Nowości

Na styku skóry i tkaniny – Nowość od Ninea Sun

Lato to czas rodzinnej beztroski: odkrywanie nowych miejsc, ciepły piasek na plaży, słońce… Wiadomo już jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna, kiedy jesteśmy na wakacjach. Nie należy jednak zapominać o niej także po powrocie z urlopu: skórę należy chronić przed słońcem przez cały sezon, także wtedy, gdy spędzamy lato w mieście. Aplikowanie kremu z filtrem UV nawet kilka razu w ciągu dnia może być jednak kłopotliwe, jeśli zależy nam na tym, żeby letnia stylizacja pozostała nieskazitelna – niezależnie od tego, czy zwiedzamy zabytkowe miasto, czy idziemy do pracy w słoneczny letni dzień. Kosmetyki przeciwsłoneczne, dotykają nie tylko skóry, ale też ubrań przez co mogą zostawiać na nich trudne do usunięcia ślady. Nowa innowacyjna formuła linii NIVEA SUN pomaga chronić skórę i ubrania całej rodziny, aby móc w pełni cieszyć się beztroskim latem.

 

WAKACYJNE STYLIZACJE

Latem przestajemy ukrywać się pod płaszczami, ciepłymi kurtkami i olbrzymimi szalami. Gdy jest ciepło, odkrywamy skórę – dla komfortu oraz dlatego, że często jest ona elementem wakacyjnych stylizacji! Krótkie sukienki, modne wycięcia czy zwiewne pareo – wakacje to czas, kiedy pozwalamy sobie na więcej i częściej eksperymentujemy z modą. Gdy dni stają się dłuższe a promienie słoneczne cieplejsze, częściej wybieramy lekkie, jasne ubrania. W letnich stylizacjach królują przede wszystkim delikatne tkaniny i odsłonięta, naga skóra. Jedwab czy biała bawełna są jednak bardzo podatne na zabrudzenia, dlatego wymagają wyjątkowego traktowania. Należy pamiętać o tym, że skórę należy chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, smarując odpowiednimi kosmetykami z filtrem UV nawet kilka razy dziennie – zawsze, gdy spędzany czas na powietrzu: nie tylko na plaży, ale też np. w  drodze do pracy! – mówi dr Magdalena Łuczkowska, lekarz dermatolog, ekspertka NIVEA. Jak o nią zadbać, kiedy nie chcemy narazić ulubionej stylizacji na trudne do usunięcia ślady?

Czy wiesz, że…?

Len i wiskoza – często preferowane latem tkaniny – są najbardziej narażone na trwałe zabrudzenia przez strukturę chemiczną włókien celulozy, która chłonie zabrudzenia jak gąbka (ze względu na liczne wolne grupy hydroksylowe OH). Tkaniny białe i niebieskie – popularne szczególnie latem – wymagają szczególnej ochrony przed zabrudzeniami – na tych kolorach najwyraźniej widać zabrudzenia po kosmetykach do pielęgnacji ciała.

REWOLUCYJNA OCHRONA SKÓRY I UBRAŃ Z NIVEA SUN

Odpowiadając na te szczególne potrzeby konsumentów, eksperci Beiersdorf opracowali przełomową formułę i wprowadzają na rynek pierwszą na świecie linię kosmetyków do ochrony przeciwsłonecznej skóry, która dba o to, aby na ubraniach nie zostawały trwałe ślady. Nowa linia NIVEA SUN zapewnia wszystkim członkom rodziny wysoce skuteczną ochronę przeciwsłoneczną oraz ochronę ubrań przed plamami, aby móc w pełni cieszyć się latem. Innowacyjna formuła została zbadana i zatwierdzona przez Instytut Hohenstein – laboratorium badawcze o międzynarodowej renomie zajmujące się certyfikacją wyrobów włókienniczych.

 

OCHRONA UBRAŃ PRZED PLAMAMI – JAK TO DZIAŁA?

Kosmetyki z linii NIVEA SUN, poza filtrami UV najwyższej jakości, zostały wzbogacone o System ochrony ubrań przed plamami. Ta unikalna formuła składa się z czynnika wiążącego i czynnika zapobiegającego ponownemu osadzaniu się zanieczyszczeń. Ten pierwszy działa jak magnes, wychwytując i wiążąc jony metali z wody, ten drugi zapobiega przywieraniu składników filtrów UV do tkanin, przez co ułatwia ich usuwanie podczas prania.

Ta rewolucyjna formuła aktywowana jest podczas prania i wpływa jedynie na tkaniny, nie na skórę, dzięki czemu niezawodna ochrona przeciwsłoneczna NIVEA SUN nie zostaje zakłócona, a cała rodzina może cieszyć się beztroskim, słonecznym latem.

System ochrony ubrań przed plamami

Możesz również polubić…