Dla mam

Otulanie sposobem na kolkę niemowlęcą

Kolka to jedna z najczęstszych niemowlęcych dolegliwości. Skąd wiemy, że mamy z nią do czynienia? Objawów kolki  nie sposób przeoczyć. Napadowy płacz pojawiający się głównie późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem, podkurczone nóżki, zaciśnięte piąstki i twardy, wzdęty brzuszek świadczą o tym, że niemowlę cierpi z powodu kolki jelitowej.

Otulaczek Mum to Mum

Przyczyny kolki

Tak naprawdę trudno jednoznacznie wskazać, co wywołuje kolkę jelitową u niemowląt. Pediatrzy przekonują, że przyczyn kolki niemowlęcej może być wiele, a jej występowanie może mieć związek m.in. z alergią pokarmową, nadmierną perystaltyką jelit, niedojrzałością układu pokarmowego czy niedostatecznie jeszcze rozwiniętym układem nerwowym. Czasami bywa i tak, że kolka pojawia się w wyniku zbyt łapczywego jedzenia, które prowadzi do nagromadzenia się powietrza w jelitach. Mogą się też zdarzać sytuacje, gdy bóle brzuszka są próbą odreagowania zbyt dużej ilości negatywnych emocji doświadczanych w ciągu dnia (np. zbyt napiętej, nerwowej, stresującej sytuacji  w domu).

 Otulaczek Mum to Mum

Jak pomóc

Niezależnie od powodu wystąpienia kolki jelitowej u dziecka, potrzebna jest szybka pomoc. Co zrobić, aby przynieść maluszkowi ulgę? Po pierwsze, warto zachować spokój. Emocje rodzica nie tylko nie pomogą, ale mogą wręcz zaszkodzić i zwiększyć tylko dyskomfort odczuwany przez pociechę. Po drugie, rekomenduje się noszenie malucha na rękach, przytulanie i głaskanie. Bliskość rodzica pomaga w walce z bólem. Po trzecie, dobrze sprawdza się opatulenie malucha specjalnym otulaczkiem np. marki Mum 2 Mum. To znany od lat, rekomendowany przez pediatrów i skuteczny sposób walki z kolką niemowlęcą. Otulanie likwiduje przyczyny kolki, przynosi szybką ulgę, koi płacz noworodka i ułatwia zasypianie. Jak to możliwe? Otulaczek poprawia komfort dziecka przez stworzenie warunków maksymalnie zbliżonych do tych, które niemowlę zna z maminego brzucha. Charakterystyczna ciasnota zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa, korzystnie wpływa na emocje pociechy, uspokaja, stwarza idealne warunki do snu i łagodzi tzw. odruch Moro- najczęstszą przyczynę wybudzeń.  Otulaczek  wymusza na dziecku spanie na plecach w pozycji żabki – ręce pozostają wzdłuż ciała, a nóżki mają pełną swobodę ruchu.

Otulaczek Mum to Mum
Ważne jest , aby otulaczek był wykonany z bawełny, która  zapewnia dziecku ciepło i jednocześnie chroni przed przegrzaniem. Dzięki temu, maluch będzie spał długo, komfortowo i bezpiecznie.

Więcej informacji o otulaczku Mum 2 Mum rodzice znajdą na stronie sklepu www.sklep.mavero.pl

Otulaczek Mum 2 Mum – 105,00 pln

Możesz również polubić…