Dla mam,Nowości

Pielęgnacja jamy ustnej Twojego dziecka z Curaprox

Zaniedbywanie zębów mlecznych może w przyszłości doprowadzić do poważnych uszkodzeń zębów stałych. Dlatego, niezwykle ważne jest kształtowanie pozytywnych doświadczeń ze szczotkowania już w młodym wieku – tak, aby dzieci zachowały swoje nawyki w późniejszym życiu. Marka Curaprox doskonale wie, jak zachęcić dzieci do mycia ząbków i co zrobić, aby ta czynność nie była przykrym obowiązkiem, ale przyjemnym i miłym rytuałem, którego nie można się doczekać. Pomogą w tym szczoteczki manualne CS kids w nowej edycji limitowanej Little Bacteria, które dadzą Twoim pociechom wszystko, czego potrzebują do zabawy podczas szczotkowania zębów, a przy tym zapewnią dokładną i delikatną moc czyszczenia.

Zęby mleczne pełnią bardzo ważną funkcję

Umożliwiają dziecku żucie pokarmów i zapewniają prawidłowy rozwój szczęki, a przede wszystkim pełnią rolę przygotowawczą pod zęby stałe. Zęby mleczne są słabiej zmineralizowane, a ich szkliwo jest o połowę cieńsze. Z tego powodu są one dużo bardziej narażone na próchnicę, gdy są zaniedbywane. Jeśli w zębach mlecznych powstaną ubytki, bakterie, które je spowodowały, mogą zainfekować również zęby stałe. Dlatego tak ważna jest prawidłowa higiena w obu przypadkach.

Wskazówki dla rodziców

Zadaniem rodziców jest zwracanie uwagi na higienę jamy ustnej dzieci, motywowanie ich i uświadamianie jak bardzo mycie zębów jest ważne. Aby dzieci chętnie szczotkowały ząbki spraw, by ta czynność stała się rytuałem i nierozłączną częścią każdego dnia. Zamień ten obowiązek w zabawę, wymyślaj historyjki o Rycerzu Szczoteczce walczącym z bakteriami, włącz ulubioną piosenkę Twojego dziecka, co dodatkowo je zaangażuje i pozwoli szczotkować ząbki przez odpowiedni czas. Dawaj swojemu dziecku wzór do naśladowania – dzięki obserwowaniu swoich Rodziców myjących zęby dwa razy dziennie, nasi milusińscy z zaangażowaniem będą powielać dobre nawyki. Nieodłącznym elementem zachowania zdrowia jamy ustnej dziecka jest przede wszystkim odpowiedni dobór szczoteczki. Pamiętaj, aby rozmiar główki nie był zbyt duży, ani zbyt mały i upewnij się, że ma bardzo miękkie włosie. W tej sytuacji doskonale sprawdzą się produkty od Curaprox.

Szczoteczka idealna dla dziecięcych zębów

Ze szczoteczkami dla dzieci od Curaprox przywitacie uśmiech, a pożegnacie próchnicę! Jasnozielone i mocno fioletowe szczoteczki Curaprox CS kids Little Bacteria zaprojektowane dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, w mgnieniu oka podbiją serca mniejszych pociech. Każda ze szczoteczek posiada aż 5500 gęsto ułożonych na główce, ultracienkich włókien Curen® o średnicy 0,09 mm, dzięki którym szczotkowanie ząbków staje się dla dzieci przyjemnością – zarówno w dzień, jak i w nocy. Włókna są delikatne, a jednocześnie dokładnie  usuwają płytkę nazębną z powierzchni zębów, chroniąc je przed uszkodzeniami podczas czyszczenia. Ośmiokątna rączka ułatwia trzymanie szczoteczki i sprawia, że niewyczyszczenie zębów pod odpowiednim kątem jest prawie niemożliwe. Z kolei wyjątkowo mała, nieco zagięta główka dociera do każdego zakamarka jamy ustnej. Już teraz wybierz szczoteczki, z którymi zwykłe szczotkowanie zamieni się w niezwykłą przygodę.  

Sugerowana cena Curaprox CS kids Little Bacteria (dwupak): 58,00 zł

Produkty higieny jamy ustnej szwajcarskiej marki CURAPROX dostępne są w wybranych aptekach i gabinetach stomatologicznych, jak również za pośrednictwem sklepu internetowego producenta: www.curaprox.pl/shop

Możesz również polubić…