Dla mam,Nowości

Jak zachować ciążowe wspomnienia?

Wszystko się zmienia, kiedy na świecie pojawia się nowy członek rodziny. Rodzina i bliscy, a przede wszystkim rodzice, szaleją na punkcie tego małego człowieka. Jednak jest coś równie ważnego, co ma miejsce wcześniej, co bardzo wpływa na relacje z oczekiwanym dzieckiem. To czas ciąży. Warto ten czas zachować w pamięci i wracać do niego, wychowując później wyczekane dziecko.

Zapisuj w pamięci wszystko, czego doświadczasz – to jak zmienia się Twoje ciało, a także, jak mentalnie dojrzewasz do roli mamy. Kiedy jesteś w ciąży, przeżycia są tak intensywne, że wydaje Ci się, że wszystko zapamiętasz. Jednak tak nie jest. Potem przychodzą kolejne doświadczenia i wydarzenia i w codziennym wirze różnych aktywności, dawne wspomnienia ulegają zatarciu lub zlewają się. Prawdą jest, że Twoje wspomnienia emocji, przeżyć i odkryć z tego magicznego okresu, w większości nie przetrwają, jeśli im nie pomożesz. Jak to zrobić? Jak się zorganizować?  Przydatne będą specjalne karty Moja ciąża Hoohoo Creations.

Kilka sposobów na zachowanie ciążowych wspomnień

  • Skup się na sobie i na dziecku
  • Co dwa-trzy tygodnie zrób zdjęcie
  • Zapisuj najważniejsze wydarzenia
  • Fotografuj emocje swoje i swoich bliskich, którzy Ci towarzyszą
  • Kup karty Moja Ciąża HooHoo Creations

Moja ciąża we wspomnieniach

Zestaw HooHoo Creations Moja ciąża zawiera 32 karty, m.in. : są tam karty do poszczególnych tygodni oraz karty, które mają pomóc zachować najważniejsze wspomnienia, jak pierwsze USG, pierwsze ruchy, czy przygotowania pokoju. Zostały tak zaprojektowane, by w zachowanie wspomnień wciągnąć także bliskich, tatę, czy babcię i dziadka.

Dostępne w dwóch stylach kolorystycznych, pięknie wydrukowane pomogą zorganizować i uporządkować proces dokumentowania najważniejszych ciążowych wspomnień.

Jak to działa

Zapisz datę, zrób zdjęcie z kartą, zatrzymaj chwilę z zestawem Moja ciąża i stwórz niepowtarzalną pamiątkę dla siebie i swojego dziecka. Na odwrocie kart możesz umieścić dowolne notatki, czy zapiski. Użyj permanentnego markera podczas pisania na kartach, aby uniknąć rozmazywania. Możesz zanotować, jak się czujesz, co myślisz, albo, jaka była pogoda tego dnia. Użyj swojej kreatywności, w końcu to Twoje wspomnienia i możesz zachować wszystko to, co ma dla Ciebie znaczenie. Do tak przygotowanej pamiątki będziesz wracać sama, a także tata, dziadkowie, a przede wszystkim Twoje dziecko. Pozostanie z Wami na lata.

Zestawy kart marki HooHoo Creations dostępne są w sklepie www.babymama.pl

HooHoo Creations stworzyło karty dla kobiet w ciąży z serii Moja Ciąża, karty na pierwszy rok życia dziecka z serii Moje Dziecko oraz zestaw kart dla starszaków Karty Brzdąca (dla dzieci w wieku 1 – 5 lat). Karty do zdjęć to idealny pomysł na prezent dla przyszłej mamy, dla przyjaciółki na baby shower, czy pierwsze spotkanie z noworodkiem. Stanowią ciekawą alternatywę albumów maluszka i są nieodzownym elementem wyprawki nowoczesnej mamy.

Możesz również polubić…