Nowości

Jakich składników szukać w kosmetykach na jesień i zimę? Pielęgnacja i troska z Nivea

Zmarznięte i zarumienione policzki, spierzchnięte usta, przesuszone dłonie… najczęściej problem suchej, źle nawilżonej skóry pojawia się zimą. Wyjątkowo delikatna i skuteczna pielęgnacja kosmetykami z Euceritem i pantenolem – cennymi składnikami np. kultowego Kremu NIVEA – pomoże zadbać o narażoną na chłód skórę. Okazywanie troski najbliższym przez codzienną pielęgnację pomoże sprawić, że wspólne chwile staną się jeszcze przyjemniejsze.


Zimowa pielęgnacja

Zimne powietrze na zewnątrz i ciepłe, suche wewnątrz pomieszczeń nie sprzyjają dobrej kondycji skóry. Późną jesienią i zimą skóra szybciej, niż podczas ciepłych pór roku przesusza się i ulega podrażnieniom, bo jej naturalna wodno-lipidowa bariera ochronna ulega osłabieniu przez co ze skóry szybciej odparowuje woda.

Aby unikać przesuszenia skóry zimą lub poprawić kondycję już przesuszonej cery, należy zadbać o jej nawilżenie i dostarczenie składników lipidowych.

Pielęgnując skórę zimą, kremy i kosmetyki do oczyszczania dobieramy do swojego typu cery, ale wcale nie skupiamy się tylko na nawilżaniu!” – radzi dr n.med. Magdalena Łuczkowska, dermatolog NIVEA. „Owszem, szukamy składników, które potrafią zatrzymywać wilgoć w skórze, takich jak: gliceryna, mocznik, kwas hialuronowy, ale bardzo ważne są także składniki lipidowe, które uszczelniają barierę ochronną skóry” – dodaje ekspertka.

NIVEA Kochamy Was pielęgnować!

NIVEA zapewnia wyjątkowo łagodną pielęgnację skóry, troszcząc się o umilanie czasu z bliskimi. Pielęgnacja skóry najbliższych w czasie chłodnych pór roku może być dobrym sposobem również na pielęgnowanie relacji z nimi. Okazywanie troski przez codzienną pielęgnację pomoże sprawić, że wspólne chwile staną się jeszcze przyjemniejsze.

Zasady zimowej pielęgnacji skóry (i relacjiJ) z NIVEA:

  1. Oczyszczając skórę dobierz kosmetyk do swojej cery tak, aby po myciu nie  pojawiało się uczucie „ściągnięcia” twarzy. Zimą wybierz delikatniejszy wariant i nawet jeśli masz cerę normalną, pomyśl o kosmetykach przeznaczonych dla cery wrażliwej.
  2. Wybierając krem, weź pod uwagę swój typ cery, ale nie skupiaj się wyłącznie na nawilżaniu. Zimą bardzo ważne są także składniki lipidowe. Warto zatem na dzień używać lżejszego kremu nawilżającego, a na noc – odżywczego, bogatego w lipidy.
  3. Pamiętaj, że woda szybko wyparuje przez naskórek, jeżeli nie zatrzymamy procesu parowania. Stosuj kremy odżywcze i dbaj o skórę całego ciała: twarz, usta, dłonie.

NIVEA oferuje intensywnie nawilżające i odżywcze kosmetyki do pielęgnacji skóry całego ciała. Zawarte w nich Eucerit® i pantenol – cenne składniki uwielbianego przez Polki Kremu NIVEA – pomogą zadbać o skórę.  Codzienna pielęgnacja najbliższych i miłe gesty – takie jak np. przypomnienie o zabezpieczeniu skóry przed chłodem przed wyjściem na dwór – pomogą zadbać nie tylko o skórę jesienią i zimą, ale również mogą pomóc w pielęgnowaniu wzajemnych relacji.

Możesz również polubić…