Na zdrowie

Co należy wiedzieć o wolnych rodnikach?

Wolne rodniki, czyli przeciwutleniacze, to niesparowane atomy, których nadmiar w organizmie prowadzi do chorób i schorzeń – nowotworów, miażdżycy czy przedwczesnego starzenia. Okazuje się, że są sposoby, by wspomóc naturalne procesy regulacji ich poziomu w organizmie. Jakie? Sprawdź!  

Jak powstają wolne rodniki?

Powstawanie wolnych rodników ma związek z oddychaniem. Podczas tego procesu, który w organizmie odpowiada za m.in. dostarczenie tlenu do komórek i wytworzenie energii, dochodzi do sytuacji, w której cząsteczka atomu może zgubić elektron. Poprzez „zgubienie” elektronu atom tlenowy traci równowagę i „poszukuje” brakującego elektronu wśród innych cząsteczek tlenu. Finalnie cząsteczka  „zabiera” elektron od innej, tworząc wolnego rodnika.

Jaki jest wpływ nadmiaru wolnych rodników na organizm?

Wolne rodniki przemieszczając się po organizmie, prowadząc do uszkodzenia DNA w komórkach. W konsekwencji, może dojść do mutacji, które przyczyniają się do powstawania nowotworów. Ich nadmiar przyczynia się również do odkładania się cholesterolu, co prowadzi do miażdżycy. Co więcej, wolne rodniki przyśpieszają procesy starzenia się skóry.

Skąd bierze się nadmiar wolnych rodników w ciele?

Na zwiększoną ich ilość we krwi wpływ ma przede wszystkim niezdrowy styl życia: brak ruchu, palenie papierosów nadmierne spożywanie alkoholu, życie w ciągłym stresie czy zbyt częste i długie przebywanie na słońcu. Nie pomaga również zła dieta. Spożywanie pokarmów grillowanych, wędzonych lub smażonych również może przyczynić się do zwiększania ilości wolnych rodników we krwi.

Jak uregulować  poziom wolnych rodników?

Dobrym sposobem jest wsparcie w postaci suplementów diety, tworzonych na bazie naturalnych ekstraktów z owoców i roślin, które wspomagają usuwanie wolnych rodników z organizmie. W suplemencie diety ProSelect firmy DuoLife znajdują się ekstrakty z Vilcacory, owoców gravioli, grzybów schitake, pestek moreli czy Reishi. Są one bogate w antyoksydanty i substancje odżywcze wspomagające układ odpornościowy. Formuła zawarta w produkcie m.in. wspiera procesy usuwania wolnych rodników i toksyn z organizmu.

Zachowaj pełnię zdrowia na lata!

Aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem przez długi czas konieczna jest odpowiednia profilaktyka. Zadbanie o prawidłową ilość ruchu, zdrową i zbilansowaną dietę, wyeliminowanie złych nawyków
i nałogów czy odpowiednia suplementacja, to kluczowe kwestie w tym procesie. Warto pomyśleć już dziś o kompleksowej dbałości o zdrowie własne i swoich bliskich.

Możesz również polubić…