Nowości

Dlaczego demakijaż jest taki ważny?

Przedstawiamy porady eksperta marki NIVEA – dr dermatolog Magdaleny Łuczkowskiej

Demakijaż jest podstawą dobrej kondycji naszej skóry. Niezależnie od tego, czy nosimy makijaż czy też nie, cząsteczki kurzu, sebum i złuszczający się naskórek kumulują się na skórze uniemożliwiając jej oddychanie. Dlatego bardzo ważnym jest jej odpowiednie oczyszczenie. Dodatkowo, demakijaż rano
i wieczorem, oprócz dogłębnego oczyszczenia skóry, pomaga zapobiegać niedoskonałościom oraz przedwczesnemu starzeniu się.

  1. Jaki produkt do demakijażu wybrać? Chusteczki czy płyn micelarny? 

Płyn micelarny służy do codziennego oczyszczania skóry, podczas gdy chusteczki do demakijażu stosowane są bardziej okazjonalnie. Chusteczki, z uwagi na wygodę w stosowaniu, idealnie sprawdzają się w podróży oraz w sytuacjach, kiedy potrzebujemy szybkiego retuszu makijażu. Nie oznacza to jednak, że nie powinno się ich stosować codziennie. Właściwości myjące i pielęgnacyjne obu produktów są podobne, dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania powinniśmy uzależnić od naszych preferencji i potrzeb.

Należy jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu produktu do typu cery. Zarówno płyny micelarne jak i chusteczki posiadają warianty dedykowane różnym typom skóry: dla suchej i wrażliwej, tłustej
lub mieszanej. Jeżeli po umyciu lub demakijażu twarzy, towarzyszy nam uczucie „ściągnięcia” i wysuszenia skóry, oznacza to, że produkt został źle dobrany i powinniśmy go natychmiast zmienić.

Jednym z mitów dotyczących pielęgnacji twarzy, jest konieczność częstej zmiany kosmetyków z uwagi na fakt, że skóra zbyt łatwo się przyzwyczaja. Nic bardziej mylnego, skóra uwielbia stabilizację! Dlatego jeśli polubimy jakiś produkt do oczyszczania, nie powinniśmy go zbyt często zmieniać. Nie powinniśmy też używać zbyt wielu kosmetyków do twarzy, ponieważ prowadzi to do powstania skóry wrażliwej.

NIVEA oferuje szeroki wybór produktów do demakijażu dedykowanych różnym typom skory.

Płyny micelarne NIVEA  dostosowano do różnych typów cery, w tym w szczególności zadbano o potrzeby skóry suchej i wrażliwej, wzbogacając produkty o olejki roślinne: migdałowy i z pestek winogron, które znane są z silnych właściwości odżywczych, wzmacniania bariery ochronnej skóry oraz z doskonałej penetracji w głąb skóry.

  • NIVEA Pielęgnujący płyn micelarny 3w1 do cery wrażliwej z dexpanthenolem i olejkiem z pestek winogron
  • NIVEA Pielęgnujący płyn micelarny3w1 do cery suchej z naturalnym olejkiem migdałowym
  • NIVEA Pielęgnujący płyn micelarny3w1 do cery normalnej i mieszanej  z witaminą E
  • NIVEA 3w1 Pielęgnujące chusteczki micelarne do demakijażu z witaminą E

Rekomendowana cena detaliczna:

Płyny micelarne – 14,49 zł/ 200ml; 19,99 zł/ 400ml

Chusteczki micelarne – 14,49 zł (opakowanie 25 szt.)

  1. Jak prawidłowo wykonać demakijaż?

By utrzymać prawidłową kondycję skóry, powinna być ona oczyszczana minimum 2 razy dziennie.

W przypadku demakijażu płynem micelarnym, bardzo ważne jest obfite zmoczenie wacika płynem. Zminimalizuje to potencjalne otarcia skóry. Dodatkowo odpowiednio zmoczony wacik jest zdecydowanie efektywniejszy w szybszym usuwaniu pozostałości kosmetyków do makijażu
oraz zabrudzeń.

Ruchy podczas demakijażu powinny być delikatne i wolne. Krótkie i szybkie ruchy powodują podrażnienie skóry oraz jej zbędne naciąganie, co w konsekwencji przyspiesza proces starzenia się
i wiotczenia skóry.

Ruchy podczas demakijażu konkretnych części twarzy minimalizujące ryzyko powstawania zmarszczek:

  • czoło – w przypadku demakijażu czoła, ruchy powinny być koliste i poprzeczne.
  • policzki – wykonując demakijaż policzków, pamiętajmy o kolistych ruchach od dołu ku górze, tak aby nie „ściągać” skóry w dół, ponieważ nasila to starzenie się grawitacyjne skóry.
  • oczy – w przypadku demakijażu oczu, nasączony obficie płatek/ chusteczkę do makijażu, przytrzymujemy chwilę na zamkniętej powiece, po czym bardzo delikatnym ruchem przesuwamy płatek ku zewnętrznemu kącikowi oka. Ruchy powinny być wyjątkowo delikatne, bez nadmiernego pociągania skóry w kierunku zewnętrznym, gdyż bardzo nasila to wiotczenie skóry powiek i powoduje powstawanie zmarszczek.
  1. Czy po demakijażu chusteczkami lub płynem micelarnym powinniśmy dodatkowo oczyścić twarz żelem lub pianką?

Nie ma takiej potrzeby. Stosowanie po płynie micelarnym/chusteczkach do demakijażu innych środków myjących jest jednym z najczęściej popełnianych błędów przy pielęgnacji twarzy. Wymywamy w ten sposób całą wartość pielęgnacyjną, którą dał nam płyn micelarny lub chusteczki do demakijażu.

Nivea_Cleansing_Tips_Tricks_frontNivea_Cleansing_Tips_Tricks_back

Możesz również polubić…