.

Plui deszczowa piłka

Wśród zabawek do kąpieli niesłabnącą popularnością cieszy się oczywiście gumowa kaczuszka, która już od wielu pokoleń umila kąpiele dzieciom. Najczęściej wykonana jest z gumy lub kauczuku. Niekiedy tego typu zabawki mają „piszki”, które dodatkowo uatrakcyjniają zabawę. Zabawki pływające pozwalają w głównej mierze na kształtowanie wyobraźni dziecka.

Plui deszczowa piłka

Ciekawym pomysłem na urozmaicenie kąpieli są zabawy plastyczne – w sklepach można nabyć specjalne farbki lub mazaki do malowania w wodzie. Są one wykonane z bezpiecznych materiałów i są zmywalne, dzięki czemu bez obaw można nimi malować po ciele malucha. Można także dać dziecku odrobinę swobody i pozwolić mu wykazać się swoją kreatywnością. Jak to wcześniej zostało wspomniane farby bardzo łatwo się zmywają i nawet, jeśli dziecko będzie chciało stworzyć swój obrazek na kafelkach, to nic się nie stanie.

Plui deszczowa piłka

Są także zabawki aktywizujące konkretne zachowania oraz pozwalające na naukę podstawowych zasad rządzących światem – chodzi tutaj głównie o naukę zasady przyczyna-skutek. Interesującym pomysłem jest także Plui deszczowa piłka Moluk, którą można znaleźć w sklepie www.babymama.pl. Jest ona dostępna w wielu wesołych kolorach – między innymi żółtym, niebieskimi i zielonym. Piłka została wykonana z bezpiecznego materiału (nie zawiera BPA, lateksu ani ftalanów). Jej konstrukcja pozwala na zabawę wodą, rozwija wyobraźnię dziecka, a także tłumaczy mu w prosty sposób zasady fizyki.

Plui deszczowa piłka

Plui deszczowa piłka – cena 35 PLN, www.babymama.pl

Możesz również polubić…