Nowości

Kosmetyki organiczne BeeYes

Czym charakteryzują się kosmetyki organiczne od BeeYes ?

Obecnie coraz większą popularność zdobywają kosmetyki organiczne i naturalne, między innymi te ofertowane przez BeeYes. To już nie tylko moda, to również styl życia. Aby zrozumieć sens stosowania tych kosmetyków, należy odpowiedzieć sobie na poniższe pytania.

Co to są kosmetyki naturalne?

Kosmetyki naturalne to takie, które w dużym stopniu wytwarzane są ze składników pochodzenia roślinnego. Surowce i ekstrakty roślinne stosowane przy ich wyrobie są przetwarzane w bardzo małym stopniu. Przy produkcji całkowicie zakazane jest stosowanie genetycznie modyfikowanych surowców zwierzęcych oraz roślinnych. Jakiekolwiek substancje pochodzenia zwierzęcego pozyskiwane są tylko i wyłącznie od zwierząt żywych. Zakazane jest testowanie kosmetyków na zwierzętach. Zabronione jest używanie syntetycznych substancji barwiących i zapachowych oraz parafiny, silikonów i tłuszczy.

Kosmetyki naturalne zalecane są szczególnie dla osób mających uczulenia na niektóre składniki chemiczne lub barwniki stosowane w nienaturalnych kosmetykach. Po przejściu na kosmetyki naturalne wszelkie niedoskonałości spowodowane nietolerancją na składniki syntetyczne zostają stopniowo wyeliminowane, aż do całkowitego zaniku.

Co to są kosmetyki organiczne?

Kosmetyki organiczne, to kosmetyki naturalne, które w swoim składzie posiadają głównie elementy pochodzące z upraw ekologicznych. Takie uprawy są ściśle nadzorowane, gdyż do uzyskania tytułu „uprawy ekologiczne”, muszą one spełniać ściśle określone, restrykcyjne kryteria. Na takich farmach kategorycznie zabronione jest stosowanie środków ochrony roślin oraz sztucznych nawozów. Kosmetyki organiczne mają zbawienny wpływ na skórę zmęczoną szkodliwymi, sztucznymi substancjami z kosmetyków nienaturalnych.

Firma BeeYes, oferująca naturalne i organiczne kosmetyki, skupiła się na składnikach, pochodzących z darów ula, takich jak: propolis, mleczko pszczele, jad pszczeli, miód, wosk pszczeli. Prezentowana przez nią seria francuskich kosmetyków Propolia w swym bogatym, organicznym  składzie wykorzystuje zalety wielu ziół oraz produktów pszczelich. Uzyskane certyfikaty BIO ECO CERT potwierdzają, że składniki kosmetyków Propolia pochodzą z upraw ekologicznych i są przyjazne dla naszej skóry.

 

Szczególną popularnością spośród oferty BeeYes – obok linii pielęgnacyjnej do twarzy i ciała – na wyróżnienie zasługują kosmetyki organiczne do pielęgnacji włosów.

https://beeyes.pl/product-category/kosmetyki/dla-wlosow/

To łagodny lub leczniczy szampon przeciwłupieżowy, maska lub odżywka do włosów może przywrócić zdrowie i witalność naszym włosom. Ich zalety zostały potwierdzone licznymi nagrodami, m. in. delikatny szampon został uznany za Najlepszy Kosmetyk BIO 2015 roku we Francji, a odżywka do włosów to finalista Najlepszy Kosmetyk BIO na 2018 rok .

Szampony i odżywki organiczne od BeeYes ze względu na swój naturalny skład nie uczulają, są więc idealne dla osób ze skłonnością do alergii, posiadających wrażliwą skórę. Są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla naszych włosów niż popularne kosmetyki, po które zazwyczaj sięgamy w drogeriach, kierując się ładnym opakowaniem, zapachem czy niższą ceną.

Jak działa szampon organiczny?

Przy pierwszym zastosowaniu szampon organiczny może zaskoczyć nas nietypowym zapachem oraz słabym stopniem spienienia.  Ma się także wrażenie, że nasze włosy puszą się. Jest to jednak chwilowe. Z czasem bogaty skład naturalnych substancji znajdujących się w szamponach i odżywkach organicznych zapewni włosom odżywienie, witalność i blask, staną się one sprężyste, elastyczne i lśniące. Mniejsza ilość chemii w organicznym szamponie w znaczący sposób wpływa nie tylko na kondycję naszych włosów, a także skórę głowy, gdyż nie jest ona narażona na podrażnienia, swędzenie czy łuszczenie. Zdrowsze włosy rzadziej też wypadają i są przez to bardziej odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.

Szampony i odżywki od BeeYes w swoim składzie posiada tylko naturalne składniki, nie znajdziemy w nim żadnych parabenów, barwników czy substancji sztucznych , takich jak silikon. Kosmetyki te nie zawierają silnych detergentów takich jak SLS czy SLES czy GMO. Certyfikaty stanowią potwierdzenie „czystości” ekologicznej kosmetyku. Kiedy kupujemy szampon organiczny, zawierający logo organizacji certyfikującej mamy pewność, że dany wyrób powstał zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu i zrównoważonego rozwoju. Wybierając kosmetyk z certyfikatem wiemy, że podjęliśmy dobrą decyzję, mamy także świadomość co do jego składu, który zawiera tylko naturalne kompozycje zapachowe.

Często kupując szampony czy inne kosmetyki najczęściej kierujemy się ich ceną, nie spoglądając na skład, który jest kluczowym w kwestii jakości. Tańsze kosmetyki nie dadzą nam takich efektów jak te pochodzące z „wyższej półki”. Warto wydać więcej pieniędzy na produkty organiczne , co do których mamy zaufanie, a o ich pewność potwierdzają certyfikaty BIO lub ECOCERT.

Pełna oferta BeeYes  na stronie www.BeeYes.pl

Możesz również polubić…