Nowości

Zapomnij o goździkach. Współczesny Międzynarodowy Dzień Kobiet to święto emancypacji, kobiecej siły i przyjaźni.

Chociaż oficjalnie uznano je dopiero w 1977 roku, historia tego święta sięga znacznie głębiej. W postsocjalistycznych krajach Europy Wschodniej od dawna było ono postrzegane jako święto komunistyczne, jednak w ostatnich latach, zwłaszcza wśród młodszego pokolenia, jego pierwotna istota znów wysuwa się na pierwszy plan. Możesz świętować #girlpower po swojemu. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na prezenty, które sprawią radość Tobie, przyjaciółce, mamie, siostrze lub córce!

Pierwsze obchody Dnia Kobiet odbyły się w 1909 roku w Nowym Jorku. W tym czasie w społeczeństwie rozbrzmiewały kwestie dotyczące równouprawnienia kobiet oraz nasilał się ruch na rzecz praw wyborczych kobiet. Zorganizowanie międzynarodowego święta zostało zaproponowane przez delegatki biorące udział w pierwszej Międzynarodowej Konferencji Kobiet w sierpniu 1910 roku. Jednak data 8 marca została oficjalnie ustanowiona dopiero po I wojnie światowej, kiedy tego samego dnia w Petersburgu odbyła się demonstracja kobiet pod hasłem „Chleb i pokój“. Od 1975 roku święto jest uznawane przez ONZ za dzień międzynarodowej solidarności kobiet na rzecz równości, sprawiedliwości, pokoju i rozwoju.

W marcu obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Szczęścia (22. 03) i nawet jeśli szczęścia nie da się kupić za pieniądze, każdy prezent może wywołać uśmiech na twarzy. Jeśli chcesz sprawić radość sobie lub swoim bliskim, mamy dla Ciebie kilka pomysłów. Pomysły na prezent

Zestaw intensywnie nawilżający, Hi-tech Liposome, Hydrating Solution, KORIKA; Zestaw łagodzący do skóry, Hi-tech Liposome, Calming Solution, KORIKA

Niebieski zestaw nawilżający zawiera Intensywne serum nawilżające 30 ml oraz Intensywnie nawilżający krem ​​50 ml. Podstawą obu preparatów są liposomy hi-tech, które dzięki technologii kapsułkowania substancji aktywnych w mikrocząsteczkach umożliwiają ich szybsze i bardziej ukierunkowane przenikanie w głąb skóry. Hyaluronic 6-complex nawilża skórę i poprawia jej elastyczność, przez co zmniejsza się ilość zmarszczek.

W różowej linii łagodzącej znajduje się Serum łagodzące 30 ml i Emulsja łagodząca 120 ml. Oba produkty są oparte również na liposomach hi-tech i zawierają kompleks 17 aminokwasów, który poprawia zdolność skóry do zatrzymywania wody i chroni ją przed działaniem wolnych rodników, a także azulen, który łagodzi skórę i poprawia jej naturalną barierę ochronną. 

https://www.notino.pl/korika/hi-tech-liposome-hydrating-solution-innowacyjny-zestaw-nawilzajacy/

https://www.notino.pl/korika/hi-tech-liposome-calming-solution-zestawdo-lagodzenia/

Woda perfumowana, Rouge Privé, NOVELLISTA; Woda perfumowana, Summer Flare, NOVELLISTA

Kwiatowo-orientalny zapach Rouge Privé sprawi, że kobieta poczuje się atrakcyjna w każdych okolicznościach. Zapach Summer Flare pachnie jak letni dzień na plaży dzięki zawartości olejków eterycznych z grejpfruta i mięty, podkreślonych nutą arbuza i brzoskwiń. Oba te perfumy marki NOVELLISTA łączą w sobie to, co najlepsze w świecie perfum: wyjątkowe składniki, olejki zapachowe i niepowtarzalny styl francuskich perfumiarzy.

https://www.notino.pl/novellista/rouge-prive-woda-perfumowana-unisex/p-16058125/

https://www.notino.pl/novellista/summer-flare-woda-perfumowana-unisex/

Możesz również polubić…