neo-angin wisnia

Sezon wiśniowy w pełni

Lato jest paradoksalnie okresem nasilenia się infekcji górnych dróg oddechowych, zwłaszcza zapaleń gardła i krtani. Wilgotne i ciepłe powietrze sprzyja bowiem namnażaniu się wirusów, bakterii i grzybów, zaś częste wyjazdy ułatwiają ich przenoszenie. Ponadto picie zimnych napojów i jedzenie lodów powoduje gwałtowne schłodzenie ściany gardła, obkurczenie naczyń krwionośnych, co zwiększa podatność na infekcje.

Aby letnie infekcje i ból gardła nie zepsuły nam wakacyjnego wypoczynku, warto pamiętać o kilku prostych zasadach:

 • spożywać zimne napoje i lody w umiarkowanych ilościach,
 • pamiętać o utrzymywaniu prawidłowej wilgotności w pomieszczeniach, w których śpimy,
 • nie nadużywać klimatyzacji w miejscach zamkniętych,
 • często myć ręce,
 • w miarę możliwości unikać przebywania w zatłoczonych pomieszczeniach.

Natomiast w przypadku uczucia drapania w gardle i bólu podczas połykania, w celu zmniejszenia dolegliwości, można stosować  dostępne bez recepty bezpieczne preparaty takie jak neo-angin®.

Wszyscy amatorzy wiśniowego smaku w czasie infekcji mogą sięgnąć po neo-angin wiśnia – pastylki do ssania, które złagodzą ból gardła działając przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Wszystko to dzięki unikatowej formule TriActive, która :

 •  zwiera lewomentol, który wywołuje uczucie chłodu na błonach śluzowych i zmniejsza wrażliwość włókien czuciowych
 • działa antyseptycznie ponieważ zawiera alkohol 2,4-dichlorobenzylowy oraz amylometakrezol, substancje wywierające wpływ na transport lipidów przez błonę komórkową, co tłumaczy ich aktywność przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą
 • wspomaga leczenie stanów zapalnych jamy ustnej i gardła

neo-angin wiśniaopakowanie 24 pastylki twarde/ 14,85 zł

W linii neo-angin dostępne są również:

neo-angin szałwiaopakowanie 24 pastylki twarde/ 14,85 zł
neo-angin – opakowanie 24 tabletki do ssania /13,95 zł
neo-angin bez cukru – opakowanie 24 tabletki do ssania /14,85 zł
neo-angin Spray– opakowanie 30 ml roztwór do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej i gardła / 16,33 zł neo-angin

Wszystkie produkty z linii neo-angin są dostępne w aptekach bez recepty.

 • neo-angin® wiśnia, pastylki twarde. Jedna pastylka twarda zawiera: 1,2 mg alkoholu 2,4 dichlorobenzylowego, 0,6 mg amylometakrezolu, 5,9 mg lewomentolu. Wskazania do stosowania: zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, nie stosowaću dzieci w wieku poniżej 6 lat.
 • neo-angin® szałwia, pastylki twarde. Jedna pastylka twarda zawiera: 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 0,6 mg amylometakrezolu, 5,9 mg lewomentolu. Wskazania do stosowania: zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
 • neo-angin®, tabletki do ssania. 1 tabletka do ssania zawiera: 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 0,6 mg amylometakrezolu, 5,9 mg lewomentolu. Wskazania do stosowania: zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; nietolerancja fruktozy; zaburzenia wchłaniania glukozy-galaktozy; niedobór sacharazy-izomaltazy; nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.
 • neo-angin® bez cukru, tabletki do ssania. 1 tabletka do ssania zawiera: 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 0,6 mg amylometakrezolu 5,72 mg lewomentolu. Wskazania do stosowania: zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu; nietolerancja fruktozy; nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.
 • neo-angin® Spray, roztwór do stosowania na błonę śluzową jamy ustnej i gardła. Jeden ml roztworu zawiera: 14,58 mg alkoholu 2,4-dichlorobenzylowego, 2,92 mg amylometakrezolu. 0,87 mg lewomentolu. Wskazania do stosowania: zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk. neo-angin Spray jest wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą; nie stosować u dzieci poniżej 6 lat; nie stosować u pacjentów z astmą oskrzelową lub innymi schorzeniami dróg oddechowych, w przebiegu których dochodzi do stanów spastycznych, gdyż podanie produktu może spowodować skurcz oskrzeli.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.