Nowości

Soczewki kontaktowe – jak wybrać krople nawilżające?

Coraz więcej osób z wadą wzroku decyduje się zastąpić okulary soczewkami kontaktowymi.  Związane jest to z większą wygodą użytkowania, szerszym polem widzenia (oprawki zawężają pole widzenia), brakiem ryzyka zaparowania szkła, jak w przypadku okularów oraz możliwościami, jakie soczewki dają osobom aktywnym – można w nich biegać, skakać, ćwiczyć na siłowni, uprawiać większość sportów. Nosząc soczewki nie trzeba martwić się o połamane oprawki, czy zbite szkło okularów. Soczewki nie zsuwają się i nie spadają, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Chociaż użytkowanie soczewek kontaktowych niesie ze sobą wiele korzyści, wymaga stosowania zasad higieny i pielęgnacji. Przekraczanie terminu, w którym należy wymienić soczewki na nowe, zbyt długie noszenie soczewek bez zdejmowania, niewłaściwe przechowywanie lub dezynfekcja, aplikacja nieumytymi rękami sprawiają, że na soczewkach gromadzą się bakterie.

Co zrobić, gdy pojawiają się podrażnienia?

W przypadku pojawienia się dyskomfortu podczas użytkowania soczewek kontaktowych powinno się zadbać o właściwe nawilżenie oka. W tym celu należy zastosować krople nawilżające (tzw. sztuczne łzy). Zmniejszą one tarcia pomiędzy strukturami powierzchni oka i ułatwiają rozprowadzanie filmu łzowego na jego powierzchni. Jeśli objawy nie ustąpią lub nasilą się, pojawi się silne zaczerwienienie oka lub obrzęk powiek, należy zgłosić się do lekarza okulisty, który postawi odpowiednią diagnozę i zaleci dalsze postępowanie.

Jakie krople nawilżające wybrać?

W Polsce jest dostępny ogromny wybór kropli nawilżających. Przed podjęciem decyzji o ich zakupie warto dokładnie przyjrzeć się składowi poszczególnych preparatów. Najbardziej wartościową substancją jest kwas hialuronowy, naturalny składnik łez, który posiada zdolność wiązania wody, czyli nawilżania. W postaci soli sodowej charakteryzuje się dużą lepkością, dzięki której przez długi czas pozostaje na powierzchni oka. Przypuszcza się, że kwas hialuronowy pobudza również proces gojenia się nabłonka spojówki i rogówki. Krople nawilżające praktycznie nie mają działań ubocznych. Stosowanie ich jest najbardziej korzystne i bezpieczne, jeśli preparaty te nie zawierają konserwantów.

Skuteczne nawilżenie powierzchni oczu!

Hialeye Free (wyrób medyczny) to nawilżające krople do oczu bez konserwantów. Dzięki właściwościom nawilżającym i ochronnym hialuronianu sodu, chronią, nawilżają i powlekają powierzchnię oka – w ten sposób przynoszą długotrwałą ulgę oczom wysuszonym w wyniku:

 • używania soczewek kontaktowych,
 • urazów rogówki, erozji, chirurgii rogówki,
 • pracy przy ekranie komputera, długiej jazdy samochodem, lotów długodystansowych,
 • pływania w chlorowanej wodzie,
 • zaburzeń hormonalnych, menopauzy,
 • zapalenia rogówki i spojówki (zespół Sjögrena).

Krople nawilżające Hialeye Free (wyrób medyczny) zawierają hialuronian sodu 0,2%, dzięki czemu chronią, nawilżają i powlekają powierzchnię oka, przynosząc długotrwałą ulgę wysuszonym oczom. Mogą być stosowane
aż 6 miesięcy po otwarciu.

Hialeye Free to wyrób medyczny, który  posiada przezroczystą, wygodną i miękką buteleczkę o pojemności 10 ml, zastosowanie unikalnego systemu aplikacji OSD® zapewnia sterylność roztworu oraz precyzyjną aplikację kropli.

Cena: ok. 24,30 zł

Dystrybutor: Adamed Consumer Healthcare S.A.

Hialeye Free 0,4% (wyrób medyczny) to najwyższe dostępne stężenie hialuronianu sodu. Chronią i powlekają powierzchnię oka, przynosząc długotrwałą ulgę wysuszonym oczom. Dzięki właściwościom nawilżającym i ochronnym hialuronianu sodu, pomagają usunąć uciążliwe dolegliwości typowe dla Zespołu Suchego Oka i zapalenia spojówek. Mogą być stosowane ze wszystkimi rodzajami soczewek kontaktowych. Przynoszą ulgę Mogą być stosowane
aż 4 miesiące po otwarciu.

Przynosi ulgę także:

 • po zabiegach chirurgicznych w obrębie oka,
 • przy stosowaniu leków przeciwjaskrowych,
 • przy uczuciu suchości, pieczenia oczu,
 • podczas pracy przy ekranie komputera, długiej jazdy samochodem, lotów długodystansowych,
 • przy uczuciu obecności ciała obcego w oku wywołanym czynnikami takimi jak: wiatr, słońce, zimne, suche powietrze, słona woda, dym, nadmierne oświetlenie, klimatyzacja, kurz, zanieczyszczenia powietrza.

Cena: ok. 30,00 zł

Dystrybutor: Adamed Consumer Healthcare S.A.

Możesz również polubić…