Nowości

Zadbaj o pielęgnację ust z marką Carmex

Podczas wakacji nasze usta są szczególnie narażone na przesuszenie. Jeśli zależy nam, aby ulubiony kolor szminki idealnie się na nich prezentował przez cały dzień, musimy pamiętać o regularnej pielęgnacji. Marka Carmex proponuje nawilżające balsamy, których głównym zadaniem jest ochrona delikatnej skóry ust.

Na problem spierzchniętych i popękanych warg skarży się wiele osób. Zazwyczaj jest to spowodowane zaniedbaniami związanymi z regularną pielęgnacją ust. Często zapominamy o tym, że skóra w tym miejscu jest niezwykle wrażliwa na ekspozycję na słońce, silny wiatr czy skrajne temperatury. Poza regularnymi peelingami, powinniśmy pamiętać także o regularnym nawilżaniu ust, które pozwala na utrzymanie prawidłowego stanu naskórka.

Z problemem spierzchniętych ust borykał się też Alfred Woelbing, który w 1937 roku założył w Stanach Zjednoczonych markę CARMEX. Lekarstwem miała być specjalna receptura ochronnych balsamów, którą stworzył we własnej kuchni. Sporządzoną miksturę nalewał do małych, szklanych słoiczków i sprzedawał je lokalnym aptekarzom. Kilka lat później firma stała się znaną międzynarodową marką. CARMEX nadal należy do rodziny Woelbingów, a unikalna receptura w niezmienionej formie funkcjonuje do dzisiaj.

Obecnie w ofercie CARMEX znajdują sie trzy rodzaje balsamów ochronnych: w sztyfcie, w tubce i najstarszy – w słoiczku. Większość z nich zawiera filtr przeciwsłoneczny SPF15. Dużą zaletą balsamów jest szeroka gama smaków (m.in. truskawkowy, wiśniowy, miętowy, czy limonkowy). Obecnie balsamy w sztyfcie występują aż w 7 smakach, a ich konsystencja pozwala na łatwą i wygodną aplikację. Dla klientek lubiących błyszczyki i pomadki w płynie, CARMEX wprowadziła do oferty trzy smaki balsamów w tubce – miętowy, truskawkowy i wiśniowy.

Marka nie zapomniała także o ciekawej historii firmy, pozostawiając na rynku pierwotną wersję balsamu w słoiczku. Obecnie jest dostępny w dwóch wariantach: klasycznym – bezsmakowym oraz arbuzowym.

Balsamy ochronne CARMEX, poza właściwościami nawilżającymi i łagodzącymi, stanowią także doskonałą bazę pod makijaż ust. Dzięki nim usta są przygotowane do nałożenia naszej ulubionej szminki bez ryzyka uwydatniania skórek i „zważenia się” pomadki. Szczególnie ważne jest to podczas wakacji, kiedy nasze usta są narażone na przesuszenie.

Balsamy CARMEX dostępne są w ofercie promocyjnej w cenie 7.99 zł do 11 lipca 2018r.

Możesz również polubić…