Nowości

Zrób skórze dobrze

Pomimo rosnącej świadomości zagrożenia wywoływanego przez promieniowanie słoneczne, część z nas nadal nie jest pewna, jak właściwie chronić skórę przed słońcem i jak bardzo groźne może to być dla niej w dłuższej perspektywie. Jak wybierać i stosować filtry przeciwsłoneczne? Oto kilka przydatnych sugestii.

# Wybieraj SPF 30 lub wyższy. To szczególnie istotne na początku słonecznego sezonu. Cera bardzo jasna i wrażliwa powinna chronić się wyłącznie filtrami SPF 50+. Szukaj produktów z informacją – szerokie spektrum – taki kosmetyk będzie blokować zarówno promienie UVA, jak i UVB. ZO Skin Health Sunscreen+Powder Broad-Spectrum SPF 30 to innowacyjny puder z filtrem ochronnym. Zawiera filtry fizyczne o faktorze SPF 30 oraz składniki aktywne o działaniu antyoksydacyjnym. Dodatkowo minerały odbijające światło nadają skórze świetlistego blasku.

SPRAWDŹ: ZO Skin Health Sunscreen+Powder Broad-Spectrum SPF 30 300 zł/3g

# Weź pod uwagę rodzaj swojej skóry. Jeśli masz wrażliwą skórę, najlepiej trzymać się kremu przeciwsłonecznego na bazie minerałów, który może mniej powodować podrażnienia. Jeśli masz skłonność do trądziku, spróbuj znaleźć niekomedogenną formułę dla części ciała, które mają tendencję do wyprysków. Nuxe Sun Lekki Krem Do Twarzy SPF 50 zawiera 4 filtry przeciwsłoneczne, naturalne ekstrakty z ryżu i rozmarynu, znane z właściwości antyoksydacyjnych, witaminę E, ekstrakt z kwiatu Kau Pe oraz hiacyntu wodnego. Jest idealny do skóry normalnej oraz mieszanej.

SPRAWDŹ: Nuxe Sun Lekki Krem Do Twarzy SPF 50 92 zł / 50 ml

# Większość ludzi stosuje za mało zalecanej ilości kremu przeciwsłonecznego. Wytyczne
są takie, aby nakładać porcję wystarczającą do napełnienia małego kieliszka. Jeśli używasz sprayu, spryskuj aż na skórze pojawi się równomierny połysk a potem wetrzyj. Aplikuj kosmetyk przed lustrem, aby widzieć, czy robisz to prawidłowo. Pierwszą warstwę nałóż w domu,
co najmniej 15 minut przed wyjściem.

# Największe nasłonecznienie przypada na godziny od 10:00 do 16:00, zachowaj wtedy szczególną ostrożność. Ale używaj kosmetyku z filtrem nawet w pochmurne dni. Kilka lat temu w Australii przeprowadzono badania, które sprawdzały stan skóry osób, które codziennie stosują filtry przeciwsłoneczne — niezależnie od pogody — oraz tych, które stosowały je tylko wtedy, gdy było słonecznie. Wyniki przekonują! Osoby, które stosowały filtry przeciwsłoneczne każdego dnia, miały znacznie młodszą skórę

# Codziennie nakładaj serum z witaminą C przed produktem z filtrami – to wzmocni
ich działanie a przy okazji przedłuży młody wygląd skóry. Jeśli jednak skóra jest ekstremalnie wrażliwa lub nie lubi warstw – stosuj witaminę C na noc. Sesderma C-VIT 5 Serum liposomowe to innowacyjny dermokosmetyk, który łączy 5 różnych rodzajów witaminy C, stabilizowanych i zamkniętych w nanosomach. Dzięki nanotechnologii stosowanej w dermokosmetykach składniki aktywne docierają do najgłębszych warstw skóry. C-VIT 5 serum liposomowe zawiera też inne kluczowe aktywne składniki przeciwstarzeniowe, takie jak: kompleks napinający, kwas hialuronowy, proteoglikany i wąkrotkę azjatycką. Dają one kompleksowy i natychmiastowy efekt, zapewniając skórze blask i jędrność już od pierwszego dnia stosowania produktu.

SPRAWDŹ: Sesderma C-VIT 5 Serum liposomowe 218 zł / 30 ml

Możesz również polubić…